Депутатське звернення Т. Грачової до мера Сєвєродонецька про порушення закону

.

Депутатське звернення Тетяни Грачової до міського голови Сєвєродонецька Валентина Казакова стосовно порушеннь закону

.

В редакцію ZARAZ.INFO  депутат Сєвєродонецької міської ради Тетяна Грачова обрана по спискам партії «Наш край» надіслала власне Депутатське звернення до  міського голови міста Сєвєродонецька Валентина Казакова, яке вона зареєструвала 11 грудня 2018р. в міськраді  щодо неодноразового порушення міським головою та його підлеглими  Законів України. Оскіліки ZARAZ.INFO є незалежним інтернет-виданням ми публікуємо депутатське звернення, для ознайомлення з його з містом виборців. 

.

ДЕПУТАТ

СЄВЄРОДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ VIІ СКЛИКАННЯ

ОБРАНИЙ ВІД ПАРТІЇ « Наш край»

ПО ВИБОРЧОМУ ОКРУГУ № « 10 »

Грачова Тетяна Вікторівна .

Прізвище, ім’я, по батькові

Депутатське звернення до міського голови міста Сєвєродонецьк

Казакова В.В.

Шановний Валентине Васильовичу!

Як представник територіальної громади міста Сєвєродонецьк, у відповідності до статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування», Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», надаю Вам на розгляд депутатське звернення щодо неодноразового порушення Вами та Вашими підлеглими з виконавчих органів ради Законів України.

Скориставшись своїм правом депутата місцевої ради порушувати питання про перевірку діяльності виконавчих органів ради, місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, брати участь у здійсненні контролю за виконанням рішень ради а також у зв’язку із зверненням до мене жителів м. Сєвєродонецька з проханням допомогти розібратися в ситуації, яка останнім часом склалася в місті та отримати інформацію.

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» Вами та Вашими підлеглими, на мою думку були порушені статті, а саме:

 1. Ст. 4. Основні принципи місцевого самоврядування Вами були порушені у частинах гласності, народовладдя, колегіальності, підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб, гарантії місцевого самоврядування;

 2. п.п. 3, 4, 15 Ст. 26. Ви унеможливили нашу виключну компетенцію як міської ради в частині розпуску виконавчого комітету, звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому цим Законом згідно рішень Сєвєродонецької міської ради, прийнятим у межах її повноважень на засіданні п’ятдесят четвертої (позачергової) сесії міської ради» другого пленарного засідання (Ваше протиправне, недосконале та недолуге розпорядження № 340 від 03 грудня 2018 року «Про зупинення рішень Сєвєродонецької міської ради» яке суперечить всім нормам діючого законодавства України);

 3. п.п. 4, 6 Ст. 42. Ви як міський голова не забезпечили здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання 

Конституції та законів України. Належним чином не організуєте в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету, не здійснюєте керівництво апаратом ради, як розпорядник бюджетних коштів, не використовуєте їх лише за призначенням, визначеним радою (Як приклад: Ви призначаєте сесії де завгодно і коли завгодно не погоджуючи їх з депутатами. Ви призначаєте сесії всупереч нормам діючого законодавства (сесії призначені в приміщенні КЗ Сєвєродонецького міського палацу культури суперечить і діючому регламенту Сєвєродонецької міської ради і рішенню Сєвєродонецької міської ради), останні – друге пленарне засідання п’ятдесят другої (позачергової) сесії міської ради  та п’ятдесят третя (позачергова) сесії міської ради були скликані Вами згідно розпоряджень на 10 грудня 2018 року, і в цей же день майже о 10 годині нам стало відомо про їх проведення (зателефонували з Сєвєродонецької міської ради). Ви це робити навмисно, щоб унеможливити присутність депутатів? На п’ятдесят четвертій (позачерговій) сесії міської ради було прийнято рішення про розпуск виконавчого комітету. Чому досі немає інформації про те, на коли Ви призначите сесію щоб винести на розгляд новий склад виконавчого комітету? (Дуже багато питань в міській раді які належать виключно для розгляду виконавчого комітету) Ви це робите навмисно, щоб паралізувати роботу міста Сєвєродонецьк? На п’ятдесят четвертій (позачерговій) сесії міської ради було прийнято рішення про звільнення заступників міського голови та секретаря Сєвєродонецької міської ради, але до цього часу Ви їх не звільнили а це означає, що їм нараховується заробітна платня за часи роботи, що призведе до використання бюджетних коштів використаним не за призначенням, визначеним радою).

Хочу Вам нагадати, що при здійсненні наданих повноважень міський голова є відповідальним — перед відповідною радою, тому Ви відповідальні перед Сєвєродонецькою міською радою;

 1. п.п. 5,7,8,10,17 Ст. 46 Хочу нагадати що сесія ради скликається в міру необхідності, але з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності — не рідше ніж один раз на місяць. Вами ж така сесія не скликалась майже місяць, а ті рішення по земельним питанням, які ми прийняли на 54 сесії, проведену депутатами від 30.11.2018 року ви не хочете виставляти на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради та не виконуєте.

Сесія міської ради повинна бути скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради і така пропозиція була, але ж Ви проігнорували вимогу депутатів і не скликали таку сесію.

Сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду, але й така сесія була Вами проігнорована (Як приклад петиція «Розроблення програми фінансування придбання медичних засобів для дітей хворих на цукровий діабет за рахунок міського бюджету» вона набрала 306 підписів і дата її оприлюднення не пізніше 13 листопада 2018 року, але до цього часу ні Вами ні секретарем сєверодонецької міської ради Марініч Е.Ю. сесія по вирішенню даного питання не була скликана.

Дуже рідко виконується закон в частині: «Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках — не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради» (майже ніколи не доводиться до відома депутатів як за 10 днів, а останнім часом перестали доводити навіть за день).

Ще хочу зауважити, чи зазначити що — Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» (останнім часом з оприлюдненням протоколів сесій настає біда, бо працівників приходиться умовляти а ті кажуть, що ви їм забороняєте приймати від депутатів документи та оприлюднювати, погрожуючи звільненням);

 1. п.п. 9,10,11 Ст. 49 Останнім часом не розглядаються пропозиції і зауваження висловлені депутатами на сесії ради ні підзвітними і підконтрольними їй органами, ні посадовими особами, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, не кажучи про те, щоб були вжиті хоч якісь заходи (Як приклад, не розглянуті зауваження депутатів ні Слєсарєвим І.Е ні директором КП СТрУ Дегтяренко Р.Е., які були висловлені депутатами в сесійній залі при проведенні п’ятдесят четвертої (позачергової) сесії міської ради» першого пленарного засідання від 21.11.2018 року).

За Вашим усним розпорядженням, депутатам неодноразово відмовляли в ознайомленні з офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та не давали робити виписки, копіювання цих документів (навіть є відео фіксація даних порушень, та численні свідки). Враховуючи вищевикладене, вважаю що Вами та Вашими підлеглими порушені вимоги до порядку в організації і гарантії депутатської діяльності, які визначаються Конституцією України, цим Законом, Законом про статус депутата, іншими законами.

 1. п. 3 Ст. 50 За останні місяці секретар міської ради майже не організовувала підготовку сесій ради, питань, що вносились на розгляд ради, а також Марініч Е.Ю. не забезпечує оприлюднення проектів рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та інших законів.

У депутатів з’явились сумніви, щодо роботи секретаря Сєвєродонецької міської ради в частині забезпечення своєчасного доведення рішень ради до виконавців і населення, організації контролю за їх виконанням, забезпечення оприлюднення рішень ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», забезпечення офіційного оприлюднення рішень ради, а також документів, підготовлених у процесі здійснення радою діяльності, та інформації про здійснення радою діяльності.

Складається враження, що за дорученням міського голови вона перестала координувати діяльність постійних та інших комісій ради, не дає їм доручення та не сприяє організації виконання їх рекомендацій.

Підхід до роботи Марініч Е.Ю. був недосконалий, вона сприяла лише тим депутатам ради у здійсненні їх повноважень, які були визначені міським головою Казаковим В.В., першим заступником міського голови Слєсарєвим І.Е. та депутатом верховної ради Шаховим С.

Також хотілось би прояснити у Марініч Е.Ю., як Вона забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого самоврядування офіційних документів, пов’язаних з місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку (бо нам відомо, що дані документи ходять по руках людей які не мають ніякого відношення ні до Сєвєродонецької міської ради, ні до правоохоронних органів, а зовсім стороннім особам);

7. п.п. 2,3 Ст. 54. Хочу нагадати, що відділи, управління та інші виконавчі органи ради є підзвітними і підконтрольними раді, яка їх утворила, підпорядкованими міському голові а керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою, тому вони також повинні звітувати депутатам Сєвєродонецької міської ради, та їх діяльність повинна контролюватись депутатам Сєвєродонецької міської ради, але за Вашими усними вказівками вони ігнорують депутатів і стали непідконтрольними раді.

8. п.п.3,4,8 Ст. 59. Зазначаю той факт, що не оприлюдненні в повній мірі результати поіменного голосування п’ятдесят четвертої (позачергової) сесії міської ради, які підлягають обов’язковому оприлюдненню відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», на офіційному веб-сайті Сєвєродонецької міської ради, які розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань.

Нагадую що результати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.

Також хочу зазначити, що Рішення міської ради у п’ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради але із обґрунтуванням зауважень (Зауваження не були обґрунтовані стосовно рішень п’ятдесят четвертої (позачергової) сесії міської ради).

Рада зобов’язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення. Якщо рада відхилила зауваження міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, воно набирає чинності (депутати Сєвєродонецької міської ради підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів від загального складу ради, але рішення до цього часу не виконані).

Ще один важливий момент, на який я хочу звернути увагу — міський голова, лише в межах своїх повноважень видає розпорядження (міський голова Казаков В.В. не мав законного права скасовувати своїм розпорядженням № 340 від 03 грудня 2018 року «Про зупинення рішень Сєвєродонецької міської ради» підтвердження попереднього рішення двома третинами депутатів від загального складу ради це такі рішення як № 2985, №2986, №2987, №2988, №2989, №2990 які були прийняті на п’ятдесят четвертій (позачерговій) сесії міської ради VII скликання від 30.11.2018 року);

9. п.п.1, 3 Ст. 73. Хочу нагадати що акти ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами (до теперішнього часу не виконані рішення депутатів Сєвєродонецької міської ради які мають законну силу та підлягають обов’язковому виконанню — це і рішення стосовно Льодового палацу спорту, і рішення депутатів прийняті на п’ятдесят четвертій (позачерговій) сесії міської ради» другого пленарного засідання від 30.11.2018 року за № 2985, №2986, №2987, №2988, №2989, №2990 та інші рішення які були прийняті на п’ятдесят четвертій (позачерговій) сесії міської ради VII скликання).

При цьому зазначаю що місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

Згідно Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» Вами та Вашими підлеглими на мою думку були порушені статті, а саме:

 1. п. 2 Ст. 3 Ви обмежуєте в правах депутатів місцевої ради, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів (Як приклад, перешкоджання Вами особисто та Вашого першого заступника Слєсарєва І.Е. проведенню сесії, скликаної депутатами у листопаді 2018 року).

 2. п. 1 Ст. 11 Ви обмежуєте в правах депутатів місцевої ради в місті Сєвєродонецьк в доступі до засобів масової інформації комунальної форми власності з метою оприлюднення результатів власної депутатської діяльності та інформування про роботу ради в порядку, встановленому відповідною радою (Як приклад, не один лист з інформацією від депутатів та дуже багато рішень які були прийняті на п’ятдесят четвертій (позачерговій) сесії міської ради» другого пленарного засідання, які були надані депутатами для опублікування на сайті Сєвєродонецької міської ради до цього часу не опубліковані);

 3. п.3 Ст. 15 До теперішнього часу ні органи місцевого самоврядування, ні їх посадові особи, керівники підприємств, установ до яких зверталися депутати Сєвєродонецької міської ради, не вжили заходів до усунення порушень на які вказували депутати, та до цього часу не притягнуті винні до відповідальності з наступним інформуванням про це депутатів місцевої ради (Як приклад, досі не заключний договір стосовно Льодового палацу спорту, не розміщуються на сайті рішення депутатів прийняті на п’ятдесят четвертій (позачерговій) сесії міської ради» другого пленарного засідання від 30.11.2018 року, не виконано рішення за № 2985, №2986, №2987, №2988, №2989, №2990 які були прийняті на п’ятдесят четвертій (позачерговій) сесії міської ради VII скликання від 30.11.2018 року, а також не було публічного скасування недостовірної інформації з звинуваченням депутатів, яка була поширена директором КП СТрУ Дегтяренко Р.Е. та ін. директорів комунальних закладів підлеглих Вам);

 4. п. 2 Ст.19 Ви як міський голова унеможливили виконання права депутатів місцевої ради у раді та її органах порушувати питання про розпуск органів, утворених радою, та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування (Як приклад Ваше протиправне, недосконале та недолуге розпорядження № 340 від 03 грудня 2018 року «Про зупинення рішень Сєвєродонецької міської ради»);

 5. п.п. 1,2,3,6 Ст. 30. Не забезпечені умови для здійснення повноважень депутата місцевої ради:

1) Ви та ваш перший заступник Слєсарєв І.Е. обмежили повноваження депутатів місцевої ради (Як приклад, надали протиправні вказівки своїм підлеглим не реєструвати депутатів на сесію, скликану депутатами, виключити мікрофони, камери та світло в сесійній залі при проведенні першого пленарного засідання п’ятдесят четвертої (позачергової) сесії міської ради, яка проводилась о 16.00 годині 21.11.2018 року, та заборонили відкривати сесійну залу і відправили додому всіх підлеглих, які займаються організацією та забезпеченням сесійних засідань, при проведенні другого пленарного засідання п’ятдесят четвертої (позачергової) сесії міської ради від 30.11.2018 року)

2) Місцева рада на чолі з Вами та її виконавчі органи не забезпечили необхідні умови для ефективного здійснення депутатами місцевих рад їх повноважень. (Як приклад, не зареєстрували депутатів на сесію скликану депутатами яка була повинна розпочатись о 16.00 годині за допомогою системи Віче, в подальшому виключили саму систему Віче для голосування, мікрофони, камери в сесійній залі при проведенні п’ятдесят четвертої (позачергової) сесії міської ради» першого пленарного засідання від 21.11.2018 року а також працівники, які займаються організацією та забезпеченням сесійних засідань, не виконали свої службові обов’язки при проведенні п’ятдесят четвертої (позачергової) сесії міської ради» першого та другого пленарного засідання від 21.11.2018 року та від 30.11.2018 року),

3) Сєвєродонецька міська Рада та її органи не сприяють депутатам місцевих рад в їх діяльності шляхом створення відповідних умов, не забезпечуєте депутатів документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами, необхідними для ефективного здійснення депутатських повноважень, за весь час міської ради VII скликання не були організовані умови та не запрошені спеціалісти, та не направлялись на навчання депутати для вивчення депутатами місцевих рад законодавства, досвіду роботи рад,

4) Органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій під Вашим керівництвом не сприяють депутатам Сєвєродонецької міської ради у здійсненні їх депутатських повноважень, більш того вони посилаючись на Ваші усні заборони (та під погрозою звільнення від Вас) взагалі відмовляються від співпраці з депутатами;

7. п. 3 Ст. 33. В Сєвєродонецькій міській раді за останні три роки неодноразово була порушена охорона трудових та інших прав депутата місцевої ради (Як приклад, незважаючи на численні звільнення депутатів Сєвєродонецької міської ради жодного разу ні власник, ні посадові особи, ні уповноважені органи, навіть Ви особисто письмово не повідомили не менш ніж за 15 днів відповідну місцеву раду);

8. Ст. 35. Надання депутату місцевої ради інформаційної та юридичної допомоги –Сєвєродонецька міська рада та її виконавчі органи протягом останніх років не забезпечували депутатів місцевих рад офіційними виданнями та інформаційними матеріалами ради, протягом останніх трьох місяців не організовували депутатам місцевих рад допомогу з правових питань депутатської діяльності, не надавали можливість депутатам ознайомитися з оригіналами розпоряджень міського голови та ін. (про це свідчать депутати Сєвєродонецької міської ради);

9. п.8 Ст. 38. Грубим порушенням законодавства стало проведення відкликання депутатів місцевої ради за народною ініціативою в комунальній установі «Сєвєродонецького міського палацу культури», де й пройшли несанкціоновані збори виборців, щодо відкликання депутатів місцевої ради. Але ще більше обурює, що дані збори стали можливими та підтримувалися як Вами – міським головою, так і вашими заступниками. (Як приклад, мовчазна згода Вас та Ваших заступників на проведення даного заходу (не були прийняті міри, щоб унеможливити проведення початку відкликання за допомогою поліції, методом простого звернення або виклику поліції до закладу), особиста присутність Вас, Ваших заступників та директорів деяких комунальних закладів, на цьому заході, та заклики про проведення відкликання депутатів зі сцени міського палацу;

10. п.п. 5,6 Ст. 40. Грубим порушенням законодавства стало збирання підписів на підтримку пропозиції про відкликання депутатів Сєвєродонецької міської ради за народною ініціативою, тому що ви ігнорували заборону збирати підписи в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (а саме в КЗ Сєвєродонецькому міському палаці культури), та всіляко сприяли збору підписів в даному закладі. А також завдяки Вам була забезпечена участь посадових осіб органів місцевого самоврядування у збиранні підписів виборців на підтримку пропозиції про відкликання депутата місцевої ради (скориставшись нагодою та скликавши сесію у КЗ Сєвєродонецькому міському палаці культури).

Нагадую, згідно ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», ст. 36 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»:

 1. Міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

 2. При здійсненні наданих повноважень міський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою, відповідальним — перед відповідною радою.

 3. Невиконання посадовими особами вимог закону щодо забезпечення гарантій депутатської діяльності тягне за собою відповідальність згідно із законом.

 4. Публічна образа депутата місцевої ради, опублікування або поширення іншим способом завідомо неправдивих відомостей про нього, а також намагання в будь-якій формі вплинути на депутата місцевої ради, членів його сім’ї з метою перешкодити депутату виконувати свої повноваження, змусити його до вчинення неправомірних дій тягне за собою відповідальність згідно з законом.

Враховуючи вище наведене, звертаюсь до Вас з:

 1. Вимогою усунути порушення законності зазначені в даному зверненні (згідно ст. 24 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та інших законів України);

 2. Вимогою негайно припинити порушення законів України (згідно ст. 24 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та інших законів України);

 3. Вимогою вжити заходів щодо припинення порушень законності (згідно ст. 24 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та інших законів України);

 4. Вимогою негайно взяти на контроль виконання всіх рішень ради (згідно ЗУ «Про місцеве самоврядування», ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та інших законів України);

 5. Вимогою порушити питання про перевірку діяльності органів ради, керівників підприємств, установ і організацій, які були причетні до виникнення правопорушень зазначених в даному зверненні, з запрошенням мене і інших депутатів (згідно чинного законодавства);

 6. Вимогою порушити питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталися порушення (згідно ЗУ «Про місцеве самоврядування», ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та інших законів України);

 7. Вимогою надати офіційне роз’яснення з питань, віднесених до Вашої компетенції в порушенні чинного законодавства, які зазначені в даному зверненні (згідно ЗУ «Про місцеве самоврядування», ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» та інших законів України);

 8. Вимогою надати інформацію:

— про усунення правопорушень,

— про вжиті заходи щодо припинення порушень законності,

— коли, як і ким були взяті на контроль виконання всіх рішень ради,

коли, як і ким буде здійснена перевірка діяльності органів ради, керівників підприємств, установ і організацій, які були причетні до виникнення правопорушень (зазначених в даному зверненні), та які депутати запрошені для даних перевірок,

— коли було порушено питання про притягнення до відповідальності осіб, з вини яких сталися порушення,

— яких осіб буде притягнуто до відповідальності, з вини яких сталися порушення,

— коли буде призначена сесія для обрання нового складу виконавчого комітету,

— коли буде призначена сесія для обрання нового секретаря Сєвєродонецької міської ради,

— як далі збирається працювати Сєвєродонецький міський голова з депутатами Сєвєродонецької міської ради.

8. Надати інформацію чому на сайті Сєвєродонецької міської ради можна побачити лише діяльність депутата Верховної ради Шахова С.В, хоча він не відноситься до виборчого округу міста Сєвєродонецьк;

9. Надати інформацію, на яких підставах в Сєвєродонецькій міській раді знаходиться приймальня депутата Верховної ради Шахова С.В (тип та назва документу, дата та номер документу, вказати всіх підписантів документу).

10. Надати інформацію, чому на території міста Сєвєродонецьк не виконується ЗУ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану України», та які заходи вже прийняті і які будуть прийняті для усунення порушень законодавства.

Про результати розгляду звернення прошу повідомити мене у встановлений законодавством термін.

Копія даного звернення буде направлена до правоохоронних і контролюючих органів та їх керівників з вимогою вжити заходів щодо припинення порушень
законності.

Дата: ____­­­­­­­­­­­­­­­­­______________________________________

Особистий підпис: ____­­­­­­­­­­­­­­­­­______________________________________

Відповідь надіслати за адресою: Організаційний відділ Сєвєродонецької

міської ради, 93400, Луганська обл., м Сєвєродонецьк, Бульвар Дружби Народів, 32

Контактний телефон: 066 0877177

Фото  зі сторінки в фейсбук Тетяни Грачової/архів/ депутат Тетяна Грачова і міський голова Сєвєродонецька Валентин Казаков

.

Поддержите  редакцию!

Расскажите о нас друзьям

Подпишитесь на ZARAZ.INFO  

в вашем  «Facebook» и «Youtube»

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.