“Їм танцювати надо. А нам жити ніде”. Як пересленці і народні депутати ставили незручні питання чиновнику Полтавської ОВА

,

В місті Полтава 18 квітня десять народних депутатів міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» разом з переселенцями задавали незручні питання заступнику начальника Полтавської обласної військової адміністрації Олексію Бруслику стосовно забезпечення нагальних потреб переміщених осіб, яких на Полтавщині налічується понад 200 тисяч.

Питання від переселенців стояли гострі і різні за тематикою: питання житла, надання медичної допомоги і працевлаштування переселенців, порядок заселення людей до модульного містечка в Полтаві та інші.

Одно з нагальних потреб переселенців- це можливість подальшого проживання в так званих місцях компатного проживання, які організували в регіонах органи місцевого самворядування в гуртожитках, в закладах освіти і інших приміщеннях. Але деякі керівники установ проявляють ініціативу по виселенню переселенців- частіше мотивуючи свої власні бажання необхідністю використання приміщення за своїм прямим призначенням без яких небудь документально зафіксованих наказів, розпоряджень зверху або від себе.

Їм танцювати надо. А наши діти заочно навчаються. А нам жити ніде”,- скаржаться переселенці на дії начальниці, яка погрожує виселенням одного з закаладів позашкільної освіти в Полтаві (дивіться відео).

Нас запросили, ми отримали дуже багато інформації стосовно продовольчх наборів, або модульних містечок. Ми наприклад ці питання чуємо вперше і до цього ми незнали, що це є і т.і. Нам глухим, нам також дуже складно жити. Я наприклад з 2014 року тут, я почала життя з нуля дуже складно. Завдяки тільки товаривству глухих я хмогла найти роботу, в мене є кімната в гуртожитку. І зараз ми допомагаємо глухим. Тому я дуже дякую, що мене запросили, що я отримала дуже багато інформації, але будь-ласка не залищайте нас без інформації”,- розповіла переселенка з особливими потребами.

«Проблематика ВПО є не лише в умовах війни, вона триватиме ще багато місяців і років після перемоги, яку ми всі чекаємо. Тому і створили громадську організацію, щоб і надалі допомагати переселенцям вирішувати їхні проблеми», – сказав Максим Ткаченко.

Олексій Бруслик зазначив, що Полтавщина стала гуманітарним хабом і центром, куди приїздили багато людей із різних територій. Наразі в області офіційно зареєстровані близько 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Найбільше – з Харківської, Донецької, Луганської та Сумської областей. 65% людей проживають у містах. Найбільше – в Полтаві та Кременчуці. 53% ВПО – це працездатні люди.

Відео ютуб-каналу ZARAZ.INFO/ “Їм танцювати надо. А нам жити ніде”, – незручні питання переселенців чиновнику Полтавської ОВА

Якщо систематизувати проблемні питання переселенців, то їх можно виокримити в наступні розділи, які і треба розглядати окремими блоками по їх вирішенню:

Де тимчасово посилитися (жити) переселенцям?

Забезпечення постійним житлом (або компенсаціями) переселенців які лишилися житла?

Питання справедливого і вчасного забезпечення гуманітарною допомогою.

Медичні послуги і забезпечення ліками переселенців.

Працевлаштування переселенців.

Діти переселенців (освіта, дошкільна освіта, медичне обслуговування).