Начальник відділу ГУ ДФС у Луганській області Наталія Гудима розповіла про декларування доходів громадянами (Відео)

Декларування своїх доходів – конституційний обов’язок громадян

В Сєвєродонецьку 22 лютого відбулась прес-конференція начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Луганській області Наталії Гудими по темі:Декларування своїх доходів – конституційний обов’язок громадян”.

На заході доповідач розповіла про особливості декларування доходів громадянами у 2019-му році і відповіла на різні запитання журналістів (дивіться відео).

Відео ZARAZ.INFO

Тезіси і питання які були розглянуті на прес-конференції

1. Відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи розподіляються на дві категорії:

  • особи, які зобов’язані подати річну декларацію

  • особи, які мають право подати декларацію.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси.

За вибором платника в один із таких способів:

– особисто або уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації.

Платник податків – внутрішньо переміщена особа, який подав до контролюючого органу за місцем фактичного проживання/перебування Заяву за формою №5ДР та пред’явив довідку переселенця, і декларацію подає до цього контролюючого органу.

Якщо такі дії не здійснено, то декларація подається платником податку за адресою (місцезнаходженням) контролюючого органу місця реєстрації, який переміщено з тимчасово окупованої території.

Граничні строки подання декларації:

  • для громадян, які зобов’язані згідно з Кодексом подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним.

Важливо! Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Така фізособа повинна сплатити податок самостійно до 01.08.2019р.

– для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2019 (включно).

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає при отриманні:

– доходів не від податкових агентів;

– від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

– іноземного доходу;

– та в інших передбачених Кодексом випадках.

Звертаємо увагу, у 2018 році до Кодексу внесені зміни, якими розширено коло платників, які зобов’язані та/або мають право подати декларацію.

Так, зобов’язані включити до річної податкової декларації та самостійно сплатити установлені Кодексом податки та збори отримувачі винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) відповідно до умов цивільно-правового договору від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи.

А мають право подати декларацію протягом 2019 року з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:

на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення;

у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом.

2. В Луганській області понад 15 тисяч ”ймовірних декларантів” які зобов’язані подати декларацію.

На сьогодні жителі Луганщини подали майже 2 тис. декларацій про майновий стан і доходи, отримані в 2018 році.

Задекларовані доходи в сумі близько 68 млн грн.

Громадянами самостійно визначено до сплати в бюджет біля 4 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1 млн грн більше ніж у відповідному періоді минулого року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *