В Бахмуті залишилось 200 дітей і зачинилась остання аптека, магазини закриваються… Добірка останніх новин

У Бахмуті зачинилась остання аптека

Станом на 2 лютого в місті Бахмуті після нещодавнього обстрілу закрилася остання аптека, що працювала по вул. Ювілейной. Тепер купити ліки у місті ніде. Бахмутчани можуть сподіватися лише на допомогу волонтерів або на поїздку до сусідніх міст. Повідомляє місцевий паблік «Вечерній Бахмуть«.

Магазини теж закриваються

Що ж до звичайних магазинів, то їх мало- можна перелічити на пільцях двух рук: один продуктовий, два магазини змішаного асортименту, два будівельні, один магазин госптоварів та автомагазин. Також працює імпровізований базар у районі вул. Ювілейной.

У Бахмуті досі залишається близько 200 дітей

На 1 лютого у місті залишається 5990 людина (за повідомленням у фейсбук глави місцевої ВА О. Реви близько- 6500, — ред.), з них близько 200 – діти. Повідомляє прес-служба обласного главку поліції. Цивільні, що не виїхали, розраховують на допомогу правоохоронців: продуктові та гігієнічні набори, ліки і, звичайно, евакуацію. Усім цим займаються «Білі Янголи». Поліцейським постійно доводиться ризикувати власним життям і докладати неабияких зусиль, щоб умовити людей виїхати.

За перший місяць 2023 року в Бахмуті вбито 17 мирних жителів, поранено майже 50

З 1 по 31 січня включно в Бахмуті від безперервних артилерійських обстрілів загинули 17 мирних жителів, ще 46 людей отримали поранення. Це випливає із щоденного зведення про жертв серед мирного населення області, яке веде голова ДонОВА Павло Кириленко.

По-справжньому «чорними» днями цього місяця стали 20 і 31 січня — дні найбільш жорстоких обстрілів. Так, 31 числа було вбито 2 мирних мешканців, у тому числі 12-річну дитину, а поранено 6 — у тому числі і 16-річного родича вбитого. Поранений підліток зараз у тяжкому стані перебуває у Дніпрі. Місто повільно порожніє…

Бахмуту і мешканцям міста допомогають різні українські і міжнародні благодійники

Бахмутське управління освіти отримало 38 планшетів для забезпечення потреб дітей під час дистанційного навчання. Про це повідомила прес-служба міської ради. Планшети надав уряд Республіки Корея за сприяння Мінобрнауки, департаменту освіти та науки ДонОДА. Їх уже передали у тимчасове користування учням пільгових категорій.

Футбольний клуб «Шахтар» передав 12 бензинових генераторів для оснащення «Пунктів незламності» у Бахмуті. Про це повідомила прес-служба клубу.

Також допомогають інші благодійники!

До Бахмуту 3 рази на тиждень привозять по 7 тисяч буханців хліба

Три рази на тиждень, у понеділок, середу та п’ятницю, до Бахмуту на пункти видачі гуманітарної допомоги привозять 7 тисяч буханців хліба. Про це повідомив начальник міської військової адміністрації Олексій Рева.

Хліб купується коштом місцевого бюджету. Для мешканців, що залишаються в місті, він безкоштовний.

У Бахмуті триває видача вугілля, дров та паливних брикетів

У Бахмуті триває видача вугілля, дров та паливних брикетів, — повідомляє прес-служба міської ради. З початку настання холодів бахмутчани вже отримали 3000 тонн вугілля, 360 кубометрів дров, 720 тонн паливних брикетів, придбаних коштом місцевого бюджету. Пункт видачі паливних матеріалів працює з понеділка до п’ятниці, з 8.00 до 15.00 на вул. Рум’янцева, 2 (колишня котельня біля дитячої лікарні).

Фотофакт: у Бахмуті люди набирають воду з відкритих колодязів посеред проїжджої частини

Головна проблема населенних пунктів, які попали в хону бойових дій- вода, а точніше її відсутність.

Через безперервний обстріл міста постраждали не тільки будинкі, а й водопровідні мережі. Тому дорогоцінна вода з пошкоджених труб просто витікає назовні, в колодязі, де її і намагаються набрати нечисленні місцеві жителі, що досі залишаються в розбитому місті.

Фото з інтернет опублікував «ВБ»