«Затримувати податківців за кришування обналу без затримання конвертаторів — дурість і профанація», — блогер С.Іванов

Блогер Сергей Иванов прокомментировал  в Фейсбук" беспрецедентні податкові спецоперації":

"З приводу безпрецедентної "податкової" спецоперації, результати якої є не менш безпрецедентними і приголомшливими.

Розслідування відмивання грошей має свою специфіку, оскільки сам процес обналу передбачає залучення великої кількості людей — зіц-председателя, тобто директора фірми-"метелика", кількість яких у складі "конверта" може бути необмеженою, фіскала, який покриває фальсифікацію податкової звітності, власника "податкового майданчику", голови ДФС, який узгоджує кількість майданчиків і персони "смотрящих", і, нарешті, людини, яка лобіює і призначає голову ДФС.

Обнал — це бездонна вигрібна яма, в якій, окрім зазначених вище персон, плавають співробітники ДСБЕЗ НПУ, СБУ, ГПУ та ін. Сьогодні майже весь крупний обнал контролюється відомством пана Матіоса, яке перебрало на себе не властиві для нього функції.

Я вже писав, як гучні кримінальні провадження, відкриті "воєнкою" за фактами фінасування тероризму, відмивання грошей, розкрадань, ухилення від сплати податків тощо, як правило закінчуються обвинувальними вироками і покараннями у вигляді штрафу внаслідок перекваліфікації на ст.205 (фіктивне підприємництво).

Мій знайомий, колишній міліціонер, а потім обнальник, який вже емігрував в країну, на яку не розповсюджується юрисдикція пана Матіоса, віддав співробітникам "воєнки" 3 млн. грн., щоб повернути вилучені у ході обшуку гроші. І це дрібна фігура, а не монстр калібру луганських "конвертозі", яких дуже добре знає луганський заступник Матіоса і які, за дивним збігом обставин, безпроблемно конвертозять у столиці, але наразі я не про це.

Затримувати податківців за кришування обналу без затримання конвертаторів — дурість і профанація, як би її не назвали у прес-релізах. Жоден з них не отримає обвинувального вироку, оскільки для цього потрібно було зібрати всі ланки ланцюга — відпрацювати "конверти", вилучити документацію і гроші, арештувати рахунки, закріпитися свідченнями конвертаторів, у яких би було прямо зазначено, що саме ці люди їх кришували etc.

А так вимальовується дивна картина. Військова прокуратура з маніакальною наполегливістю пхне до суду податківців, а судді відмовляються їх арештовувати, оскільки реальні докази кришування (участі в ОЗГ) давно продані. Обнальники продовжують спокійно працювати, бо їх ніхто не чіпає.

Я б назвав такий стан речей маразмом, але все більше схиляюсь до думки, що відбувається банальний черговий перерозподіл ринку тіньового кешу.

Разом з тим, мушу визнати, що структури, підпорядковані головному військовому прокурору, доволі ефективно спрацювали і працюють на інших напрямках — відповідно до компетенції, визначеної законом. І це зайвий раз доводить, що у державі кожен має займатися своєю справою, а не експериментувати з жанрами".

Нагодаємо, С.Іванов, колишній луганчанин,  працював у  податковій. Сам блогер на своїй сторінці у Фейсбук каже, що 22 січня 2014 року  С. Антипов звільнив його за участь в Євромайдані.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *