Позашкільна освіта Лисичанська в дзеркалі бюджетних програм (Інфографіка)

.

Освіта міста Лисичанська:  в дзеркалі бюджетних програм 

Частина перша тут

Частина друга тут

Частина третя:  позашкільна освіта

Починаючи з 2018 р. місцеві бюджети Луганської області перейшли на використання програмно- цільового методу. Очікується, що це дозволить не тільки проконтролювати – скільки грошей витратили місцеві бюджети, але й оцінити отриманий результат внаслідок використання таких коштів.

Позашкільна освіта

В м. Лисичанську працює 2 позашкільних навчальних заклади, в яких навчається 2630 дітей та працює 72 працівника. На утримання позашкільних навчальних закладів з місцевого бюджету планується витратити в 2018 р. 5,6 млн. грн.

В середньому на одного учня позашкільних закладів витрачається на рік 2,1 тис. грн. . Це найнижчий показник серед 4-х регіонів України, де проводилась порівняльна оцінка. Наприклад, він в 2,6 рази менший ніж в м. Херсоні. (Дивіться інфографіку нижче).

Середні витрати в розрахунку на 1 педагогічного працівника на місяць (за вирахуванням ЄСВ) становлять 5300 грн.. Наприклад, такі витрати в м. Херсоні в 1,2 рази вище.

За розрахунковими показниками 80% дітей шкільного віку не відвідують позашкільні навчальні заклади. Наприклад, в м. Сєверодонецьку рівень охоплення позашкільною освітою вище в 1,5 рази.

Інформація про кількість дітей, які навчаються за напрямами гуртків в паспорті бюджетної програми відсутня. Але наприклад в мм. Миколаєві та Рубіжне більше 50% учнів позашкільних навчальних закладів отримують освіту за художньоестетичним напрямком; 20-25% учнів займаються у гуртках за туристько краєзнавчим та науково- натуралістичним напрямком.  Таким чином за оціночними даними, охоплення позашкільною освітою за окремими напрямами відносно до кількості дітей шкільного віку може складати:

Інформація про кількість дітей у гуртку відсутня. Середня кількість дітей на 1 керівника гуртка: 66.  Наприклад, в одному гуртку навчається в м. Миколаєві- 15 дітей , а в м. Дніпрі – 38 дітей.

.

Експерти проекту (дивиться нижче), який реалізується в 4-х областях півдня та сходу України за підтримки Посольства Великої Британії підготували цей огляд стосовно бюджетного фінансування освіти в м. Лисичанську.  Експертна група: – ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (дослідження по Миколаївській області, узагальнення результатів коаліційного дослідження) – Херсонська ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» (дослідження по Херсонській області) – Дніпровська ГО «Інститут громадської експертизи» (дослідження по Дніпропетровській області) – Кризовий медіа- центр «Сіверський донець» (дослідження по Луганській області).  Інформаційний партнер- сайтZARAZ.INFO.

Далі буде:  позашкільна освіта і адміністративно-управлінські послуги  в галузі освіти міста Лисичанська

.

Поддержите  редакцию!

Расскажите о нас друзьям

Подпишитесь на ZARAZ.INFO  

в вашем  «Facebook» и «Youtube»

.

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *