Не для двієчників! Нові можливості української профтехосвіти на прикладі Квасилівського професійного ліцею (+Відео)

До 50 процентів української молоді направити у професійну освіту – таке завдання поставив Міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Про результати і досягнення реформи української профтехосвіти продеомонстрували журналістам на Рівенщині під час прес-туру, в якому прийняв участь кореспондент сайту ZARAZ.INFO.

Рівненщина – єдиний регіон в Україні, де 43% дітей після завершення навчання у закладах загальної середньої освіти обирають далі професійно-технічний напрям. Це найвищий показник у країні. Адже ці фахівці є вагомою складовою економіки регіонів.

Зараз на Рівненщині функціонує 19 закладів профтехосвіти, а на базі закладів профтехосвіти діє 31 навчально-практичний центр, у яких отримують нові знання не лише студенти, а й підвищують кваліфікацію або перенавчаються чинні спеціалісти.

Вища освіта – не запорука успіху. Неактуальність радянського наративу доводять випускники закладів профтехосвіти, коли конкуренцію магістру складають фахівці робітничих спеціальностей.

Переваги професійної освіти для молоді:

  • можливість отримати її відносно швидко, адже навчання триває від шести місяців до трьох років,
  • безоплатна форма,
  • наявність стипендії (близько 1250 грн) та оплачуваної практики.

Руйнування житлового фонду, підприємств, масове переміщення громадян у межах країни, освоєння нових середовищ збільшили запит на кваліфікованих фахівців, які зможуть створити комфортне середовище для життя і праці.

Фото/ журналісти знайомить з матеріально-технічною базою навчального автоцентру Квасилівського професійного ліцею його керівник- Олександр Савчук

«На Рівненщині працюють сьогодні, а не чекають завтра. Вже кілька років продовжуємо працювати в напрямку розвитку профтехосвіти. Нам є чим пишатися і є чим поділитися. Ми розуміємо, що це – майбутнє, адже зайняті руки ніколи не опустяться. В області вже працює 31 навчально-практичний центр. А закладів профтехосвіти 19», — розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Знайомство з профтехами ініціювало МОН України для того, аби продемонструвати ключові виклики та перемоги реформи. А також показати зміни, які відбулися в закладах, у тому числі кращі практики співпраці з бізнесом. Рівненщина стала третьою областю, в якій відбувся такий престур.

«Сьогодні пріоритетними лишаються такі позиції, як навчання дорослого населення, особливо тих людей, які втекли з прифронтової території. Не оминаємо також релоковані підприємства та бізнеси. Продовжуємо оновлювати освітні стандарти та вимоги до навчання. Змінюємо освітній простір. Працюємо над цифровізацією та вдосконаленням іноземної мови», — сказала генеральна директорка Директорату професійної освіти МОН України Ірина Шумік.

Фото/ генеральна директорка Директорату професійної освіти МОН України Ірина Шумік

Також профільний заступник додала, що профтехосвіті, як подих повітря, зараз необхідно перейти на часткову перекваліфікацію. Це швидкий набір додаткових навичок для покращення, або, іноді, перекваліфікації підприємства. Такий підхід дозволить працювати швидко і вмотивовано.

Серед декількох продемонстованих закладів освіти Рівненщини журналісти відвідали Квасилівський професійний ліцей. Тут студенти навчаються в оновлених аудиторіях і на сучасному обладнанні. Повірте, у таких модернізованих закладах хочеться навчатися, а не бігти звідти подалі, як це було раніше з більшістю ПТУ. Окрім навчання за стандартними програмами у закладах профтехосвіти опановують ази цифровізації та вдосконалюють іноземну мову.

Пропонуємо до перегляду цікаве відео з Квасилівського професійного ліцею. Тут можна здобути спеціальність кухаря, автослюсаря, зварювальника, фахівця швейного виробництва та низки інших. Стати студентом закладу можна вже після 9 класу. Для іногородніх студентів тут є гуртожиток.

Відео ZARAZ.INFO/ Нові можливості української профтехосвіти на прикладі Квасилівського професійного ліцею

Практику студенти проходять на різних підприємствах. Зокрема, на «Морган Феніче» працюють швачки та столярі. Ця компанія виготовляє дивани винятково на експорт.

Фото /студени проходять практику, а випускники Квасилівського професійного ліцею працють на меблевій фабриці «Морган Феніче» по випуску мяких меблів(диванів)

Довідка: Захід відбувся за підтримки Європейського Союзу та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії у межах програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програма спрямована на підвищення ефективності реформи, покращення якості профтехосвіти та відповідності потребам ринку праці. EU4Skills підтримує реформу на національному рівні у співпраці з Міністерством освіти і науки (МОН), Національним агентством кваліфікації (НАК) та іншими зацікавленими сторонами. На регіональному рівні програма допомагає обласним департаментам, Навчально-методичним центрам, вибраним навчальним закладам професійно-технічної освіти та іншим організаціям у семи пілотних регіонах у реалізації реформи. Пілотні регіони програми: Вінницька, Полтавська, Запорізька, Рівненська, Львівська, Миколаївська та Чернівецька області.