Наше завдання – налагодити діалог правоохоронців та ЗМІ для захисту прав журналістів, – Олег Чиж на засіданні міжвідомчої робочої групи

Наше завдання – налагодити діалог правоохоронців та ЗМІ для захисту прав журналістів, – Олег Чиж на засіданні міжвідомчої робочої групи

 

Під керівництвом заступника керівника Луганської обласної прокуратури Олега Чижа проведено засідання учасників міжвідомчої робочої групи з питань стану досудового розслідування та нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені стосовно журналістів.

Міжвідомчу  робочу групу створено у травні 2021 року  для підвищення ефективності реагування та розслідування правоохоронними органами злочинів щодо професійних прав журналістів у Луганській області. До її складу увійшли працівники  прокуратури, Національної поліції, Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань.

До участі у заході запросили представників засобів масової інформації.

Під час обговорення Олег Чиж розповів про стан розслідування  зареєстрованих випадків протиправних дій стосовно представників  ЗМІ  на території регіону.

Олег Чиж

 

Зазначено, що наразі органами поліції Луганщини здійснюється досудове розслідування у низці кримінальних проваджень. Переважну  більшість злочинів скоєно у 2014 році – пов’язані зі збройним конфліктом. Це факти  викрадення та захоплення журналістів у полон представниками незаконних збройних формувань, захоплення  приміщень телеканалу, незаконного проникнення до житла та інші. Наразі троє громадян, які підозрюються  у викраденні представників ЗМІ, перебувають у розшуку.

«Ми розуміємо, що дуже важливо чути журналістів, реагувати на факти порушення їхніх прав, перешкоджання професійній діяльності та проблеми, з якими вони стикаються.  Тому налагодження діалогу правоохоронців та представників медіа – першочергове завдання для консолідації зусиль, спрямованих на забезпечення свобод та безпеки журналістів, якісного документування  фактів порушень, підвищення ефективності нагляду за додержанням вимог законодавства під час здійснення досудового розслідування,  підтримання публічного обвинувачення та притягнення  до відповідальності винних у таких злочинах», – наголосив заступник керівника обласної прокуратури.

Представникам ЗМІ нагадали про алгоритм дій журналіста у випадку спроб перешкоджання його професійній діяльності.

На засіданні міжвідомчої робочої групи також зауважено, що цього року кримінальні провадження щодо порушення прав та свобод журналістів не розпочиналися.

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *