Добудова школи в селищі Немішаєве в намаганнях чиновників Сєвєродонецької МВА може бути багатомільйоним марнотратством

Начальник Сєвєродонецької міської війскової адміністрації Луганської області Олексій Харченко планує витратити бюджетін кошти на відкритті офлайн-школи на 300 дітей у Немішаєвській селищній громаді Бучанського району Київської області.

Про це чиновник повідомив у телеграмі (а також відповідна інформація оприлюднена на сайті Сєвєродонецької МВА): «У цій громаді ми знайшли школу новозбудовану зі спортзалом, харчовим блоком. Десь на 300 дітей. Вона без внутрішніх робіт, але готовність становить 75%. Є шанс, що Сіверськодонецька громада отримає офлайн-школу. І ми будемо намагатися, щоб держава дофінансувала її будівництво«.

Фото прес-служби Сєвєвродонецької МВА / Олексій Харченко (праворуч) демонструє підписаний меморандум разом з чиновниками Немішаєвської селищної громади Бучанського району Київської області

«Центральні органи влади — міністерства, Офіс Президента — чекають від нас заяви про співпрацю з ТГ по ключових питаннях. І сьогодні ми зробили перший важливий крок.
Як тільки громада отримає територію, умовно, то почнеться активізація співпраці, у тому числі міжнародної
«,- написав в телеграм про підписаний меморандум Олексій Харченко.

Коментар редакції ZARAZ.INFO:

Як взагалі така дурня без соціально-економічного обгрунтування і ретельного вивчення питання лізе в голову посадовцю, який у кожному інтерв’ю бахвалиться тим, що він має вчену степінь — кандидат наук? Така мрія чиновника є намаганням роздербанити бюджетні кошти ймовірно з метою власного збагачення? Обгрунтуємо нашу позицію.

  1. Школа має готовність тільки 75% і без внутрішніх робот, що для заверешення будівництва школи потребуватиме від 40 до 100 і можливо більше мільйонів бюджетних коштів.
  2. Селище Немішаєвське згідно данних Вікіпедії налічує 7855 осіб, знаходиться на відстані 40 км від Києва і 7-15 км від міст Буча, Ворзель, Гостомель і Ірпень. Що вказує на те що мало ймовірно, що ті з переселенців з Сєвєродонецька (і Луганської області), які оселились в цих містах будуть їздити з дітьми до цієї школи. До речі до Немішаївської ОТГ входять крім Немішаєве села Клавдієво-Тарасове, Микуличі, Пороскотень і ще виникає питання де знаходиться недобудована школа?

3. В самому малонаселенному селищі Немішаєвське є власні дві школи (ліцеї), які задовольняють потреби громади. І доцільність витрачання бюджетних коштів на добудову школи викликає сумнів, оскільки виникає питання, чому не добудували освітню будівлю раніше.

4. Виникає також питання хто з вчителів із Сєвєродонецька забажає переїхати і працювати в цій школі.

5. Чиновники Сєвєродонецької МВА можливо в захист своєї позиції можливо будуть апелювати до пункту Меморандуму с чиновниками з с. Немішаєвське: «Ми досягли певних домовленостей про виділення землі та побудови соціального житла для ВПО. Меморандумом передбачені взаємні заходи з метою розміщення й побудови соціального житла всіх форм власності для внутрішньо переміщених осіб, сприяння у подальшому у наданні земельних ділянок в постійне користування (оренду) для цих цілей». І тут виникає питання для кількох сімей-переселенців побудують житло і головне коли і якої якості? Бо це тільки меморандум (тобто договір про наміри). І чи буде 300 бажаючих сімей переселенців з непівнолітними ДІТЬМИ оселитися в селищі?

6. Переселенції з Луганської області вже мають досвід, як чиновники Лисичанської МВА витратили на теперешній час вже більше 60 млн грн на нібито житло для переселенців, а на справді «ГЕТТО» закупивши піонерській табір «Дружба» в Кіровоградській області по Програма «Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки Лисичанської МВА виявилася дулею за 35 млн грн для переселенців (+Відео). І переселенцям з Луганщини не хотілось би повторення марнотратства чиновників, а Зе-президентській вертикалі владі черговий скандал буде також не на користь майбутніх виборчих кампаній.

Висновок: Питання виділення бюджетних коштів, як державних так і Сєвєродонецької (Сіверськодонецької) громади на (до)будівництво школи в Немішаєвській селищній громаді Бучанського району Київської області потребує ретельного вивчення і обгрунтування фактами (опитування бажаючих переселенців з Сіверськодонецької громади навчатися в цій школі), щоб кошти платників податків не були витрачені марно. І в цьому питанні також повинна бути задіяна громадська Рада ВПО при Сєвєродонецькій МВА і місцеві громадські активісти.

Володимир Хапчук

Додаток (скріншот з телеграм-каналу Олексія Харченко).