Громадськість звертається з рекомендаціями до губернатора Луганщини у зв’язку з неочікуваним підвищенням тарифів по обслуговуванню багатоквартирних будинків

Збурення жителів Сєвєродонецька неочікуваним підвищенням тарифів, накладеним на перехід до обслуговування багатоквартирних будинків управляючою  кампанією КП «Світанок» перейшло в організований опір. Звернувшись з заявкою на ім’я губернатора громадські активісти 21 червня провели круглий стіл за участю активістів ініціаторів, керівництва КП «Світанок», Луганської ОВЦА та Сєвєродонецького міськвиконкому.

 

Модератором круглого столу виступив правозахисник, експерт з питань ЖКГ, керівник відомого на Луганщині руху «Громадянська комунальна самооборона» Сергій Морозов.

 

На заході було узгоджено ряд проблем введення ЖКГ міста Сєвєродонецька у рамки закону усіма учасниками.

Але громадські активісти не заспокоюються, ініціативу не упускають і залишили за собою право на акцію громадської непокори у разі порушення міськвиконкомом та  КП «Світанок» їх конституційних прав та законодавства України.

Під час заходу  був винесений до обговорення Проект Рекомендацій, які були після обговорення і узгодження надані губернатору

ПРОЕКТ РЕКОМЕНДАЦІЙ

На тему: «Дотримання законодавства України та уникнення порушення конституційних прав громадян та прав споживачів при впровадженні нових тарифів(цін) на послуги управління багатоквартирними будинкам  у  м.Сєвєродонецьку та інших місцях Луганської області», що проведено при співпраці з Луганською ОВЦА відповідно до Постанови КМУ №996 від 03.11.2010р..

1.Учасники Круглого столу заявляють, що відповідно до діючого законодавства співвласникам багатоквартирних будинків – належало до 10 червня 2018 року і належить зараз ВИКЛЮЧНЕ ПРАВО вирішувати питання переліку та вартості (ціни, тарифу) послуг з управління багатоквартирним будинком. А також право визначення управителя

2.Спираючись на цю законодавчу норму учасники Круглого столу вважають не припустимими інсинуації з шахрайською спробою нав’язати людям думку про те, що вже буцім то існують законно встановлений перелік і вартість послуг управління, а люди мають право лише відмовитися від їх частини! І те  – якщо вспіють. А якщо ні, то КП «Світанок» їм нарахує те, що вони не затверджували (а він не робив).

(Цю ситуацію можна порівняти с заявою по право на вільний вибір сексуального партнера, — але якщо вспієте відбитися від ґвалтівника!!!)

  1. Учасники Круглого столу висловлюють обурення, що цими інсинуаціями, що порушує виключне право співвласників багатоквартирних будинків на встановлення переліку та вартості послуг з управління займається керівництво КП «Світанок» та деякі політичні сили сєверодонецької міськради (відповідно до розповсюджених листівок).

  1. Учасники Круглого столу заявляють, що співвласники багатоквартирних будинків завжди мали і мають право на зборах обрати собі будь-якого управителя. Рішення виконкому щодо КП «Світанок» означає, що це КП має обов’язок виконувати функції управителя, якщо інші не знайдуться – а не монопольне право управляти. Нав’язування думки, про монопольне право КП «Світанок» управляти будинками — є теж інсинуацією.

  1. Учасники Круглого столу вимагають від КП «Світанок» та міськвиконкому негайно розвернути роз’яснювальну роботу, щодо прав співвласників багатоквартирних будинків та розпочати роботу з допомоги співвласникам багатоквартирних будинків провести збори – що повинне було бути зроблено ще три роки тому!!!

  1. Учасники Круглого столу рекомендують наступний суспільний консенсус. КП «Світанок» виставляє рахунки, відповідно до попередніх рахунків, а люди їх оплачують до організації і проведення зборів.

  1. Учасники Круглого столу застерігають керівництво КП «Світанок», що виставлення нових рахунків на управління будинками без погодження зі співвласниками – буде шахрайством і люди мають право на акцію громадянської непокори щодо сплати за попередньою ціною чи повному бойкоту їх сплати!!!

Відповідальність за комунальний колапс, що може виникнути у цьому випадку лежить персонально на керівництві КП «Світанок», органах місцевого самоврядування, а також на авторах та натхненниках цих інсинуацій.

Проект запропонував заявник Круглого столу Морозов С.І.

Голові Луганської ВЦА

Гарбузу Ю.Г.

              ШАНОВНИЙ ЮРІЮ ГРИГОРІЙОВИЧУ!

Дякуємо за сприяння проведення консультацій з громадськістю. Надаємо Рекомендації Круглого столу для урахування при прийнятті рішень та для оприлюднення у ЗМІ.

 

               РЕКОМЕНДАЦІЇ КРУГЛОГО СТОЛУ 21 ЧЕРВНЯ 2018р

На тему: «Дотримання законодавства України та уникнення порушення конституційних прав громадян та прав споживачів при впровадженні нових тарифів(цін) на послуги управління багатоквартирними будинкам  у  м.Сєвєродонецьку та інших місцях Луганської області», що проведено при співпраці з Луганською ОВЦА відповідно до Постанови КМУ №996 від 03.11.2010р..

                    ПІДРИМАНО ВСІМА УЧАСНИКАМИ

 з метою ввести ЖКГ м. Сєвєродонецька в законодавче поле:

  1. Учасники Круглого столу вимагають від КП «Світанок» та міськвиконкому негайно розвернути роз’яснювальну роботу, щодо прав співвласників багатоквартирних будинків в аспекті нових положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що вступили силу з 11червня 2018 р., а також Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках», який не використовувалися органами міської влади з 2015 р., — та розпочати роботу з допомоги співвласникам багатоквартирних будинків провести збори та визначити форму управляння будинків. – самостійно, чи с залученням КП «Світанок», чи с залученням інших управляючих осіб, чи через створення ОСББ.
  2. Учасники Круглого столу рекомендують оприлюднити роз’яснення, що КП «Світанок» не є нав’язаним монополістом з права надання послуг з управління багатоквартирним будинком. Що КП «Світанок» призначено управителем на випадок, якщо не знайдуться інші управителі, призначено Рішенням міськвиконкому – і тому не має права відмовлятися надавати послуги управління співвласникам будинку при будь-якому їх виборі переліку послуг та ціни на ці послуги. А також роз’яснити співвласникам багатоквартирних будинків, що вони на зборах мають право визначити себе іншого управителя, управляти будинком самостійно або стати на шлях організації ОСББ.
  3. Учасники Круглого столу рекомендують роз’яснити, що співвласники багатоквартирних будинків мають виключне право визначати перелік послуг з управління будинком та їх вартість. Управляюча кампанія не має права нав’язувати перелік послуг з управління будинком та їх вартість – а може тільки це пропонувати.

ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ГРОМАДСЬКОСТІ:

  1. Громадськість залишає за собою право проводити свої роз’яснення щодо прав співвласників багатоквартирних будинків.
  2. Громадськість вважає не припустимими спроби нав’язати людям думку про те, що вже буцім то існують законно встановлений перелік і вартість послуг управління, а також єдиний «обов’язковий» управитель КП «Світанок».
  3. Громадськість залишає за собою право на організацію акції громадської непокори зі сплати послуг управління, у разі їх нав’язування буцім то у повному обсязі управителем, який не визнано зборами співвласників будинку. При необхідності громадськість має намір звернутися за захистом своїх прав до Гаранта Конституції, тому що такі порушення прав громадян носять антидержавницькі ознаки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *