У 2017р ПРООН підтримала 72 бізнеси у Луганській і Донецькій областях, створивши 220 робочих місць

Переможці конкурсу бізнес-грантів Програми розвитку ООН (ПРООН) отримали до 250 тис. грн на відновлення або розширення своєї справи. Протягом зими 2017–2018 років вони підписали грантові угоди у Сєвєродонецьку, Краматорську та Маріуполі.

У 2017 році ПРООН провела конкурс бізнес-грантів для переселенців та місцевого населення у Донецькій та Луганській областях. Грантова підтримка надавалась на започаткування та/чи відновлення, розширення підприємницької діяльності. Подані на конкурс бізнес-плани мали демонструвати високий потенціал та довгострокові перспективи отримання прибутку, мати реалістичні ринкові показники, передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць. Розмір гранту залежить від кількості запланованих у бізнес-плані робочих місць: від 75 до 250  тис. грн.

Заявки на конкурсі надіслали майже 2 000 осіб з Донецької та Луганської областей. ПРООН підтримала 72 бізнеси у цих областях, створивши таким чином близько 220 робочих місць. Загальна сума грантової підтримки в рамках цього конкурсу склала приблизно 12,5 млн грн.

 

Різноманітність сфер підприємницької діяльності та географічне охоплення переможців програми є дуже широким. Одні з найбільш помітних нових підприємств, підтриманих ПРООН, – це виробництво та друк на 3D-принтерах, медичні та психологічні центри, студії веб-дизайну, рекламні агентства, архітектурні бюро та еко-кафе. У той же час, 12 бізнесів були підтримані у містах та селищах, які розташовані дуже близько до лінії зіткнення: Щастя, Попасна, Станиця Луганська, Гірське, Золоте, Красногорівка, Торецьк та Авдіївка.

«Ідея мого бізнесу полягає в тому, щоб надати можливість жителям України придбати якісні медичні протези за доступною ціною, – зазначив Сергій Гаков, власник фірми з виробництва 3D-принтерів у Краматорську, один з переможців конкурсу бізнес-грантів ПРООН. – Цього можна досягти завдяки новітнім технологіям виробництва. Людина приходить до нас, ми скануємо її кінцівку на 3D-сканері та за 3-4 дні виготовляємо протез на 3D-принтері».

Фото. Сергій Гаков демонструє протез

 

З 2015 по 2017 роки за підтримки ПРООН та урядів Японії, Польщі, Великобританії, Чехії в Україні було створено 3250 робочих місць, понад 1400 з них у Донецькій та Луганській областях. Близько 620 малих підприємств було підтримано через програму бізнес-грантів. Крім цього, 60 організаціям та підприємствам була надана підтримка через фінансування 67% заробітної плати робітникам або було придбане необхідне для роботи обладнання.

 

«Ми помітили, що якість і кількість грантових заявок помітно зростає. Особливо приємно бачити, що посилюється бажання до підприємницької діяльності у районах вздовж лінії зіткнення. Там люди відновлюють тепличні господарства, відкривають сімейні кафе, пекарні, салони краси та інші цікаві бізнеси. Це означає, що люди вірять у розвиток регіону та його майбутнє процвітання», – сказав Мустафа Саіт-Аметов, Координатор Програми відновлення та розбудови миру ПРООН.

Учасники конкурсу бізнес-грантів булі розділені на три географічні групи: північна частина Донецької області, південна частина Донецької області та Луганська область. Для розгляду заявок було сформовано три незалежні оціночні комітети, до складу яких входили представники різних секторів. Протягом жовтня 2017 року оціночні комітети проводили зустрічі з фіналістами конкурсу, які особисто презентували свої бізнес-плани у Краматорську, Маріуполі та Сєвєродонецьку.

За результатами засідань оціночних комітетів складено три рейтингові списки відповідно до груп географічного розподілу. На підставі трьох рейтингів окремо по кожній території визначені переліки для присудження грантів та резервні списки. Для заявників, що потрапили до резервних списків, ПРООН здійснить пошук додаткових можливостей фінансування та, якщо такі можливості будуть знайдені, може підтримати їхні бізнес-плани без проведення додаткового конкурсу.

Поточний конкурс бізнес-грантів реалізується ПРООН за фінансової підтримки урядів Польщі та Японії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *