Зв’язок Гайдая з міністром, який пов’язаний з корупційними скандалами приховувала (не?)навмисна помилка в Вікіпедії

В українській і російській редакції Вікіпедії з самого початку створення у 2019 році сторінки біографії «Гайдая Сергія Володимирича», екс-очільника Луганської облдержажмінстрації була істотна помилка, яка приховувала його зв’язок з Олексієм Юрійовичем Рєзніковим- міністром оборони України, що заводило в оману суспільство стосовно «корупційно-кумовських» звязків можновладців. При цьому Гайдай у своїх відео-виступах неоднарозово натякав на якісь звязки з міністрами, не називаючи призвищ. Повідомляє ZARAZ.INFO

Так на протязі 4 років в біографії було вказано: «У 2008—2010 роках працював помічником депутата (Київська міська рада((Київради)) Олексія Рєзніка«. Але в ті роки серед складу депутатів не було жодного призвіща «Рєзнік», а був такий депутат — Олексій Юрійович Рєзніков. А в біографії нинішнього міністра оборони України зазначено що він був депутатом Київради саме в ті роки. Багато ЗМІ у т.ч. поважних на протязі років теражувало цю (не?)навмисну помилку, вводячи в оману суспільство. Але наприклад видання не «центрального телемарафоного пулу» ЗМІ RegioNews.ua, ще 14 серпня 2020 року зазначало точний факт з цього приводу вказуючи на звязок з міністром оборони: «2008-2010 рр.  — помічник депутата Київради Олексія Резнікова (нинішнього віцепрем’єра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України)«.

Редакція ZARAZ.INFO 2 червня 2023 року виправила цю навмисну чи не навмисну помилку в українській редакції видання

Скріншот з Вікіпедії/ правка помилки в біографії Гайдая С.В.

Російський варіант сторінки і досі залишаєється з такою оманою— добровольців просимо відредагувати.

Звернемо увагу!. 25 жовтня 2019 року Гайдая Сергія Володимирича указом Президента призначено головою Луганської облдержадміністрації. А напередодні, коли у власних кабінетах узгоджувалось його призначення в українській редакції Вікіпедії 6 червня 2019 року створюється сторінка «Гайдай Сергій Володимирович» користувачем під ніком Tagiko, який з 2021 року назавжди забокований у Вікіпедії. Цим же автором 28 жовтня 2019 року була створена сторінка «Гайдай, Сергей Владимирович» (з тієюж самою нами зазначеною біографічною помилкою) в російській редакції Вікіпедії, тобто через три дні після призначення на посаду нашого героя. Тобто можна припустити, що карєру Гайдая хтось почав вибудовувати і через Вікіпедію з її умовними строгими правилами «без забарвленнь», при цьому навмисно чи ні, трохи приховуючи точності в біографії героя. При цьому знаходились бажаючи поповнити біографію героя різними нагородженнями, а виправити оману чомусь серед «старанних добровольців істини» Вікіпедії бажаючих не найшлось.

***

Нагадаємо, на початку року ЗМІ повідомили про корупцію з закупівлею продуктів в Міністерстві оборони. Так наприклад ВВС писало. Міністр оборони Олексій Резніков в січні 2023 року назвав медійний скандал довкола начебто завищених цін на харчування для військових «штучною інформаційною атакою під вигаданим приводом».

«Відповідно до нормативів кілограм яєць — це близько двох десятків штук в залежності від ґатунку. Ціна 170 грн за кілограм яєць — це 85 грн за десяток. Що в межах показників інших постачальників та повністю відповідає ринковій ціні. Усі охочі можуть зважити кілограм яєць і порахувати, скільки це штук», — пояснив Резніков. Але журналісти все таки доказали, що «Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку».

Читайте і дивіться відео: Брехню Гайдая, що йому нібито не відмовлено бути послом в Казахстані спростовує ZARAZ.INFO новиною від Радіо Свобода

***

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *