Новації 2019: при ліквідації платники податків зобов’язані передавати всі первинні документи до архіву

Новації 2019: при ліквідації платники податків зобов’язані передавати всі первинні документи до архіву

Як повідомили у Головному управлінні ДФС у Луганській області, такі зміни передбачено Законом України від 23.11.2018 р. №2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Відповідно до п.44.3 ст.44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п.44.1 цієї статті, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів — для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання — з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

З 1 січня 2019 року п. 44.3 ст.44 ПКУ доповнено другим абзацом, який передбачає, що у разі ліквідації платника податків документи, визначені п.44.1 цієї статті (первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансова звітність, інші документи, пов’язаніз обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством) за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів — для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 цього Кодексу), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.