НСЖУ назвала кращою «серед районок» місцеву газету «Новый путь»

 

 

 

За оцінкою Національної спілки журналістів України (НСЖУ) кращою місцевою газетою стала «Новый путь» із Лисичанська Луганської області. Головний редактор – Олена Китаєва.

 

Таку оцінку НСЖУ дало газеті за те, що «Видання успішно з комунального перетворилося на приватне, засноване працівниками трудового колективу. Має збалансовану змістовну модель, є лідером за тиражем серед районок не лише Сходу країни – тираж номеру становить понад 7 тисяч примірників».

 

Оцінку «збалансованій змістовній моделі» газеті можуть дати місцеві мешканці. А ми нагадємо, що газета  «Новый путь» до останнього часу була виданням Лисичанської міської ради, тобто місцевою газетою, а ні як не районною газетою, і на першій сторінці газети є лозунг «Твой город- твоя газета» і за район ні слова (тому що не має лисичанського району, а є Лисичанськ з населенням більше ста тисяч, і як рівняти показники у конкурсі з районами де населення всього по 20-40 тис.?). В Україні дуже багато газет успішно перетворилися з комунального видання в приватне,  які перед перетворенням в приватне видання не отримували бюджетні кошти, як лисичанська комунальна газета. По нашим підрахункам газета «Новый путь» продається в місті у роздріб не більше 500 примірників (на Центральному ринку всього 100-150 прим.(!), на ринку біля «Ощадбанку»- 50 прим.). Тому, якщо дійсно газета виходить накладом  у 7000  примірників, тоді з них 6500 примірників розповсюджується по підписці і є великі сумніви, що для цього не використовувся адміністративний ресурс, але ми точно знаємо, що на підписку раніше використовувалися бюджетні кошти.

 

Вітаємо за перемогою!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *