У Дніпрі заарештували групу поліцейських з Луганщини, які вимагали хабарі від наркозалежних

Прокурори відстояли в апеляційній інстанції позицію щодо обрання запобіжного заходу – тримання під вартою – трьом правоохоронцям, які підозрюються у вимаганні хабарів від наркозалежних осіб. Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної прокуратури.

За даними слідства, наприкінці 2021 року оперуповноважені Рубіжанського відділу поліції розробили схему отримання неправомірної вигоди.

До “співпраці” залучили містянина, який знаходив наркозалежних та підкидував або збував їм заздалегідь отримані від поліцейських наркотичні речовини.

Надалі підозрювані імітували викриття організованого ними “злочину”. Незаконно затримували громадян, проводили обшуки житла, вимагали “грошову винагороду” за уникнення кримінальної відповідальності.

Слідство задокументувало передачу правоохоронцям 18 тис. гривень. В іншому випадку їм довелося припинити реалізацію злочинного плану.

Після проведення ряду слідчих та процесуальних дій фігурантам повідомили про підозру. Їхні дії кваліфіковані за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:

  • порушення недоторканості житла (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 162);
  • незаконне зберігання та перевезення з метою збуту, а також незаконний збут психотропних речовин (ч. 2 ст.307);
  • одержання неправомірної вигоди з використанням службового становища, поєднане з вимаганням (ч. 3 ст.368);
  • незакінчений замах на одержання неправомірної вигоди з використанням службового становища (ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст.368);
  • завідомо незаконне затримання, вчинене з корисливих мотивів (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст.371).

Дніпровський апеляційний суд задовольнив апеляцію прокурора, скасувавши домашній арешт.

Фігурантів відправили до СІЗО безпосередньо з зали суду. Як альтернативу визначено заставу: одному максимальну – 805 тисяч 200 гривень, ще двом – по 536 тисяч 800 гривень.