“ЗМІя”- мобільний додаток для роботи журналістів під час виборів

Інститут масової інформації, спільно з Детектором медіа, розробили і запустили мобільний додаток для журналістів “ЗМІя”. Він покликаний допомогти у роботі журналістів під час виборів, та містить всю необхідну інформацію щодо прав журналістів, законодавчої бази, безпеки журналістів, та особливостей висвітлення виборів в ЗМІ.

В основі додатка – посібник «ЗМІ та вибори. Саморегуляція, безпека, закони», розроблений спільно експертами Детектора Медіа та ІМІ. В посібнику детально описані практичні і специфічні питання, які ставить перед журналістом передвиборча тематика з точки зору дотримання стандартів професії (попри те, що стандарти є універсальними, незалежно від тематики, що її висвітлює журналіст). Автори розглядають всі основні планові події виборчого процесу – як президентського, так і парламентського, а також події непланові, але цілком ймовірні. Окремий розділ видання присвячено рекомендаціям з безпеки журналіста: від поведінки у натовпі до того, як уникнути електронного стеження.

У мобільному додатку описаний алгоритм дій журналіста у випадку порушень його прав та зразок заяви до поліції про перешкоджання журналістській діяльності. Також, за допомогою спеціальної форми, можна повідомити про порушення прав журналістів.

 

«ЗМІю» можна безкоштовно завантажувати з Google Play на мобільні гаджети, які працюють на ОС Android.

Мобільний додаток  «ЗМІя» було створено за підтримки міжнародної організації Internews Network

imi

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *