На ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» не пропустили із перевіркою  інспекторів Держекоінспекції в Луганській області

На ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» не пропустили із перевіркою

 інспекторів Держекоінспекції в Луганській області

 

 

До інспекторів вийшла людина, яка назвала себе представником охорони і почала заважати проходу по території, повідомив в.о. голови Держекоінспекції України Єгор Фірсов.

«Все це відбувалось у грубій формі, майже з матюками, „охоронець“ відчуває себе господарем і майже богом. Йому абсолютно байдуже на всі держоргани, хто б туди не прийшов. Звичайно, що проблема не в охоронці, це позиція керівництва підприємства та його власника. Навіть доручення прем’єр-міністра для них не є аргументом», — зазначив Фірсов.

«Азот» — підприємство хімічної промисловості, яке виробляє аміачну селітру, карбамід, азотну кислоту, аміак та інше. Виробництво таких речовин має величезні ризики і завдає шкоду навколишньому середовищу. Про це неодноразово наголошували громада міста, журналісти і активісти.

Кінцевим беніфеціаром заводу є олігарх Дмитро Фірташ.

«Недопуск» для підприємства-забруднювача сьогодні коштує 750 гривень. Навіщо допускати екоінспекторів, які нарахують реальні збитки? Наразі має бути прийнятий закон, яким передбачене розширення повноважень ДЕІ і підвищення штрафів за «недопуск». Для підприємства це має стати невигідно, а державі вчасний екологічний контроль дозволить нарешті контролювати забруднення довкілля”, — вважає Фірсов.

 

Вчора інспектори прибули на ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», кінцевим беніфеціаром якого є Дмитро Фірташ. Наші фахівці не були допущені до проведення перевірки. До інспекторів вийшла людина, яка назвала себе «представником» охорони і почала заважати проходу по території. Все це відбувалось у грубій формі, майже з матюками, «охоронець» відчуває себе господарем і майже богом. Йому абсолютно байдуже на всі держоргани, хто б туди не прийшов. Звичайно, що проблема не в охоронці, це позиція керівництва підприємства та його власника. Навіть доручення Прем’єр-міністра для них не є аргументом. Що і казати про погодження від Міністерства. Останній раз екологічна перевірка на «Азоті» відбулась у 2013 році і це дуже показово.«Азот» – підприємство хімічної промисловості, яке виробляє аміачну селітру, карбамід, азотну кислоту, аміак та інше. Виробництво таких речовин має величезні ризики і завдає шкоду навколишньому середовищу. «У Сєвєродонецьку відбувся викид аміаку» – типовий заголовок місцевих новин. Про шкоду довкіллю неодноразово наголошувала громада міста, журналісти і активісти.Нагадаю, що «недопуск» для підприємства-забруднювача сьогодні коштує 750 гривень. Навіщо допускати екоінспекторів, які нарахують реальні збитки? Наразі має бути прийнятий закон яким передбачене розширення повноважень ДЕІ і підвищення штрафів за «недопуск». Для підприємства це має стати невигідно, а державі вчасний екологічний контроль дозволить нарешті контролювати забруднення довкілля. А допоки реальної санкції немає, ми будемо публікувати відео і робити відомими підприємства, які нехтують екологією. Ось ця людина на відео, це Харламов Артем Володимирович, керівник охорони «Азоту». Давайте зробимо Артема відомим, поширюйте це відео.

Опубліковано Єгором Фірсовим Пʼятниця, 7 лютого 2020 р.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *