Що показали два дослідження «Ставлення бізнесу до корупції в ЄС» і «Ставлення громадян до корупції в ЄС у 2023 році»

ва дослідження «Ставлення бізнесу до корупції в ЄС» і «Ставлення громадян до корупції в ЄС у 2023 році» показали, що 65% компаній у 27 країнах ЄС переконані, що у них корупція широко поширена, пише сайт Українці в Європі.

У Греції та на Кіпрі таких 95%. Далі йдуть Італія та Румунія — по 92% і Хорватія — 91%. У Німеччині ж таких майже половина — 47%.

59% європейського бізнесу вважає, що хабарі та зв’язки — найлегший спосіб отримання державних послуг. Якщо дивитися в розрізі країн, то з цим погоджується в Греції 90% бізнесу, в Хорватії – 83%, в Італії – 73%, в Іспанії – 72%, Польщі – 71%. 22% опитаних компаній заявили про відкати. Лише 30% бізнесу в ЄС вірить, що завжди за корупційні злочини слідує покарання. І тільки 37% бізнесу вважають, що заходи щодо боротьби з корупцією застосовуються до всіх однаково.

70% населення ЄС вважають, що корупція широко поширена в їхніх країнах. У 12 країнах Євросоюзу понад 80% населення вважають корупцію найпоширенішим явищем. 67% мешканців ЄС вважають, що з корупцією високого рівня недостатньо борються.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *