Українських біженців у Естонії чекають зміни: запроваджені нові вимоги

Естонія впроваджує нову вимогу для українських біженців, які проживають у країні. З осені цього року у школах, де раніше навчання проводилося російською мовою, переходитимуть на використання естонської як єдину мову навчання. Ця нова політика стосується всіх дітей, включаючи українських біженців.

За інформацією Міністерства освіти Естонії, з 1 вересня всі діти перших і четвертих класів повинні розпочати навчання за звичайним навчальним планом з використанням естонської мови. Це також стосується українських дітей, які навчаються в талліннській школі Räägu, створеній спеціально для них.

Очільник відділу освіти міста Таллінна Андрей Канте зазначив, що школу Räägu не розширюватимуть і учнів переведуть до шкіл, які знаходяться поблизу їхнього місця проживання. Крім того, з четвертого класу навчання буде проводитися виключно естонською мовою.

Цей перехід також вплине на вчителів, які мають володіти естонською мовою на високому рівні. Українські вчителі, які переважно не відповідають цим вимогам, змушені будуть опанувати естонську мову до початку нового навчального року. Організатори також проводять мовні тренінги для українських педагогів, однак є побоювання, що значна частина з них не зможе досягти необхідного рівня до осені.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *