“Проксі для США”. Член Палати представників США, республіканець Суолвелл та президент Зеленський відверто розповіли про неочевидні речі

Член Палати представників США, республіканець Ерік Суолвелл та президент України Володимир Зеленський  відверто розповіли про  неочевидні та неоднозначні речі.

Більшість грошей, що виділяються для України, витрачається в США і “рятує життя американців”. Про це заявив член Палати представників США, республіканець Ерік Суолвелл, який голосував за пакет допомоги Києву.

“Допомога Україні корисна не тільки для України. Це добре для нашої економіки”, – сказав конгресмен.

За його словами, п’ятдесят сім відсотків раніше затвердженої для України екстреної допомоги фактично було витрачено у США.

“Близько третини цих грошей було витрачено на поповнення наших власних запасів після виплат Україні. Ще чверть цієї суми було витрачено на виробництво систем озброєння для них та навчання українських солдатів того, як ними користуватися”, – заявив Суолвелл.

Володимир Зеленський учора назвав “хорошим рішенням” той факт, що армії США не доводиться воювати з Росією, і це роблять за неї та Європу українці.

“Допомогти Україні зараз коштує менше крові та грошей, ніж чекати, поки Росія вторгнеться до сусіда по НАТО. І, до речі, ми створюємо багато робочих місць і рятуємо при цьому безліч життів американців. Це угода, за яку ми всі повинні вболівати”, – додав він – Армії США тепер не доводиться воювати, захищаючи країни НАТО. Українці це роблять. Цивілізований світ лише надає зброю, і я думаю, що це гарне рішення”, – заявив президент в інтерв’ю NBC News, коментуючи надання американської допомоги Україні

Зрозуміло, що такі аргументи народилися не від доброго життя, але опоненти тут отримуть свої аргументи на користь  твердження, що українцям в цій війні виготовлена незавидна роль  “проксі” для США, про що пише аналітик Kevin Batcho, ( Калифорнийский университет Беркли, Брюссельський регион, Бельгия).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *