13 грудня 2024 року Кабмін затвердив Порядок надання ВПО компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна. Про що йдеться, розповів Юридичний порадник для ВПО.
Хто може претендувати на компенсацію?
Переселенці, які:
- перебувають на обліку ВПО (мають довідки переселенців);
- потрапили у складні життєві обставини (до чинників, що можуть зумовити складні життєві обставини належать похилий вік, часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті, невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування; інвалідність; безробіття; малозабезпеченість та ін.).
За яких умов буде надана компенсація?
Якщо для отримувача компенсації виконуються всі умови одночасно:
- житло є знищеним;
- наявне рішення про надання компенсації за знищене житло;
- знищене житло було єдиним житловим об’єктом нерухомості у ВПО, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Виняток: не враховується і не заважає отримати додаткову компенсацію житло, що:
- розташоване на територіях можливих, активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих територіях, включених до Переліку територій;
- вже знищено і про це внесена інформація до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Яка процедура звернення за допомогою?
«Це основний практичний момент. Як і для отримання “зимової підтримки” чи подібних програм додаткової підтримки, самостійно звертатися із заявою не потрібно. Порядок не вимагає додаткових дій від отримувача компенсації, всі процеси будуть здійснюватися через взаємодію між державними органами», — пояснюють юристи.
У якому вигляді буде надаватися підтримка?
У Порядку визначено, що Мінінфраструктури спрямує кошти відповідно до Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, затвердженого постановою Кабміну від 30 травня 2023 р. № 600.
Відповідно до наявної на сьогодні інформації, компенсація полягатиме у наданні житлових сертифікатів, що зʼявляться у застосунку «Дія».