Новина про обшуки в податковій Києва, коли аркуш зі списком бажань її начальниці і обурив, і повеселив українців, які давно звикли до подібних скандалів, потихеньку пішов з перших шпальт і забувається за новими зашкварами влади.
Тим часом, судячи з численних інтерв’ю причетних і непричетних до цих обшуків діячів (особливо це стосується «слуг»), увагу громадськості акцентують на схемах блокування податкових накладних та особи Оксани Датій, чиє бажання заробити мільйон доларів і купити шубу виглядає і гидко, і смішно одночасно.
Тим часом блокування податкових накладних було далеко не єдиною причиною обшуків і далеко не єдиним джерелом тієї величезної купи готівки у фігурантів справи. Тому що справа стосується ще й поборів із виробників алкоголю та тютюну. А ще – тут замішані (ну хто б міг подумати на четвертому році монопольної влади «нових осіб»!) ключові члени ОПЗЖ, розганяти фракцію якої так наполегливо не бажає нинішня влада.
Є інформація, що цим займалися нардеп від екс-ОПЗЖ Ігор Абрамович та колишній в.о. начальника департаменту захисту економіки Нацполіції Сергій Вязмікін. У цю схему начебто залучили також в.о. голови ДПС України Тетяну Кирієнко.
Сергія Вязмікіна називають «”смотрящим” за тютюном і спиртом». А виконавцем, який вигадував причини для поборів, є директор Департаменту контролю за підакцизними товарами ДПС Олександр Ярмоленко.
Ярмоленко є креатурою Данила Гетьманцева, який створює в надрах ДПС команду посадових осіб, які, за офіційними запевненнями, займатимуться «наповненням бюджету». Але насправді напрямок діяльності цієї команди – альтернативне «оподаткування» бізнесу, що працює у сфері підакцизних товарів. Йдеться, насамперед, про торгівлю алкоголем та тютюновою продукцією. По суті, ця команда отримала від влади в особі Гетьманцева своєрідну франшизу на збирання данини у цьому сегменті бізнесу. Їхнє завдання – організувати схему зі збору хабарів та данини від СПД, які торгують алкоголем та тютюном.
На посаду директора Департаменту контролю за підакцизними товарами Державної податкової служби України підполковника поліції Олександра Ярмоленка, який працював раніше в Департаменті захисту економіки НПУ, призначено за прямою вказівкою Данила Гетьманцева. Саме він є одним із ключових виконавців у схемах, спрямованих на систематичне отримання неправомірної вигоди від виробників тютюнової та спиртової продукції – сигаретних фабрик та заводів із виготовлення спирту та алкогольної продукції.
Результат такого кадрового підходу – бюджет недоотримує мільярди гривень від реалізації алкоголю і тютюну, а різниця осідає в кишенях керівництва Департаменту контролю за підакцизними товарами, організаторів схеми та їх куратора. А держава водночас принижено просить гроші у Заходу на виплату пенсій та зарплат.
У зв’язку з вищевикладеним зверніть увагу на те, як коментує обшуки у столичній податковій Гетьманців – він усіма силами уникає теми тютюну та алкоголю, наполегливо акцентуючи увагу на блокуванні податкових накладних.
Але це не все – Гетьманцев до своєї «альтернативної» команди залучив Сергія Вязмікіна, який свого часу працював у сумнозвісному Департаменті захисту економіки Національної поліції України. Це та сама людина, яка восени минулого року була помічена на Лазурному березі, у компанії з народним депутатом від ОПЗЖ Ігорем Абрамовичем, видатним бійцем так званого «батальйону Монако»:
Друзі (на фото Вязмікін праворуч) не просто ходять вуличками Кап-Ферра, а живуть на одній віллі. Цікаво – як у простого поліцейського полковника вистачає грошей на оренду вілли на другому по дорожнечі курорті у світі? Нехай і складчину з Абрамовичем?
Сергій Вязмікін, який стежить за тютюном і спиртом, залишив Україну 19.04.2022 о 00:05 як пасажир. Він на Mercedes-Benz E220 D (КА0101МХ) перетнув кордон України через митний пост Краковець. Також відомо, що вдруге Вязмікін засвітився на виїзді з України вже 28.07.2022 о 14:04, як пасажир на цьому ж Mercedes-Benz E220 D, але тільки вже в прикордонному пункті Грушів.
Виплив він на Лазурному узбережжі Франції, в компанії нардепа від ОПЗЖ Ігоря Абрамовича. Як усі ці діячі перетнули кордон України, не варто навіть питати. Тому що одна справа – «заробітчанин», за яким відгодовані амбали в поліцейській формі і з автоматами бігають з повісткою, а інша – “смотрящий” за тютюном, не кажучи вже про його шефа від ОПЗЖ.
З усього цього випливає однозначний і дуже сумний для України висновок – весь час від початку повномасштабної війни, не кажучи вже про попередні три роки правління нинішньої влади, на податкові органи (і не лише) мали прямий та безпосередній вплив представники проросійської ОПЗЖ. І зберігають його досі.
Причому це не рівень начальника податкової інспекції якогось зачухалівського району – це рівень держави. Про те, що це означає для економіки країни та для кожного з нас, можна отримати віддалене уявлення, уважно перечитавши список того, що знайшли у звичайного гвинтика у цій схемі – жадібної та дурної Оксани Датій.