Відомий бойовик «ДНР» зізнався, хто всі ці роки стояв за «шахтарями та трактористами»

До повномасштабного вторгнення в Україну Кремль активно використовував меседж «нас там немає». У своїх інтерв’ю російським і іноземним журналістам Володимир Путін постійно наголошував, що на Донбасі російських військ немає, а проти української армії воюють місцеві «шахтарі та трактористи».

(Фото/скрін ілюстрації з телеграм-каналу «Александр Ходаковский»).

У цю брехню вірили мільйони жителів Росії, наївно думаючи, що «шахтарі та трактористи» без зброї, військової підготовки, амуніції і фінансування могли роками воювати з українською армією. Щодо «шахтарів та трактористів», то цю пропагандистську тезу Путін поширив на пресконференції у Будапешті під час зустрічі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном ще у лютому 2015 року.

3 жовтня 2022 року у своєму телеграм-каналі командир терористичного угруповання «Восток» Олександр Ходаковський зізнався, що з 2014 року так звані ополченці підпорядковувалися кадровим російським військовим. Олександра Ходаковського обурило, як один із російських командирів, використовуючи свої зв’язки і службовий стан, розкрадав військове майно.

«Мені в чотирнадцятому році, — пише Олександр Ходаковський, — сказали, що нас приписали до Південного військового округу. Це було погано, тому що він вважався найбільш комерційним. Я стояв і хвилину обмірковував почуту інформацію… Округ? Комерційний? А потім сам усе побачив і зрозумів: коли настав час передавати наші ополченські з’єднання під командування кадрових військових із Південного військового округу, мені прислали нового начальника штабу бригади. Його поведінка приголомшувала бригаду. Наприклад, на заявках на додатковий бойовий комплект для тих, хто йде на бойову задачу, він розмашистим почерком писав «нах…я? » Через два тижні в Луганську місцева військова поліція спіймала якихось військових, які тягли колону з металобрухтом на продаж. Військовими виявилися підопічні цього нового начальника штабу, яких він встиг уже десь знайти і прилаштувати на вільні вакансії у розвідувальну роту. Він створив бізнес-підрозділ – і це стало досить поширеним явищем».

Скріншот з телеграмканалу «Александр Ходаковский» / https://t.me/aleksandr_skif/2421

Відверте зізнання, яке спростовує російську пропагандистську тезу, що українська армія всі ці роки воювала з «шахтарями та трактористами».

Роман Назаренко

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» у рамках проєкту міжнародної організації «Internews Network».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *