Ціна і КПД адміністративно-управлінських послуг в галузі освіти Лисичанська (Інфографіка)

.

Освіта міста Лисичанська:  в дзеркалі бюджетних програм 

Частина перша тут

Частина друга тут

Частина третя тут

Частина четверта:  Адміністративно-управлінські послуги  в галузі освіти

Починаючи з 2018 р. місцеві бюджети Луганської області перейшли на використання програмно- цільового методу. Очікується, що це дозволить не тільки проконтролювати – скільки грошей витратили місцеві бюджети, але й оцінити отриманий результат внаслідок використання таких коштів.

Адміністративно-управлінські послуги  в галузі освіти міста Лисичанська

Загальні витрати на адміністративно – управлінські послуги в галузі «Освіта» в м. Лисичанську складають 4,8 млн. грн. Кількість адміністративно – управлінського персоналу – 49 осіб , безспосередньо в міському управлінні освіти працює -5 фахівців, в централізованій бухгалтерії – 27 фахівіців, в методичному центрі/ кабінеті – 13 фахівців.

Витрати на адіністративно – управлінські послуги складають 2,4% від загального бюджету в галузі «Освіта». Ці витрати в 1,3 рази більше, ніж в м. Дніпро та Миколаїв, але менші ніж в м. Рубіжне в 1,4 рази.

Середня вартість адміністративно- управлінської послуги в розрахунку на 1 працівника освітніх установ на рік складає 2460 грн. Цей показник більше ніж в м. Миколаєві в 1,3 рази,  але менше ніж в Сєверодонецьку в 1,4 рази.

При цьому середнє навантаження (кількість працівників освітніх установ) на 1 адміністративного працівника складає 40 осіб , що в 1,3 рази менше ніж в м. Дніпрі, але в 1,3 рази більше ніж в Рубіжному.

Середні витрати в розрахунку на 1 штатну одиницю управління освіти складають 95 тис. грн. на рік.

Цей показник більше ніж в м. Миколаєві в 1,3 рази , але менше ніж в м. Сєверодонецьку в 1,4 рази.

За даними паспортів бюджетних програм фахівцем управління освіти в середньому щодня обробляється 1 звернення/ лист, один раз на квартал готується проект 1 нормативно- правового акту.

Слід зазначити, що система оцінки якості та ефективності діяльності управлінського персоналу бюджетних установ є недосконалою. Наприклад, показник щодо кількості отриманих листів/ звернень в розрахунку на 1 працівника коливається від 147 до 580 листів.

А показник щодо кількості прийнятих нормативно- правових актів за рік в розрахунку на 1 працівника коливаєтьсяи від 1 до 32 нормативноправових актів.

Також слід відзначити, що серед інших управлінь та відділів Лисичанської міської ради має найменший показник видатків в розрахунку на 1 працівника , що, наприклад, в 1,6 рази менше ніж в міському відділі капітального будівництва та в 1,4 рази менше ніж в фінансовому управлінні.

Середні витрати в розрахунку на 1 штатну одиницю централізованої бухгалтерії складають 94 тис. грн. на рік.

Цей показник більше ніж в м. Миколаєві в 1,3 рази , але менше ніж в м. Сєверодонецьку в 1,3 рази.

При цьому 1 працівник бухгалтерії обслуговує 1,5 установи, що в цілому відповідає аналогічному показнику в інших регіонах.

Середня кількість особових рахунків на 1 працівника 70 , що в 1,3 рази менше ніж в Сєверодонецьку та Херсоні.

Також в середньому кожен працівник централізованої бухгалтерії складає 1,2 звіти на рік. Середні витрати в розрахунку на 1 штатну одиницю методичного кабінету складають 89 тис. грн. на рік.

Це найменший показник серед пілотних регіонів. 50 70 90 110 130 150 Сєверодонецьк Лисичанськ Миколаїв В середньому на 1 методичного працівника приходиться 148 працівників навчальних установ. Рівень навантаження на методичного працівника в 1,4 рази вище ніж в Рубіжному, але в 2,7 рази менше ніж в Дніпрі.

Вартість виготовлення 1 примірника методичної літератури в м. Лисичанську – 70 грн., Інформація про кількість та вартість інших послуг з методичного супроводу в паспорті бюджетної програми відсутня, але, наприклад, витрати на проведення 1 заходу (конференції, семінари та ін.) в м . Рубіжне – 18500 грн.

.

Експерти проекту (дивиться нижче), який реалізується в 4-х областях півдня та сходу України за підтримки Посольства Великої Британії підготували цей огляд стосовно бюджетного фінансування освіти в м. Лисичанську.  Експертна група: – ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (дослідження по Миколаївській області, узагальнення результатів коаліційного дослідження) – Херсонська ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» (дослідження по Херсонській області) – Дніпровська ГО «Інститут громадської експертизи» (дослідження по Дніпропетровській області) – Кризовий медіа- центр «Сіверський донець» (дослідження по Луганській області).  Інформаційний партнер- сайтZARAZ.INFO.

.

Поддержите  редакцию!

Расскажите о нас друзьям

Подпишитесь на ZARAZ.INFO  

в вашем  «Facebook» и «Youtube»

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *