Комбата “Купола” знімають з посади після інтерв’ю WP, де він говорив про необхідність більше навчати мобілізованих — Бутусов

Одного з найкращих комбатів ЗСУ знімають з посади за інтерв’ю The Washington Post, де він говорив про необхідність покращення підготовки мобілізованих солдатів.

Про це заявив журналіст Юрій Бутусов. Пише antikor

Командир батальйону 46-ї аеромобільної бригади з позивним “Купол” бився у війні з РФ з 2014-го року, і блискуче виявив себе після повномасштабного вторгнення.

“”Купол” став єдиним кадровим військовим у батальйоні, повністю складеному з резервістів. З 500 бійців першого складу загинуло 100, поранено майже 400. У батальйоні “Купола” – найвищого рівня мотивація, висока довіра до командира, якісне управління – під час боїв у Соледарі у них було багато обморожених і бійцям ампутували пальці на ногах, тому що вони тримали позиції до останньої можливості, без змін та навіть забезпечення, тому що такі були важкі умови, саме з цього батальйону один з десантників втратив 10 пальців від обмороження. Вони відступили за наказом коли ворог фактично оточив Соледар. Тому сказати, що “Купол” шукає зраду або це людина, яка намагається ухилитись від відповідальності неможливо – цей офіцер бере відповідальність на себе. “Купол” дав інтерв’ю одному з найвпливовіших видань США “Вашингтон”, – наголосив Бутусов.

Він нагадав, що “Купол” дав інтерв’ю одному з найвпливовіших видань США The Washington Post і навів його цитати з тексту про організацію та підготовку української армії до майбутнього наступу.

“Ми тільки даємо інтерв’ю і розповідаємо людям, що робимо все, що можемо. Це схоже на те, що все, що ми робимо, це даємо інтерв’ю і говоримо людям, що ми вже перемогли, ще трохи, два тижні, і ми переможемо.

Я отримую 100 нових солдатів. Мені не дають часу на підготовку. Вони кажуть: “Веди їх у бій”. А ці солдати просто кидають все і біжать. І все. Розумієте, чому? Тому що солдат не стріляє. Я його питаю, чому, а він каже: “Я боюся звуку пострілу”. І чомусь він ніколи не кидав гранату. Нам потрібні інструктори НАТО в усіх наших навчальних центрах, а наших інструкторів потрібно відправити в окопи. Тому що вони не впоралися зі своїм завданням”, – говорив “Купол” в інтерв’ю.
Він зазначав, що найцінніше на війні – це бойовий досвід, тому солдатів, що пережив пів року боїв, і солдатів, що прийшов з полігону, – це дві різні людини. При цьому “Купол” наголосив, що солдатів, які мають бойовий досвід, дуже мало.

“На жаль, багато вже загинули або поранені. Завжди є віра в диво. Або це буде кривава м’ясорубка і трупи, або це буде професійний контрнаступ. Є два варіанти. У будь-якому випадку буде контрнаступ”, – говорив боєць.

Бутусов зазначив, що все це правильно і все це обговорюється в армії. Журналіст наголосив, що цей реалізм потрібен для формування об’єктивної картини в українському та американському суспільстві.

“Ми маємо усвідомити недостатність зусиль для підготовки та організації наших військ. На жаль, реакція на ці важливі слова успішного командира стала неприємною. “Купола” збираються знімати з посади. За що? За те, що командир піклується за життя солдат та вимагає зробити зміни у підготовці, щоб провести успішний контрнаступ, бо без змін у підготовці ніякі слова не прорвуть фронт? Так це ж єдиний можливий шлях для перемоги”, – пише Бутусов.

Він наголосив, що якщо відсторонення відбудеться, то чинна армія втратить якісного командира, буде суттєво знижена боєздатність батальйону та бригади у цілому, буде підірваний злагоджений колектив, а замість чесного аналізу та реальних змін, розбору помилок, переможе в армії російщина, де будь-які справедливі зауваження заперечують, а тих хто їх робить – гноблять, тим самим унеможливлюючи необхідні зміни.

“Сподіваюсь, керівництво розгляне ситуацію, і “Купол” буде збережений на посаді, відзначений належними за його бойовий шлях нагородами, а його слова отримають справедливу оцінку. Ми маємо перемогти Росію і на фронті і у своїй свідомості – і замість затикати рот треба почати думати та діяти, щоб щоденно вдосконалювати самих себе”, – підсумував журналіст.