Сили ЗСУ виснажені, фронт може впасти, — The Washington Post

The Washington Post сьогодні опублікувала дуже похмуру статтю про ситуацію на фронті, де українські війська стикаються з величезним браком не лише снарядів, а й солдатів. Пише Антикор.

Статтю засновано, як зазначає видання, на розмовах із дюжиною солдатів та офіцерів ЗСУ.

«Українські військові стикаються з критичною нестачею піхоти, що призводить до виснаження та зниження бойового духу на лінії фронту», — пише The Washington Post.

За їхніми словами, брак особового складу є зараз найгострішою проблемою, оскільки РФ повернула собі наступальну ініціативу на полі бою та активізує свої атаки.

Один командир батальйону механізованої бригади, що бореться на сході, сказав, що в його підрозділі залишилося менше ніж 40 піхотинців, хоча має бути понад 200.

Інший командир батальйону штурмової бригади каже, що «типовою» є укомплектованість бойової бригади на 35% від належного. За його словами, за останні 5 місяців він отримав 5 нових солдатів, не рахуючи тих, хто повернувся після поранень. При цьому вони були, як правило, погано навчені.

«Куди ми йдемо? Я не знаю. Позитивного прогнозу немає. Абсолютно ніякого. Це закінчиться безліччю смертей, глобальним провалом. І швидше за все, я думаю, фронт звалиться десь, як це сталося з ворогом 2022 року, на Харківщині», — заявив комбат.

Нестача кадрів спостерігається по всьому фронту і може спричинити «ефект доміно», кажуть військові.

«Їх треба кимось поміняти. Їх замінити нікому, тому вони більше сидять, у них падає моральний дух, вони хворіють чи отримують обмороження. Вони закінчуються. Замінити їх нема кому. Передня лінія тріщить. Фронт руйнується. Чому ми не можемо їх замінити? Тому що у нас немає людей, ніхто не приходить до армії. Держава не змогла пояснити людям, що їм слід іти до армії. Ті, хто знав, що їм час іти, вже всі скінчилися», — заявив комбат Олександр.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *