Одним з пунктів Розпорядження КМУ від 18 грудня 2018 року № 1088-р “Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” 2018-2020 роках”. передбачено можливість подання інститутами громадянського суспільства електронних звернень щодо виявлених порушень в електронній системі публічних закупівель “Prozorro” до контролюючих та правоохоронних органів. Якщо ви як громаданин, журналіст, громадський діяч моніторите бюджетні закупівлі на Prozorro, або ви є учасником тендеру, то при виявленні порушень ви можете повідомити про це безпосередньо в Держаудитслужбу.
Про які порушення варто повідомити Держаудитслужбу?
Які бувають порушення і про які варто повідомити Держаудітслужбу громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна» підготувала інфографіку.
Як повідомити Держаудитслужбу про порушення через Prozorro?
Необхідно перейти зі сторінки закупівлі на порталі Prozorro за посиланням “Інформувати про порушення”, заповнити форму та накласти свій кваліфікований електронний підпис. Повідомлення автоматично буде направлено до Держаудитслужби. Де саме знаходиться форма — показано на малюнку.
Для подачі повідомлення ви маєте заповнити певну інформацію, а саме:
обрати з переліку порушення, яке ви підозрюєте;
написати текст повідомлення;
заповнити контактну інформацію (дані про місцезнаходження та email будуть доступні лише працівникам Державної аудиторської служби України);
накласти УЕП/КЕП.
Які повноваження мають державні аудитори в публічних закупівлях?
Державна аудиторська служба України є одним із основних контролюючих органів у сфері публічних закупівель, на який у тому числі покладено обов’язок здійснювати контроль за дотриманням законодавства про закупівлі. Для цього аудитори можуть здійснювати:
• державні фінансові аудити;
• перевірки закупівель;
• інспектування (ревізії);
• моніторинги закупівель.
Держаудитслужба має не тільки виявляти порушення, а й запобігати їм. Саме для цього її фахівці моніторять закупівлі в Prozorro.
Підставами для проведення моніторингу можуть бути:
дані автоматичних індикаторів ризиків;
інформація від органів державної влади, народних депутатів, органів місцевого самоврядування про порушення;