Грошова допомога від міжнародних організацій: що треба знати переселенцям

Урядом спільно з міжнародними організаціями реалізується програма фінансової підтримки переселенців та інших осіб, які постраждали від військової агресії росії. При цьому, порядок отримання такої допомоги викликає чимало запитань. На найбільш поширені відповів Юрпорадник для ВПО.

Які є види допомоги?

Наразі в Україні паралельно надають фінансову допомогу одразу декілька міжнародних організацій:

  • ЮНІСЕФ
  • Міжнародний Комітет Червоного Хреста
  • Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН)
  • Всесвітня продовольча програма ООН
  • Міжнародна організація міграції
  • Норвезька рада у справах біженців

Чи можна отримувати допомогу від наведених організацій одночасно?

Ні. Фінансову підтримку можна отримати лише від однієї з наведених вище міжнародних організацій. Тож, якщо ви вже отримали чи зареєструвалися на отримання грошової допомоги в одній із наведених вище організацій, отримати допомогу в іншій не вийде: інформація щодо надання коштів перевіряється на момент прийняття рішення по кожному із заявників. Якщо виявиться, що гроші були виплачені іншою міжнародною організацією, заявку скасують.

Як подати заявку на допомогу? Куди звертатися?

Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Всесвітня продовольча програма ООН та Міжнародна організація міграції виплачують фінансову допомогу внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, самостійно, тобто без звернення ВПО. У цьому випадку до уваги береться інформація надана їм Міністерством соціальної політики України.

Для отримання допомоги від ЮНІСЕФ, УВКБ ООН та Норвезької ради у справах біженців необхідно подати окрему заявку. Наразі звернутися по допомогу можна онлайн через платформу єДопомога. На відповідному порталі також реалізовано можливість перевірити результат поданої через відповідний електронний сервіс заявки.

Чи можуть претендувати на фінансову підтримку від міжнародних організацій переселенці, які отримують допомогу на проживання?

Так, можуть. У програмах міжнародної підтримки відсутні застереження щодо отримання заявником допомоги на проживання. Тож, переселенці, які отримують таку державну допомогу, можуть розраховувати на виплати від однієї із міжнародних організацій.

Чому затримують виплату міжнародної допомоги заявникам?

Затримка може бути пов’язана із значною кількістю заявок, які надходять на опрацювання. Кожну анкету перевіряють на відповідність умовам програми, зокрема, й на рахунок виплати іншою міжнародною організацією. Крім того, існує так званий пріоритет під час нарахування коштів безпосередньо фізичним особам: спочатку гроші нараховують людям, які перебувають на тимчасово окупованих, деокупованих територіях чи територіях, на яких відбуваються активні бойові дії.

Із чим може бути пов’язана виплата допомоги не в повному обсязі?

Якщо заявник отримав смс/кошти, але сума не відповідає кількості зареєстрованих членів домогосподарства, або виплачена не в повному обсязі, необхідно просто зачекати: кошти зараховуються частинами, спочатку лише за перший місяць. Протягом короткого часу має надійти сповіщення про повний переказ суми коштів. Наступна виплата має включати суму коштів за 2 місяці.