Чи повинні партії звітувати про витрати на свою рекламу в соціальних мережах?

 

Усі політичні партії мають зазначати у своїх звітах інформацію про витрати на рекламу в соціальних мережах. Повідомляє НАЗК.

 

Водночас Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) перевіряє достовірність такої інформації.

Як саме партії мають звітувати про витрати на рекламу в соціальних мережах?

  • Якщо кошти сплачено партією — така інформація відображається як платежі з рахунків політичної партії у розділі IV «Відомості про здійснення платежів з рахунків політичної партії залежно від виду рахунку».
  • Якщо кошти сплачено третіми особами — така інформація зазначається:
    • як спонсорство у випадку безоплатного отримання послуги, у розділі ІІІ «Відомості про внески на користь політичної партії, у тому числі за кордоном, залежно від виду внеску» звіту;
    • як фінансові зобов’язання у випадку, якщо партія, наприклад, на договірній основі замовила оплату реклами, але станом на кінець звітного кварталу термін сплати коштів не настав за такі послуги або партія прострочила погашення заборгованості у розділі V “Відомості про фінансові зобов’язання політичної партії залежно від особи, на користь якої їх було здійснено” звіту.

Детальніше в підпункті 7.11 розділу 7 Роз’яснень

Інформацію щодо реклами, яку партії розміщують у Facebook та Instagram, можна легко перевірити за допомогою сервісу «Бібліотека реклами Facebook».

За допомогою цього ресурсу партії самостійно ще до подання Звітів мають змогу перевірити свої відомості щодо витрат або спонсорських внесків, яку вони вказують у Звіті щодо послуг реклами розміщеної у сервісах Facebook та Instagram.

Нагадуємо, що НАЗК розробило для політичних партій роз’яснення, які допоможуть політичним партіям легко отримати відповіді на розповсюджені питання  про фінансування та подання звітності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *