Куди звертатися переселенцям, якщо у гуртожитках непридатні умови для проживання

Перевірки житлових фондів для переселенців, які проведенні останнім часом, показали, що умови часто не відповідають вимогам.

Як ВПО боротися за покращення умов розповів правознавець Микола Максимов, передає “Телеграф”.

Як розповів адвокат, відповідальність за умови лежить на місцевій владі. Саме міські та селищні ради обирають які приміщення надати для ВПО. Вже контролем цільового використання виділених приміщень та ремонтом займається балансоутримувач будинку (ред. — власник відповідного майна).

“Загалом ці житлові приміщення надаються переселенцям у тимчасове користування на строк до одного року. Строк можна продовжити якщо ваш статус за цей час не змінився або якщо ви не набули іншого місця проживання. Звісно, що житло надається безкоштовно, єдина оплата яку вони можуть вимагати — комунальні послуги. Окрім того, переселенцям зобов’язані надати лише придатні для проживання житлові приміщення. Якщо органи місцевого самоврядування цього не виконують, то потрібно писати заяви та боротися за зміни. За законом, вони зобов’язані забезпечувати ремонт власним коштом. Про це говорить Житловий кодекс в ст. 15, 16”, — відповідає Максимов.

Юристи рекомендують при порушенні санітарних чи технічних норм найперше визначити хто є власником або ж управителем відповідного житлового приміщення. Також з’ясувати, хто є його балансоутримувачем.

Для цього на сайті “Кабінету електронних послуг” зі свого акаунту треба зайти у “Державний реєстр речових прав на нерухоме майно”. Далі – вибрати опцію “Отримати інформаційну довідку” і шукати інформацію про об’єкт нерухомого майна.

Для розв’язання питання й покращення житлових умов звернутися із письмовими запитами до власників житлових приміщень, а також їх балансоутримувачів. Хоча не завадить писати й до Мінреінтеграції, адже одним з повноважень цього органу є захист конституційних прав і законних інтересів внутрішньопереміщених осіб.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *