Програма «Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки Лисичанської МВА виявилася дулею за 35 млн грн для переселенців

Кожному своє дарить Святий Миколай, а окремі чиновники Лисичанської міської війскової адміністрації вирішили самі собі зробити подарунок дерибаном бюджету на 35 млн грн по унікальній схемі «місцевого маштабу» прикриваючись і зловживаючи положеннями воєнного стану, і особистим (не колегіальним) правом приймати рішення. А президентська вертикаль Володимира Зеленського призначаючи начальників на містах відсторонилась від їх контролю з таким враженням, що навпаки створила якусь централізовану «методичну працю по знищенню країни».

Як Святий Миколайчик «дарить» тридцятип’ятимільйоний дерабанчик для чиновників Лисичанської міської війскової адміністрації

Під новорічні свята, на Святого Миколайчика 19 грудня 2022 року Лисичанська міська військова адміністрація на офіційному сайті публікує мало кому помітну інформацію, про те що має на меті придбати об’єкти нерухомого майна у комунальну власність.

Одночасно в цей день публікується Розпорядження №458 від 19.12.2022р. начальника Лисичанської МВА Валерія Шибіко “Про бюджет Лисичанської міської территоріальної громади на 2023 рік” в якому передбачено виділення коштів на видатки спеціального фонду у розмірі 35 млн гривень. В пояснювальній записці до бюджету за підписом Начальник фінансового управління Ольги Сапегиної вказується:В рамках «Комплексної цільової програми розселення евакуйованих мешканців Лисичанської міської територіальної громади «Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки» передбачені бюджетні призначення на придбання нежитлових приміщень на суму 35 000 000 грн”.

Скріншот/витяг з пояснювальної записки на «бюджетні призначення на придбання НЕЖИТЛОВИХ приміщень на суму 35 000 000 грн»

Начальник Лисичанської МВА Валерій Шибіко порушує закон, тим що не публікує свої розпорядження! Що тягне за собою певні юридичні наслідки нелегитимності розпоряджень і певних дій чиновників, і адмінпротокол з великими штрафами від Уповноваженного з прав людини

Згадувана вище «Комплексна цільова програма розселення евакуйованих мешканців Лисичанської міської територіальної громади «Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки» на підставі якої чиновники вирішили дерибанити бюджет на сайті Лисичанської МВА відсутня!

І тільки вчитавшись в деталі Наказу №57 від 29.11.2022р. начальника управління ЖКГ Олега Голуба можна побачити «сліди» (дату і номер) цього документу: Розпорядження №253 від 27.09.2022р. начальника Лисичанської МВА про затвердження цієї програми. Розпорядження №253 (як і багато інших!!!- ред.) не опубліковане на сайті Лисичанської МВА, що є порушенням ст.15 закону України «Про доступ до публічної інформації«  і є косвенною підставою для звернення до суду вважати договір купівлі-продажу нерухомості для пересленців недійсним/нелегитимним.

Крім того, якщо Громадяни або правоохоронці звернутися до Уповноваженного ВРУ з прав людини або до суду стосовно порушення права на доступ до публічної інформації то чиновники можуть бути покарані на значні штрафи.

(Нагагадаємо, як ми раніше звертали увагу і писали про порушення закону не оприлюдення розпорядженнь начальником Попаснянської МВА М. Ханатовим п.10 ст.10 закону «Про правовий режим воєнного стану» інформаційно обмежує дію закону «Про доступ до публічної інформації», тобто дає підстави для «не публікації» тільки у двух випадках: 1) звільняє чиновників оприлюднювати проекти нормативно-правових актів «за 10 робочих днів до дати розгляду»; 2) не публікувати «перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення»).

«Бурна праця» в Святу вечерю, як спосіб менше привернути уваги до дерибану бюджету Лисичанської територіальної громади

6 січня 2023 на Святу вечерю лисичанські чиновники публікують чергову інформацію: «Лисичанська міська військова адміністрація має на меті придбати об’єкти нерухомого майна у комунальну власність«. На котру в новорічні свята мало хто звертає увагу з переселенців і потенційних продавців нерухомості (дивіться нижче скріншот), що знижує конкуренцію від можливих продавців нерухомості. Також чиновники окремими вкладними файлами в docs.google.com публікують «КРИТЕРІЇ, ЯКИМ МАЄ ВІДПОВІДАТИ ОБ’ЄКТ НЕРУХОМОСТІ» і «ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ ОБ’ЄКТА НЕРУХОМОСТІ«.

Скріншот інформаційного повідомлення Лисичанської МВА

Мовчання «ягнят» Лисичанської міської війскової адміністрації про закупівлю, або «дуля в кишені» для переселенців за 35 млн грн замість публічного запрошення для проживання

А далі на фоні гучних відволікаючих розповідей, як переселенцям роздали «крихти хліба» глухе мовчання з боку чиновників (а саме в особі начальника Лисичанської МВА Валерія Шибіко і його заступників і профільних начальників відділів, управліннь) про придбання об’єкту нерухомості і відсутність оголошення/запрошення переселенців для проживання на цьому об’єкті, який згідно п.11 умов оголошення «має бути пристосований для комфортного, компактного розміщення (проживання) внутрішньо переміщенних осіб». Комплексна цільова програма розселення евакуйованих мешканців Лисичанської міської територіальної громади «Тимчасова оселя» розрахована на 2022-2023 роки, а вже закінчується 2023 рік

І тільки з відповіді на інформаційний запит опублікованої громадським активістом суспільство дізнається, що «у комунальну власність Лисичанської міської територіаьної громади Сєвєродонецького району Луганської області придбано об’єкт нерухомого майна- будівлі, розташовані за адресою: вул. Лісна, 1, с. Войнівка Кіровоградська область у ТОВ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку Дружба«.

Скріншот відповіді на інформаційний запит А. Рижкова

«Шукають пожежники», шукають усі — не можуть знайти!

Цікава деталь: на «Прозоро»,»Дозоро» і Юконтрол купівля-продажа такого дороговартісного об’єкту за бюджетні кошти ні яким чином не засвітилася, його не можливо знайти на цих ресурсах! (Цієї інформації не змогли знайти ні редакція, ні інші громадські активісти). Чому не змогли найти- ми розкажемо далі.

Дивним чином тільки телеканал «Прямий» ( з списком засновників любителів П. Порошенко) публікував оголошення про наміри закупівлі нерухомості в день в день з Лисичанською МВА! (Дивіться скріншот і в інтернет).

Скріншот

Крім того, якщо промоніторити бюджетні витрати за 1-й квартал та 1-ше півріччя 2023 року, то такої суми (близької до 35 млн. грн) в витратній частині по спеціальному фонду бюджету ви не знайдете! По спеціальному фонду значаться витрати з ознаками, що ми шукаємо тільки «Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихийного лиха» за 1-й квартал в сумі 6,195 млн грн, а за 1-е півріччя в сумі 21,549 млн грн. Але начальник Валерій Шибіко у відповіді від 12.05.2023 вказує, що об’єкт придбаний, але при цьому не надає витяг з державного реєстру майнових прав на нерухоме майно.

Виходить, що у комунальну власність Лисичанської міської тергромади придбано об’єкт нерухомого майна ( вул. Лісна, 1, с. Войнівка Кіровоградська область) у ТОВ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку Дружба» за одним з варіантів наступних схем: 1) в кредит- що в нашому випадку не можливо; 2) з оплатою за об’єкт частками на протязі 2023 року, тому, що кошти на купівлю закладені в поточному році; 3) через якесь комунальне підприємство за схемою поповнення статутного фонду? (Читачі запропонуюйте в коментарях ваші варіанти).

На підставі яких законів і нормативних актів повинна здійснюватись закупівля нерухомості чиновниками Лисичанської МВА? В оголошенні про закупівлю не вказано

Чому така коштовна купівля нерухомісті не засвітилась на електронних торгах (в Прозоро/Дозоро)? Тому, що Закон «Про публічні закупівлі» не розповсюджується на придбання нерухомості. А профільні закони і нормативні акти про порядок закупівлі нерухомісті за бюджетні кошти в нашому випадку відсутні.

Чиновники в міністерствах самі не знають, як діяти в такому питанні. Наприклад, до Міністерства економіки України у 2020 році звернулась ВЕРХНЬОТОРЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА з прямим питанням: «Підкажіть, будь-ласка, як проводити закупівлю житла для багатодітної родини, якщо сума перевищує 200 тис. грн.?» Але прямої відповіді в міністерстві так і не надали, тільки розтулмачивши, що дія закон «Про публічні закупівлі» не розповсюджується на придбання нерухомості.

Приймаючи присягу і підписуючи посадову інструкцію кожен державний службовець зобов’язується дотримуватися Конституції та законів України. На відміну від громадян, яким можна робити все, що не забороняє закон, чиновникам дозволено робити тільки те, що дозволяє закон.

В нашому випадку чиновники Лисичанської МВА повинні діяти в межах дозволеного законом. Але ні в першому, ні в другому оголошенні про наміри закупівлі нерухомого майна немає жодного посилання на нормативні акти, на підставі яких здійснються закупівля. Що несе певні ознаки порушення.

У редакції є розуміння, як повинні діяти і що не зробили лисичанські чиновники (ознаки бездіяльності), щоб прикрити свої дупи, але це окреме питання за межами цієї публікації. Спитаємо тільки, а де оголошення про результати закупівлі і на підставі чого вони відбулись? Що є теж ознакою порушення.

Відсутність публікації економічного обгрунтування вартості закуповуємого/закупленного нерухомого майна- головна корупційна ознака

Головним цвяхом, як аргумент про бездіяльность, зловживання і корупційних ознак для правоохоронців в цій угоді- є відсутність публікації економічного обгрунтування вартості закуповуємого/закупленного нерухомого майна. У тому числі з метою оподаткування закон вимагає таку оцінку.

Маніпуляція з назвами юридичних осіб і підписантом в договорі купівлі-продажу

Із наявної в редакції копії останньої сторінки договору купівлі «об’єкту» важко розібрати хто підписав документ про купівлю нерухомості від Лисичанської МВА, але судячи з ледь розглядаємих ініціалів «О.В.» і довжини призвіща це найбільш ймовірно: Зиль Олена Вікторівна.

Скріншот останньої сторінки договору купівлі «об’єкту»

Олена Вікторівна Зиль згідно даних Юконтрол і згідно вказанного в документі коду 33537796 є керівницею Управління власності (далі УВАГА! — нібито вже не існуючої) Лисичанської міської війсково-цивільної адмінстрації, яка призначена «Тимчасово на посаду начальника управління на період воєнного стану та призупинення дії трудового договору з Гречко Т.О.«. Тобто ні начальник Лисичанскої МВА В. Шибіко, ні «вічна» начальниця управління власності Т. Гречко улизнули від підпісання документу з певними нелигитимними ознаками і як наслідок кримінальними.

Скріншот

До речі в документі в якості покупця на першому місці вказується «Лисичанська міська територіальна громада» яка теж юридично існує, але навіщо чиновники Лисичанської міської ВІЙСКОВОЇ адміністрації маніпулятивно використали назви «нібито не існуючих/припинених» юридичних осіб і від імені їх використали бюджетні кошти можна тільки робити припущення і це є питання до юристів, і роботою для правоохоронців.

Рука руку миє?

Серед учасників/беніфіціарів продавця значився колишній сільский голова Войнівки, а місцеві мешканці нам називали ще інших чиновників

Від «ТОВ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку Дружба» договір підписав Рибак Ю. М., а згідно Юконтрол засновником зазначений Олександр Петрович Ткач з житомирською пропискою.

Але станом на 26.09.2022 року серед учасників/беніфіціарів значився Михайленко Василь Іванович, який з 2006 по 2010 рік був сільскім головою с. Войнівка, в 2010 році був обраний депутатом Олександрійської міськради Кировгорадської області від Партії Регіонів, а зараз є депутатом-самовисуванцем Приютівської селищної ради.

Місцеві мешканці нам розказували і про інших чиновників-прихватизаторів районого Олександрійського маштабу цього піонерського табору «Дружба» (дивіться в відео), але документальних підтверджень цих стверджень ми не знайшли.

«Дружба»-гейтс або резонанс в телеграм-каналі і про «стирчачі вуха» першого заступника начальника Лисичанської МВА Руслана Садовського

10 серпня 2023 року телеграм-канал «Луганщина оперативна» публікує наступне:

«В січні 2023 року, Лисичанська ВЦА на своєму офіційному сайті оприлюднила інформацію, що хоче придбати приміщення для розміщення внутрішньопереміщених осіб з Лисичанська. Все це в рамках комплексної цільової програми » Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки, за цією програмою гроші виділяються на закупівлю житла для переселенців Лисичанська.  І ось в березні 2023 року Лисичанська ВЦА купує за 34.559.850 гривень колишній дитячій табір в селі Войнівка, Олександрійського району, Кіровоградської області.Причому вартість безпосередньо будівель, згідно відповіді самої ВЦА на запит лисичанського активіста Анатолія Рижкова становить 562 937 гривень. А мільйони тоді куди поділися якщо така вартість ??

Що ж там придбали? А придбали три 2- поверхових бараки, коридорного типу, з 4 санвузлами на весь барак та відсутністю душових. Бараки ці не мають систем опалення, 1 з бараків в аварійному стані, як і будівля кінотеатру!!!! Який знаходиться на цій же площі. У всіх цих приміщеннях, до придбання Лисичанською ВЦА, квартирувалися військові, а сам табір з 2019 року не працював і не ремонтувався. Тобто, куплено аварійні будівлі за майже  1 мільйон долларів США.  В «чорта на рогах», до того ж  бараки продовжують гнити, а переселенці з Лисичанська продовжують знімати квартири з власні кошти….зараз територія колишнього табору «Дружба» закрита, і ніхто доступу до нього не має. Хоча туди важко доїхати, навіть за бажанням. Бо твердого дорожнього покриття в тих місцях майже немає.

Цікаве те, що спочатку цей табір продавався за 12 мільйонів гривень.

Але коли ним зацікавилася Лисичанська ВЦА ціна його зросла майже до 35 міліонів.

І у всьому цьому стирчать вушка заступника голови ВЦА Руслана Садовського, який Лисичанська не бачив навіть уві сні, як і всі інші заступники в Лисичанській ВЦА».

Скріншот з телеграм-каналу «Луганщина оперативна» від10.08.2023

Чому «Луганщина оперативна» звернула увагу на Садовського питання до авторів телеграм-каналу. Ми хочемо звернути увагу, що перший заступник начальника Лисичанської міської військової адміністрації Руслан Миколайович Садовський це мабуть не чиновник, а якийсь Джеймс Бонд, чи підробляє у Буданова або злочинець в розшуку? Чиновника Руслана Садовського зовсім не бачила(ть) і не чула(є) громада Лисичанська і мешканці Луганської області. Його фото відсутнє на сайті Лисичанської МВА, не піариться він і на офіційній сторінці в фейсбук на відміну від його начальника Валерія Шибіко і і колеги заступниці начальника Оксани Волошиної, на що ми вже звертали увагу в публікації: Як відрізняються фонди оплати праці Лисичанської міської війскової адміністрації в 2022/2023р від Рубіжанської і Сєвєродонецької МВА.

В фейсбук ми знайшли закритий профіль «Олександр Садовський» можливо саме нашого «заступника» з кореспондуючими ознаками (Обухов, Київ) до його біографії і його начальника (дивіться скріншот).

Якщо це саме той Садовський то, він є героєм багатьох скандальних журналістських розслідуваннь і як  повідомляли «Наші гроші», Руслан Садовський у шостому скликанні Ради був помічником нардепа от Партии Регионов Ельбруса Тедеєва у Верховній Раді і раніше мав призвіще ГРИЗА і мав спільний бізнес з братом нардепа від партії «Відродження» Юрієм Юрійовичем Хомутинником.

Бездіяльні і сліпі поліцейські і прокурори

Другого вересня 2023 року поліцейські начальники (а скоріше псевдо-атестовані менти?) з Головного управління національної поліції в Кіровоградській області в листі відповіді на звернення громадянина Анатолія Рижкова до Луганської обласної прокуратури відповідають: «У ході розгляду обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, не виявлено, а тому підстав для внесення викладених у ньому відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідуваннь не встановлено». А надзорний орган, прокуратура (до кого звертався громадянин)- не бачить бездіяльності і зловживань у такій відповіді поліцейских ГУ НП Кіровоградської області і в махінаціях чиновників Лисичанської МВА.

Самі поліцейскі в своїй відповіді пишуть ( чим власноруч зафіксували правопорушення!): «в ході перевірки встановлено, що на данний час на території зазначенного об’єкту в одному корпусі проживають особи з сім’ями, які здійснюють косметичний ремонт іншого корпусу. Поряд з цим, на території мається свердловина та водовідведення у робочому стані«. Але ж згідно оприлюднених Лисичанською МВА «КРИТЕРІЇв, ЯКИМ МАЄ ВІДПОВІДАТИ ОБ’ЄКТ НЕРУХОМОСТІ» встановлені вимоги: » п.2 Об’єкти нерухомості, які розглядаються для придбання у комунальну власність Лисичанської міської територіальної громади, повинні мати  100 % готовності будівництва. п.11 Об’єкт нерухомого майна має бути пристосований для комфортного, компактного розміщення (проживання) внутрішньо переміщених осіб. п. 5 Об’єкт нерухомості обов’язково має бути підключений до мереж електропостачання, газопостачання, водопостачання та водовідведення».

А те, що як ми писали вище, в пояснювальній записці до бюджету за підписом начальниці фінансового управління Ольги Сапегиної бюджетні кошти в розмірі 35 млн. грн виділені для придбання НЕЖИТЛОВИХ ПРИМІЩЕНЬ, якими саме є приміщення піонерського табору для перебування дітей там тільки влітку! Це не порушення? ( Суспільство досі не знає, які приміщення закуплені «житлові» чи «Нежитлові». А якщо житлові і готові на 100% для експлуатації згідно Критерів закупівлі- то чому не має оголошеннь по запрошенню переселенців для проживання?).

Читачі, ви вбачаєте правопорушення в тому, що при закупівлі не виконані оголошені критерії для закупівлі об’єкту? В редакції журналісти ZARAZ.INFO впевнені, що більшість скаже- «ДА»! І суд сказав- «ДА» (дивіться далі). А поліцейські і прокурори вже сказали- «НІ»!

Суд забов’язав внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення по закупівлі Лисичанською МВА піонерського табору «Дружба» в с. Войнівка Кіровоградської області

В Єдиному державному реєстрі судових рішень находимо, що 15 вересня 2023 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда (Кропивницького) ОСОБА_1 розглянувши скаргу ОСОБА_3 по справі № 405/6165/23 на бездіяльність посадових осіб ГУНП в Кіровоградській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення від 01.08.2023 виносить Ухвалу в якій постановляє:

«Скаргу  ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб ГУНП в Кіровоградській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення від 01.08.2023, — задовольнити.

Зобов`язати службову особу ГУНП в Кіровоградській області, уповноважену на прийняття та реєстрацію заяв, повідомлень про кримінальні правопорушення, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за заявою ОСОБА_3 від 01.08.2023 про вчинення кримінального правопорушення, в строки та у порядку, визначеному ст.214 КПК України«.

Що отримали переселенці Лисичанська від програми «Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки?

Після викладених фактів виникає питання, що переселенці з Лисичанська отримали від «Комплексної цільової програми розселення евакуйованих мешканців Лисичанської міської територіальної громади «Тимчасова оселя» на 2022-2023 роки» яка так ніде не була опублікована? Дерибан чиновниками бюджетних коштів на суму близько 35 млн грн закупівлею нежитлового приміщення(згідно пояснювальної записці до бюджету)? І висновок поліції, що «на данний час на території зазначенного об’єкту в одному корпусі проживають особи з сім’ями, які здійснюють косметичний ремонт іншого корпусу«, при тому що об’єкт повен бути 100% готовий для експлуатації переселенцями? Хтось скаже «Дирку від бублика», а хтось «Дулю». А вже закінчується 2023 рік.

Що можна було купити за 35 млн грн для переселенців, щоб дійсно забезпечити їх житлом?

Якщо б чиновники дійсно хотіли максимально забезпечити житлом переселенців (осоливо вразливих груп), вони наприклад зазернули на сайти з продажу нерухомості і поцікавились скільки коштують квартири і будинки в тому чи іншому регіоні. І порахували/порівняли ефективність закупівлі «ОБ’ЄКТІВ» з квартирами і приватними будинками.

В Олександріі з дев’яностотисячним місцевим населенням є багато приватних і багатоквартирних будинків. Зазернувши на сайт ОЛХ 12 жовтня ми знайшли багато цінових пропозицій квартир і будинків вартістю близько 10.000 доларів (в еквіваленті 370.000 грн) і дешевше (дивіться скріншоти).

Тобто на 35 млн. грн в цьому регіоні (і не тільки) можно було закупити близько 100 квартир і будинків (загальною площею не менше 3500 м.кв.), чим забезпечити житлом не менше 100 родин або 300 осіб. А скільки людей зможе проживати в піонерському таборі «Дружба» на 1000 м.кв. (по умовам закупівлі) при умові, що це житлові приміщення (а не приміщення для тимчасового відпочинку дітей літом)? По нашим разрахункам не більше 70(100) осіб в умовах не індівідуального, а колективного житла! От і порівняйте різницю ефективності використання бюджетних коштів.

Або могли зняти в оренду квартири і будинкі і в такому випадку по ринковим цінам в середньому можна зняти по 4000 грн за місяць 729 квартир/будинків на один рік, або 365 квартир/будинків на два роки.

Голова Луганської ОДА Артем Лисогор забажав контролювати кошти після деокупації, а зараз не спроможний перевірити підконтрольну Лисичанську МВА?

На нашому прикладі неефективного використання бюджетних коштів чиновниками Лисичанської МВА у розмірі 35 млн грн, дивним чином виглядає ініціатива голови Луганської обласної державної адміністрації Артема Лисогора про утворення «при Луганській облдержадміністрації робочої група «Прозорість і відкритість» щодо контролю за використанням коштів фонду ліквідації наслідків збройної агресії» з метою  контролю за коштами, які будуть надходити після деокупації до області. Тобто хочуть контролювати кошти міжнародних донорів, а кошти бюджету не треба? Чому керівники Луганської облдержадміністрації Артем Лисогор і Сєвєродонецької районної державної адміністрації Рома Власенко не виконують сьогодні свої прямі посадові обов’язки (прописані в законі) по контролю підконтрольних місцевих війскових адміністрацій? Взяли і відвідали ОБ’ЄКТ-піонерський табір «Дружба» в с. Войнівка і влаштували «розбір польотів» з чиновниками Лисичанської МВА. Не спроможні і бездіяльні?

Поки голова Луганської ОДА Артем Лисогор мріє контролювати кошти «колись потім» і не хоче/боїться/бездіє контролювати місцеві адміністрації , журналісти і волонтери роблять громадський контроль зараз і поїхали в «Дружбу»

Волентири ГО “ВПО України” і журналісти редакції ZARAZ.INFO 3 жовтня 2023р. відвідали “секретний” об’єкт “Дружба” в с. Войнівка Кіровоградською областю закуплений нібито для переселенців Лисичанською МВА. На підставі поїздки і викладенних в цій публікації фактів журналісти ЗАРАЗ.ІНФО зробили відео журналістського розслідування.

Відео ютуб-каналу ЗАРАЗ.ІНФО/ Дуля з заселенням в «Дружбу» за 35 млн грн для переселенців від Лисичанської МВА

Детальніше відео (без скорочення) по поїздці на “секретний” об’єкт “Дружба” і як на нього не пускала охорона дивиться по посиланню тут.

Володимир Хапчук

***

DONATEПідтримайте незалежну журналістську діяльність редакції ZARAZ.INFO

Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473, Рахунок: UA383047950000026002053729142 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

***

Адреса для листування: [email protected]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *