Моніторинг «Старобільського слідчого ізолятора»  на стан забезпечення заходів із запобігання та поширення  COVID-19 (ФОТО)

 

 

 

 Моніторинг «Старобільського слідчого ізолятора»  на стан забезпечення заходів із запобігання та поширення  COVID-19

 

Представник Уповноваженого Верховної Ради України  з дотримання прав людини в Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський разом регіональним координатором Уповноваженого в Луганській області Олександром Дубіною та головним спеціалістом Відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Олександром Дворніком здійснили моніторинговий візит до державної установи «Старобільський слідчий ізолятор» з метою вивчення стану забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Повідомляє ZARAZ.INFO з посиланням  на Офіс Омбудсмана України.

 

Фото Офіса Омбудсмана України

 

Під час візиту представники Секретаріату Уповноваженого ознайомилися зі службовою документацією в частині проведення протиепідемічних заходів та відвідали життєво важливі об’єкти установи та місця перебування в’язнів. Поспілкувались з керівництвом установи та медичним персоналом щодо стану готовності установи до можливого спалаху коронавірусної інфекції. Зокрема, встановлено, що в установі затверджено План протиепідемічних заходів щодо локалізації та недопущення поширення коронавірусної хвороби.

 

 

Разом з тим, вивчивши стан справ члени моніторингової групи з’ясували, що в установі в повному обсязі не виконуються заплановані протиепідемічні заходи. Зокрема, не приділено належної уваги інформуванню персоналу та відвідувачів установи щодо необхідності дотримання карантинних заходів. Так при вході до установи відсутня інформація про введення карантину.

Фото Офіса Омбудсмана України

 

Не вдалося максимально обмежити рух в’язнів задля запобігання їхньому можливому інфікуванню. Зокрема, немає домовленості з судовими органами щодо проведення судових засідань виключно в режимі відеоконференції. Так, у період дії режиму надзвичайної ситуації (березень-квітень) до судів з установи виїжджали 255 осіб. Водночас в режимі відеоконференції було проведено 72 судових засідання.

 

Персонал СІЗО не забезпечений у необхідній кількості засобами індивідуального захисту.

Медична частина належним чином не підготовлена до роботи на випадок масового надходженні осіб з підозрою на COVID-19. Зокрема, в закладі відсутній лікар інфекціоніст, не функціонує рентгенологічна установка та відсутні швидкі тести на грип А та В, SARS-CoV2. Також відсутні витратні матеріали для відбору проб для проведення лабораторних досліджень.

 

 

Незважаючи на наявну технічну можливість щодо перегляду телеурків та проведення дистанційного навчання через мережу Інтернет, в установі порушується право на освіту неповнолітніх ув’язнених.

 

Фото Офіса Омбудсмана України

 

 

 

 

 

 

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *