Третього грудня на сайті Опори опублікована стаття “Луганщина: У Лисичанську депутати міськради створили фракцію з назвою передвиборчої програми Тимошенко” за підписом Олексія Кормілецького.
Скриншот публікації на сайті ОПОРА
К головному меседжу публікації, у тому що в Лисичанській міській раді на 54-й сессії було створено з депутатів, які були висуванцями у 2015р. від різних політсил фракцію з елементами піару Нового курсу України Юлії Тимошенко зауважень не має. Це підтверджується виступом на сесії депутатки Тетяни Корженко висунотої від “Самопомічі” (дивиться відео по ссилці на 32-й хвилині https://youtu.be/xHpBJBPtWr0).
Але є зауваження в тій частині, що автор матеріалу Олексій Кормілецький зовсім не має уявлення про велику законодавчу різницю між депутатськими фракціями і групами, плутаючи членство депутата в депутатській групі і фракції, що є помилкою. Поважній організації, як Громадянська мережа ОПОРА треба звернути на це увагу і публікації пропускати через юридичну або редакторсько-експертну експертизу.
Стосовно депутатських фракцій стаття 27 Закону “Про статус депутатів місцевих рад” регламентує наступне: “1. Депутатські фракції місцевих рад формуються на партійній основі депутатами місцевих рад (крім депутатів сільських, селищних рад). 2. Депутати сільських та селищних рад на основі єдності поглядів або партійного членства можуть об'єднуватися у депутатські фракції місцевих рад. До складу депутатських фракцій можуть входити також позапартійні депутати сільської та селищної ради, які підтримують політичну спрямованість фракцій. 4. Депутат місцевої ради може входити до складу лише однієї депутатської фракції». Звернемо увагу! Закон обмежує право депутата входити не більше як в одну фракцію, а на рахунок обмеження перебування депутата в різних депутатських групах законодавець ні чого не говорить, тобто не забороняє! Законодавець чітко відокремлює депутатську групу від політичної складової, яка є у депутатській фракції, деталізуючи це в статтях 25-й, 26-й вище названного закону: “ Для спільної роботи по здійсненню депутатських повноважень у виборчих округах депутати місцевих рад можуть на основі їх взаємної згоди об'єднуватися в депутатські групи. Депутати місцевої ради об'єднуються в депутатські групи за єдністю території їх виборчих округів, спільністю проблем, які вони вирішують, або іншими ознаками. Депутатська група складається не менш як з трьох депутатів місцевої ради». Членство депутата місцевої ради в депутатській(их) групі(ах) не завжди є політичною складовою. Наприклад, треба відокремлювати колишнє членство депутата Геннадія Бадаєва у депутатській (політичній) фракції «БПП-Солідарність» від його членства у депутатській групі «Громада і закон», при тому, що група має скриті політичні ознаки, оскільки голова ціїє депутатської групи Віталій Шведов очолює обласний осередок партії «Громада і закон». Більшість депутатів фракції Оппозиційний блок Лисичанської міськради є членами депутатьскої групи “З мир і розвиток Лисичанська” і їм законом не заборонено входити, ще в інші депутатські групи.
Фракції і групи – це різні форми/інструменти депутатської роботи. Треба чітко відрізняти депутатські фракції від груп. Не можна називати новостворену депутатську фракцію «Новий курс» в кінці публікації депутатською групою, а депутатську групу «Громада і закон»- фракцією. (Цитата: “На даний час у Лисичанській міськраді (складається з 36 депутатів) найбільшими фракціями є фракція «Опозиційного блоку», до складу якої входить 17 депутатів. Депутатська група «Новий курс» складається 5 осіб, «Лисичане» – 4 осіб та фракція «Громада і закон» – 4 депутатів»).
Читайте публікації по темі:
ФРАКЦИЯ ПАРТИИ «САМОПОМОЩЬ» В ЛИСИЧАНСКОМ ГОРОДСКОМ СОВЕТЕ ЛИКВИДИРОВАНА 27.02.2017
РЕГЛАМЕНТ ЛИСИЧАНСКОГО ГОРСОВЕТА ОГРАНИЧИВАЕТ ПРАВА ДЕПУТАТОВ НА ФОРМИРОВАНИЕ ДЕПУТАТСКИХ ГРУПП И ФРАКЦИЙ 28.02.2017
НЕДОПОКИНУВ БПП «СОЛИДАРНОСТЬ» ВИТАЛИЙ ШВЕДОВ ВСТУПИЛ В «ГРОМАДУ И ЗАКОН» 14.06.2018
В СЛАВЯНСК ЗА ОПЫТОМ, ЧТОБЫ БЫЛ ВАШ ДЕПУТАТ! 15.08.2017
Висновки:
1. Олексій Кормілецький, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Луганській області можливо заплутався в депутатськіх групах і фракціях не тільки із-за прогалин в знаннях закону, але і тому, що на сайті Лисичанської міської ради не має інформації про депутатські групи і відстутні персональні сторінки (інформація) депутатів, як це є вже сьогодні в багатьох громадах, наприклад в Словянську, Сєвєродонецьку. І ось на це ОПОРА не звертає увагу!
2. Політичне митарство депутатів по фракціям і партіям- вказує на їх (не)доброчесність к тієї частині виборців котрі голосували за ту політичну силу від якої вони висувались, що є підставою для відкликання обранця за народною ініціативою. Партії, які висували політичних бігунців не дуже дбають про політичне майбутнє організації і її лідерів не помічаючи проблеми, і не ініціюючи відклик таких депутатів. Показовий приклад відклику і заміни депутата є- в Сєвєродонецьку нещодавно було замінено депутата.
Володимир Хапчук
.
Поддержите редакцию!
Расскажите о нас друзьям
Подпишитесь на ZARAZ.INFO
в вашем «Facebook» и «Youtube»
.