Нардепу Сергею Шахову САП сообщила о подозрении. НАБУ ведет расследование

Одному из народных депутатов Украины сообщили о подозрении в декларировании недостоверной информации. Стоимость всего скрытого превышает 60 млн гривен.

Об этом стало известно из Facebook генерального прокурора Украины Ирины Венедиктовой.

Имя народного депутата сообщил источник издания в правоохранительных органах. Речь идет о Сергее Шахове. Сообщил Антикор .

Согласно данным следствия, в декларацию за 2020 год Шахов не внес ряд сведений:

жилой дом в Киевской области;

участок в Киевской области;

13 квартир в Киеве;

8 машиномест;

2 дома, общая площадь которых превышает 2 тысячи квадратных метров;

27 земельных участков;

2 автомобиля;

доли в ряде субъектов хозяйствования;

доходы от продажи недвижимости.

Общая стоимость незадекларированного составляет около 60 млн гривен.

На сайте Генпрокуратуры Украины опубликовано следующее:

У недекларуванні майна і доходів на 60 млн грн підозрюють народного депутата України22.11.2021

За дорученням Генерального прокурора прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомив про підозру народному депутату України в декларуванні недостовірної інформації (ч. 2 ст. 366-2 КК України).

Це перша вручена підозра за ст. 366-2 КК України після відновлення кримінальної відповідальності за внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації.

За даними слідства, у поданій декларації народний обранець не зазначив інформацію про житловий будинок та земельну ділянку в Обухівському районі Київської області, що перебували у його користуванні. Також він не задекларував майно та доходи, власником яких є особа, з якою він пов’язаний спільним побутом та має взаємні права та обов’язки. Мова йде про 13 квартир у столиці, 8 паркомісць, 2 будинки в елітному котеджному містечку під Києвом загальною площею понад 2 тис кв м, 27 земельних ділянок загальною площею близько 115 га у Київській області, дачу, нежитлову нерухомість, дві автівки, частки у низці суб’єктів господарювання, доходи від продажу нерухомості. Загалом, депутат приховав майно на суму майже 60 млн грн. Це більше ніж в 4 тисячі разів перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб.

Досудове розслідування здійснюється детективами НАБУ.

Примітка: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду