У Лисичанську вшанували пам’ять загиблих від голодоморів

23 листопада, напередодні 85-х роковини Голодомору 1932-1933 років в Лисичанську відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам голодомору. У заході взяли участь керівництво міста, представники органів місцевого самоврядування та державної влади, правоохоронних органів та прикордонники.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку та вшанували хвилиною мовчання пам’ять мільйонів невинно загиблих людей.

Секретар Лисичанської міської ради Едуард Щеглаков у зверненні до присутніх зазначив, що День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада і цього року припадає на 24 листопада.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років. Велику трагедію пережив український народ. Багато людей загинули в ті роки, але точної цифри немає. За оцінками різних джерел ця цифра на Україні складає від 7 до 10 млн. чол. Безперечно абсолютної точності немає, оскільки архівними матеріалами вони повністю не підтверджені, а багатьох свідків того сумного і трагічного періоду вже немає в живих. Не зберегла всього, що тоді діялося, і пам’ять нині живих людей, які самі зазнали лиха або своїми очима бачили, як страждали родичі, близькі, сусіди, — зазначив Едуард Іванович .

Голодомор — це трагедія народу, це урок історії, за який наші прадіди заплатили життям. Тож ми просто зобов’язані зробити висновки з цього уроку, щоб розірвати коло, по якому може піти історія, — підсумував секретар міської ради.

Зазначимо, що протягом тижня у закладах освіти та культури міста експонуються виставки плакатного матеріалу, проходять години скорботи та пам’яті з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів.

Окрім того, 24 листопада о 16.00 оголошена загальноукраїнська хвилина мовчання та старт Загальноукраїнської акції «Засвіти свічку». Закликаємо мешканців міста у цей скорботний день приєднатись до акції.

lis.gov.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *