Дошкільна освіта міста Лисичанська в дзеркалі бюджетних програм (Інфографіка)

.

Освіта міста Лисичанська:  в дзеркалі бюджетних програм 

Частина перша: Дошкільна освіта

Починаючи з 2018 р. місцеві бюджети Луганської області перейшли на використання програмно- цільового методу. Очікується, що це дозволить не тільки проконтролювати – скільки грошей витратили місцеві бюджети, але й оцінити отриманий результат внаслідок використання таких коштів.

Експерти проекту (дивиться нижче), який реалізується в 4-х областях півдня та сходу України за підтримки Посольства Великої Британії підготували цей огляд стосовно бюджетного фінансування освіти в м. Лисичанську. Інформаційний партнер- сайт ZARAZ.INFO.

.

Дошкільна освіта

В м. Лисичанську функціонує 16 дошкільних навчальних закладів, в яких навчається 2385 дітей та працює 586 фахівців.

На утримання дошкільних навчальних закладів з місцевого бюджету планується витратити в 2018 р. 54 млн. грн.

В середньому на 1 дитину в дошкільних навчальних закладах витрачається 21 тис. грн. на рік. Наприклад, у м. Сєверодонецьку витрачається  майже на 7 тис. грн. більше. (Дивіться інфографіку нижче).

Розрахункова вартість одного діто- дня в дошкільних закладах м. Лисичанська – 157 грн. Це на 12% менше ніж в м. Сєверодонецьку. (Дивіться інфографіку нижче).

Інформація про витрати на харчування дітей в дошкільних закладах м. Лисичанська – в паспортах бюджетних програм відсутня. Наприклад, в м. Рубіжне на харчування однієї дитини на день витрачається – 19 грн.

Інформація про розмір батьківської плати в дошкільних закладах м. Лисичанська в паспорті бюджетної програми відсутня. (Але. Наприклад відомо, що в Комунальному закладі «Лисичанський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 4 «Росинка» батьківські щомісячні внески через громадську організацію “Росінка №4” складають 65 грн., без цільових внесків- ред.).

За розрахунковими даними 59% дітей у віці від 0 до 5 років у м. Лисичанська не відвідують дошкільні навчальні заклади. Це найменший показник серед 4-х областей Півдня та Сходу України, в яких проводилась порівняльна оцінка. За розрахунковими оцінками, в середньому кожна дитина в дошкільних закладах м. Лисичанська – з різних причин не відвідує дошкільну установу 106 днів на рік. Тобто втрачається більше 40% навчального часу.

В дошкільних навчальних закладах м. Лисичанська середня кількість дітей в групі – 21. Для порівняння цей показник: Сєверодонецьк 25, Дніпро 26.

.

Експертна група: — ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (дослідження по Миколаївській області, узагальнення результатів коаліційного дослідження) — Херсонська ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» (дослідження по Херсонській області) — Дніпровська ГО «Інститут громадської експертизи» (дослідження по Дніпропетровській області) — Кризовий медіа- центр «Сіверський донець» (дослідження по Луганській області). Проект реалізується в 4-х областях півдня та сходу України за підтримки Посольства Великої Британії. Інформаційна підтримка — сайт ZARAZ.INFO.

Далі буде/читайте продовження-  «Загальна середня освіта Лисичанська в дзеркалі бюджетних програм», та інше про освіту

.

Поддержите  редакцию!

Расскажите о нас друзьям

Подпишитесь на ZARAZ.INFO  

в вашем  «Facebook» и «Youtube»

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *