Страхові виплати для ВПО: роз’яснення від Пенсійного фонду

Фахівці Пенсійного фонду України роз’яснюють, як можна отримати страхові виплати українцям, що були вимушені змінити місце проживання через активні бойові дії або тимчасову окупацію населених пунктів. Про це повідомляє «Головбух«.

Пенсійний фонд України взяв на себе обов’язки ФСС після об’єднання двох установ. Відтепер саме ПФУ здійснює фінансування страхових виплат робітникам українських підприємств у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Внутрішньо переміщені особи на території України, відповідно до чинного законодавства, мають ті самі права, що й інші робітники. Тому, переселенці можуть розраховувати на державну допомогу. Зокрема, мова йде про:

  • виплату лікарняних;
  • допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • виплата на поховання (виняток — пенсіонери, безробітні чи громадяни, що померли внаслідок нещасного випадку на підприємстві).

Для того, аби отримати виплату декретних, пацієнтка має надати на роботу листок непрацездатності, котрий видається закладами охорони здоров’я відповідно до положень законодавства.

Призначення та виплату допомоги у зв’язку з вагітністю ПФУ здійснює без заяви-розрахунку, на відміну від лікарняних.

Алгоритм дій для ВПО, які мають намір отримати виплати від ПФУ:

— збираємо пакет необхідних документів (оригінали та копії):

  • довідка про набуття статусу ВПО;
  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний номер облікової картки платника податків;
  • листок непрацездатності (якщо є у паперовій формі).

— звертаємося до найближчого відділення ПФУ.

Інші дані працівники ПФУ можуть самостійно взяти у Держреєстрах.

Слід зазначити, що у разі, коли робітник не є ВПО, але працедавець та підприємство знаходяться на території тимчасової окупації або активних бойових дій, ПФУ також може перерахувати страхові виплати на особовий рахунок громадянина без залучення рахунків працедавця.