ГО «Східна варта» виступає за громадський контроль річних звітів депутатів міської ради м.Лисичанська, Привілля та Новодружеська

shidna-varta

ГО «Східна варта» виступає за громадський контроль річних звітів міськіх голів і  депутатів міської ради міст  Лисичанська, Привілля та Новодружеська

 

 

Шановні депутати місцевих рад і міські голови

міст Лисичанська, Привілля та Новодружеська

25 жовтня 2016 року минув рік, як пройшли чергові вибори депутатів місцевих рад в Україні. В період виборчої агітації ви та ваші місцеві партійні осередки, які вас висували кандидатами обіцяли дбати у своїй діяльності на благо виборців і бути чесними, відкритими  і прозорими у депутатській діяльності перед  мешканцями своїх громад.

Крім того у своїй діяльності ви зобов’язані дотримуватися Конституції і законів України. Основними законами у вашій діяльності є: закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» і закон «Про статус депутатів місцевих рад».

За минулий рік нажаль ви не дотримались норми закону «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме не провели жодного громадського слухання у своїх громадах, котрі згідно п.2 ст.13 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» повинні проводитися не рідше одного разу на рік.

Також більшість з вас не дотрималась вимог п.2. ст.10 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», що передбачає «не рідше одного разу на півріччя інформувати виборців  про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного  і  соціального  розвитку,  інших  місцевих  програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців»  для виконання чого не скористалися своїми правами «доступу  до  засобів масової інформації комунальної форми власності  з  метою  оприлюднення результатів власної депутатської діяльності   та   інформування   про   роботу ради» викладені у п.1.4 ст.11 вище зазначеного закону.

В Лисичанській мєрії затверджено план заходів звіту депутатів, пропонуємо вам поліпшити цю роботу наступним чином. Оскільки законодавець передбачає річний звіт депутата перед виборцями і з метою громадського моніторингу вашої діяльності і вашого самоконтролю, а також керуючись ст.10, ст. 12, ст. 16 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» п.1 ст.16 ЗУ  «Про місцеве самоврядування в Україні» громадська організація «СХІДНА ВАРТА» просить вас відповісти на питання і заповнити Анкету оцінки діяльності депутата місцевої ради за минулий рік.

Просимо вас відповідально віднестися до заповнення цієї анкети, яка є і буде індикатором звітності про вашу роботу перед мешканцями громади, результати вашої звітності будуть оприлюднені в місцевих онлайн-ЗМІ, тощо.

№/ оцінка

Анкета оцінки діяльності депутата місцевої ради

 1.  

Як  ви підтримуєте    зв'язок    з    виборцями,     відповідною територіальною  громадою,  трудовими  колективами  і  громадськими організаціями,  партійними  організаціями які висунули вас кандидатом у  депутати  місцевої ради, а також колективами інших підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності,  органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади,  розташованими на відповідній території?

Звіт- відповідь:

 1.  

Після півріччя ваших депутатських повноважень чи інформували (де і яким чином- наявність документального підтвердження) ви виборців  про роботу місцевої ради та її органів, про виконання планів і програм економічного  і  соціального  розвитку,  інших  місцевих  програм, місцевого бюджету, рішень ради і доручень виборців?

Звіт- відповідь:

 1.  

В яких массових заходах у громаді ви приймали участь як організатор, доповідач, благодійник, тощо?

Звіт- відповідь:

 1.  

Чи виконували ви доручення виборців, які саме і який результат цього виконання?

Звіт- відповідь:

 1.  

Чи вивчали ви громадську думку на своєму окрузі і в громаді? Що саме з’ясували?

Звіт- відповідь:

 1.  

Чи вивчали потреби  територіальної громади, інформувати про них раду та її органи, брали безпосередню участь у їх вирішенні?

Звіт- відповідь:

 1.  

Чи вели регулярний, не рідше одного разу на місяць,  прийом  виборців,  розглядали  пропозиції,  звернення, заяви і скарги членів територіальної громади, вживали заходів щодо забезпечення їх оперативного вирішення?

 1.  

Звіт- відповідь:

 1.  

Чи визначили і  оприлюднили  дні,  години  та  місце  прийому виборців? Де саме і коли?

Звіт- відповідь:

 1.  

Ваш контактний телефон для виборців?

Звіт- відповідь:

 1.  

Чи є у вас персональна сторінка в соціальних мережах (наприклад в Фейсбук) де ви звітуєте про депутатську діяльність? Вкажіть ссилку.

 1.  

Звіт- відповідь:

 1.  

Чи публікували ви у місцевих ЗМІ комунальної і приватної власності якісь матеріали стосовно депутатської діяльності і місцевого самоврядування? Вкажіть ссилки/лінки на публікації. Вкажіть ссилки/лінки на публікації де згадують вас як депутата.

Звіт- відповідь:

 1.  

 Скільки депутатських запитів і листів ви офіційно  написали (зареєстрували)? Які в них зазначені головні теми?

Звіт- відповідь:

 1.  

Скільки письмових проектів рішень місцевої ради, або поправок до них  ви підготували за час депутатських повноважень?

Звіт- відповідь:

 1.  

Скільки у вас було виступів з трибуни на сесії місцевої ради за час виконання вами депутатських повноважень? Чи оголошували  на  засіданнях  ради  та  її  органів тексти звернень,  заяв,  пропозицій громадян або їх об'єднань,  якщо вони мають суспільне значення- що саме? Скільки у вас було виступів з місця на сесії місцевої ради за час виконання вами депутатських повноважень?

Звіт- відповідь:

 1.  

Чи порушували ви   в раді та її органах питання про необхідність

перевірки  роботи  підзвітних  та  підконтрольних  раді   органів,

підприємств, установ, організацій?

Звіт- відповідь:

 1.  

Які саме ваші пропозиції і зауваження (або ті котрі ви підтримували голосом) не врахувала більшість в місцевій раді?

Звіт- відповідь:

 1.  

Що вам не подобається і чому в роботі місцевої  ради (або окремих депутатів)? Що ви би хотіли вдосконалити у її діяльності і яким чином з врахуванням ваших можливостей?

Звіт- відповідь:

 1.  

Чим саме ви як депутат можете пишатися перед виборцями у своїй діяльності за звітній період? Або напишить іншу вашу окрему думку, або що головне ви хочете сказати про свою депутатську діяльність.

Звіт- відповідь:

 

 

 

Даючи згоду бути кандидатом, ви письмово погоджувалися на оприлюднення персональних даних. З метою відкритості ваших депутатських намірів перед суспільством просимо також оприлюднити (надати для оприлюднення) вашу декларацію за 2015 рік.

 

 Заповнену анкету надсилати на ел. адресу [email protected]   до 01  (04) грудня 2016 року.

 

Даючи згоду бути кандидатом, ви письмово погоджувалися на оприлюднення персональних даних. З метою відкритості ваших депутатських намірів перед суспільством просимо також оприлюднити (надати для оприлюднення) вашу декларацію за 2015 рік.

Як буде оцінюватися діяльність депутатів?

Оцінювання депутатів буде відбуватися за такою методикою. Кожне з двадцяти питань, буде оцінюватися за п’ятибальною шкалою, де «0» найменша оцінка, а «5» найвища. Потім всі оцінки будуть складатись. Тобто кожен депутат може заробити свій коефіцієнт корисно дії для громади від «0%» до «100%». З метою справедливої оцінки з урахуванням різності ваги складних і простих питань у оцінювача (громадського журі) є право конкурсантам зараховувати бонусні бали (до десяти балів) за особливу діяльність на благо громади в окремих питаннях, але з письмовим обґрунтуванням такої оцінки.

Нагородження і призи

Передбачається перша премія з цінним подарунком «Найкращий, активний, прозорий і відкритий депутат дбающий про громаду», іншим депутатам передбачаються грамоти і заохочувальні призи. Можливі також сюрпризи. Головним фактором участі у конкурсу і призом буде те, що виборці через ЗМІ будуть знати хто з депутатів найкращий, а хто «пасе задніх», що в подальшому буде спонукати депутатів діяти більш рішуче і прозоро на благо своїх виборців. Данні анкети будуть у подальшому виступати порівняльним індикатором коефіцієнта корисної дії депутата на благо громади. Не надання річної звітності (анкети) про депутатську роботу виглядатиме, як не бажання звітувати перед своїми виборцями.

 

Хто буде оцінювати

По одному представнику від громадських організацій і редакцій місцевих ЗМІ,  але з метою ефективності роботи бажано не більше 9-ти представників. Якщо у громаді, є громадська рада при міській раді обов’язково буде запрошено одного її представника. 

Звернення до громадськості і громадян громади

Шановні мешканці громади і громадські організації! Просимо вас підтримати  громадську ініціативу ГО «СХІДНА ВАРТА» по провадженню «Анкети оцінки діяльності депутата місцевої ради» і на сборах де будуть проходити звіти депутатів вимагати від депутатів звіту за цією анкетою, так як вона розроблена з урахуванням обов’язків депутатів згідно вимог законодавства і сучасних вимог відкритості роботи депутата перед суспільством.

Звернення до ЗМІ

Шановні представники ЗМІ з метою спонукання активізації роботи депутатів просимо максимально оприлюднювати інформацію стосовно   (не)звітності місцевих депутатів.  

Ця інформація і анкета буде доведена до депутатів через інформаційних  партнерів- засоби онлайн-ЗМІ ZARAZ.INFO  і «Лисичанск как он есть» (та інші), а також  розсилкою на електронні адреси депутатів Лисичанської міської ради і за наявності ел. адрес депутатам Привілля та Новодружеська.

 

Анкету розроблено і схвалено учасниками зборів Громадської організації «СХІДНА ВАРТА», тобто мешканцями/виборцями громади м.Лисичанська.

 

Голова Громадської організації «СХІДНА ВАРТА»

Валентина Ходус

 

 

 

 

ДОДАТОК- витяги з законодавства України:

 

Стаття 16. Звіти депутата місцевої ради перед виборцями та

                зустрічі з ними

 

     1. Депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу

на  рік,  зобов'язаний  звітувати  про свою роботу перед виборцями

відповідного  виборчого  округу,   об'єднаннями   громадян.   Рада

визначає  орієнтовні  строки  проведення звітів депутатів місцевої

ради перед виборцями.

 

     2. Звіт депутата місцевої ради повинен містити відомості  про

його  діяльність  у раді та в її органах,  до яких його обрано,  а

також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її

органами  рішення,  про  хід  їх виконання,  про особисту участь в

обговоренні,  прийнятті та в організації виконання рішень ради, її

органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

 

     3. Звіт   депутата   місцевої  ради  може  бути  проведено  в

будь-який час на вимогу  зборів  виборців  за  місцем  проживання,

трудової діяльності або навчання,  а також органів самоорганізації

населення.

 

     4. Депутат місцевої ради не пізніш як за сім днів  повідомляє

виборців  про  час  і  місце проведення звіту через місцеві засоби

масової інформації або в інший спосіб.

 

     5.   Місцеві   органи   виконавчої  влади,  органи  місцевого

самоврядування,  їх посадові особи, керівники підприємств, установ

і  організацій  державної і комунальної форм власності зобов'язані

сприяти депутатам місцевих рад в організації їх звітів (зустрічей)

перед  (з)  виборцями  шляхом  надання приміщень, інформаційних та

інших довідкових матеріалів, необхідних депутату місцевої ради, на

прохання депутата здійснювати інші заходи, пов'язані з проведенням

його  звіту  (зустрічі)  перед (з) виборцями, у тому числі сприяти

оповіщенню  виборців про час і місце його (її) проведення. Рішення

з  питань  організації  звітів  (зустрічей)  депутата  з виборцями

приймається  на засіданні місцевої ради. ( Частина п'ята статті 16

в редакції Закону N 1522-IV ( 1522-15 ) від 19.02.2004 )

 

     6. Депутат місцевої ради інформує раду та її виконавчі органи

про результати обговорення його  звіту,  зауважень  і  пропозицій,

висловлених  виборцями  на адресу ради та її органів,  а також про

доручення,  дані  депутатові  у  зв'язку   з   його   депутатською

діяльністю.

 

     7. Витрати, пов'язані з проведенням звітів депутатів місцевої

ради перед виборцями та  їх  зустрічей  з  ними,  здійснюються  за

рахунок  відповідних  місцевих бюджетів у межах затверджених на ці

цілі видатків.

 

     8. Звіти і  зустрічі  депутатів  місцевої  ради  з  виборцями

висвітлюються засобами масової інформації.

 

     Стаття 17. Доручення виборців

 

     1. Виборці  можуть  давати  своєму  депутатові  місцевої ради

доручення на зборах під час його звітів чи зустрічей з питань,  що

випливають    з    потреб   відповідного   виборчого   округу   чи

територіальної громади в цілому.

 

     2. Доручення виборців  не  повинні  суперечити  законодавству

України, а їх виконання має належати до відання місцевих рад та їх

органів.

 

     3. Доручення  виборців  депутатові  місцевої  ради  має  бути

підтримане більшістю учасників зборів.

 

     4. Доручення  виборців,  виконання  яких  потребує  прийняття

відповідною радою або її виконавчим  органом  рішення,  фінансових

або інших матеріальних витрат,  доводяться депутатом місцевої ради

до відома відповідної ради або її органів.

 

     5. Рада та її  органи  аналізують  доручення  виборців,  дані

депутатам  місцевої  ради,  та з урахуванням матеріальних,  в тому

числі і фінансових,  можливостей приймають відповідні рішення щодо

їх реалізації. Рішення з цих питань доводяться до відома депутатів

місцевої ради та територіальної громади.

 

     6.  Доручення  виборців  враховуються  при  розробці планів і

програм   економічного   та   соціального   розвитку   відповідної

території,  місцевих  економічних  програм,  складанні  бюджету, а

також  при підготовці рішень з інших питань. ( Статтю 17 доповнено

частиною  шостою  згідно  із  Законом  N  1522-IV  ( 1522-15 ) від

19.02.2004 )

 

     7. Депутат місцевої ради бере участь в організації  виконання

доручень  виборців  як  одноособово,  так  і  в складі постійних і

тимчасових комісій ради  або  в  складі  утвореної  з  цією  метою

депутатської   групи,   може   залучати  до  їх  виконання  органи

самоорганізації населення, а також виборців відповідного виборчого

округу.

 

     8. Контроль  за  виконанням  доручень  виборців  здійснюється

відповідними радами,  їх  органами  та  депутатами  місцевих  рад.

Органи,  які  в  межах  своїх  повноважень забезпечують реалізацію

доручень виборців,  один раз на рік інформують  раду  про  хід  їх

виконання.

 

     9. Депутат  місцевої  ради періодично інформує своїх виборців

про результати розгляду радою та її виконавчими органами  доручень

виборців та особисту участь в організації їх виконання.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *