Японія та Камбоджа допоможуть з розмінуванням України

Японія та Камбоджа допоможуть з розмінуванням України
Читать на русском

Японія та Камбоджа допоможуть з розмінуванням України
У суботу, 6 липня, міністерка закордонних справ Японії оголосила про спільний проєкт з Камбоджею з обміну знаннями та технологіями щодо розмінування з країнами світу, включчно з Україною.

Про це пише Associated Press.

Міністерка закордонних справ Йоко Камікава зробила коментарі під час візиту до Камбоджійського центру розмінування, який був сформований у 1990-х роках наприкінці десятиліть громадянської війни в країнах Південно-Східної Азії. Він спрямований на боротьбу з приблизно від 4 до 6 мільйонів наземних мін та інших боєприпасів, що не розірвалися, які залишилися розкиданими по сільській місцевості.

«Камбоджа, яка неухильно просувала розмінування у своїй країні, тепер є лідером у розмінуванні в усьому світі», — зазначила вона, додавши, що Японія послідовно співпрацює в розмінуванні Камбоджі з часів громадянської війни.

Камбоджійські сапери є одними з найдосвідченіших у світі, і за останнє десятиліття під егідою ООН їх було направлено кілька тисяч для роботи в Африці та на Близькому Сході. У 2022 році Камбоджа почала навчати саперів з України, яка також страждає від великої кількості наземних мін та інших боєприпасів, що не вибухнули, оскільки триває дворічне російське вторгнення.

«В якості конкретної співпраці в рамках Японсько-Камбоджійської протимінної ініціативи, Японія надаватиме повномасштабну допомогу гуманітарним протимінним діям в Україні. Наступного тижня ми надамо Україні велику машину для розмінування, а наступного місяця тут, у Камбоджі, ми навчимо український персонал, як керувати машиною», – йдеться у заяві.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *