Відправити офіцерів ДЗНД, що стежили за журналістами, в Авдіївку,- вимагає журналіст Бутусов від голови СБУ Малюка

Стрім про скандал і оприлюднення незаконного стеження Служби безпеки України за групою журналістів проєкту Бігус.інфо.

Аналіз розслідування Бігус.Інфо

Контраст між реальною війною, реальними подвигами українських героїв, які віддають життя, ідуть на ризик, потерпають від багатьох негараздів на передовій, захищаючи українську землю, і цим скандалом.

Виснаженим людям на передовій кажуть: знаєте, вас нема на кого міняти, нема підготовлених резервів. Свіжих людей нема. І тут — блискуче розслідування Бігус.інфо стосовно операції СБУ проти журналістів. Де здорові чоловіки, службовці СБУ замість того, щоб бути там, де небезпечно, де треба захищати Україну, — три дні проводять у готелі. Заселяються в номери, ходять в сауну, встановлюють відеокамери, слідкують за журналістами, за жінками. І  вони з департаменту захисту національної державності України. Це вони так захищають державність. Не в Авдіївці захищають державність, а в готелі. 

 Це реальне документування злочину. Злочину, до якого причетне вище керівництво Служби безпеки України, це фактично український вотергейт. Весь хід операції, все, що робили журналісти, показує, що до замовлення причетний той, хто Службою безпеки керує і призначає це керівництво. А це – президент країни Володимир Зеленський

Останній раз СБУ незаконно стежила за Портниковим

Служба безпеки України проводила незаконне стеження і викладала відео, як вона стежить за журналістами, незаконно викладала про приватне життя — у грудні 2013 року. Тоді Служба безпеки України виклала відео приватного життя українського журналіста Віталія Портникова. Встановили у нього в спальні відеокамеру, змонтували і виклали. Щоб усі подивились. Для того, щоб дискредитувати і самого Портникова, і Євромайдан, і свободу, і демократію в Україні і журналістику в цілому — ті цінності свободи, які дуже важливі для нашого суспільства. Тоді Службою безпеки України керував пан Якименко, а президентом України, який віддав наказ Якименку, був Віктор Янукович.

Зараз Віктор Янукович і Олександр Якименко засуджені за державну зраду, позбавлені громадянства України. Вони працювали на Росію тоді, під час Євромайдану, у грудні 2013 року. Вони робили все, щоб знищити Україну. Зараз вони сидять у Росії і сприяють російській агресії. Вони вороги. Вони діяли в Україні проти журналістів так, як діють у Росії, як діяв Путін. Вони діяли за командами Путіна. І стеження за журналістами і придушення, знищення засобів масової інформації було дуже важливим елементом російського плану захоплення України. Щоб ніхто не критикував владу. Щоб ніхто не смів говорити щось критичне про президента, про когось із керівників.

Те, що зробив зрадник України офіційний Якименко, і те, що зробив зрадник України Віктор Янукович, президент, все це повторила, на жаль, Служба безпеки України під керівництвом Василя Малюка і під керівництвом президента Володимира Зеленського. Журналістів хочуть дискредитувати публічно.

 Я побачив не відео дійсно 30 офіцерів Служби безпеки України, кадрових військовослужбовців. Вони, виявляється, слідкують, проводять велику операцію. Встановлюють відеокамери, велику кількість технічного обладнання, щоб тривалий час здійснювати стеження за цією групою журналістів. Журналісти ідентифікували трьох офіцерів СБУ поіменно, знайшли їх по місцю служби, відзняли. … Навіть чотирьох зняли. Імена трьох встановлені і оприлюднені. Це Ігор Кравченко, Євген Коноваленко, Тарас Садовник. Також ідентифікована одна жінка. Журналісти вирішили я так розумію, її прізвище не оприлюднювати. Її звуть Юлія. Не спростував своєї причетності до спецоперації цієї так званої Роман Семенченко, начальник департаменту захисту національної державності Служби безпеки України.

Ніяких пояснень своїх дій СБУ не надала, ніяких підтверджень, чим вони там займались.

Ще 16 січня на одному з відеоканалів Ютуба з’явилось відео, де було відзнято, як журналісти Бігус.інфо заїжджають у цей готельний комплекс, в «Українське село». І ми бачимо, як двоє з цих журналістів можливо – можливо, бо нам детально нічого не показують, щось вживають і цілком можливо, що це якась наркотична речовина.  Денис Бігус сам оприлюднив, що два оператори Бігус.інфо звільнені в результаті цього інциденту. Цим людям, журналістам, хочу підкреслити, жодних звинувачень не пред’явлено. Вони не є ані злочинцями, ані підозрюваними. І вони не мають ніякого статусу у будь-якій кримінальній справі. 

Це відео — оперативна зйомка. І Денис Бігус довів, що цю зйомку робили саме ці офіцери Служби безпеки України. Тобто ця зйомка – це абсолютно беззаперечно –  фрагмент негласних слідчо-розшукових дій, які проводила Служба безпеки України. Змонтовані аудіорозмови, записані протягом тривалого часу цих співробітників Бігус.інфо. Тобто цей ролик був змонтований і викладений в інтернет за безпосередньої участі Служби безпеки України. Було вчинено кримінальний злочин. Служба безпеки України розголосила дані негласних слідчо-розшукових дій. 

Що відбулося насправді?  

Яку цим фактам ми можемо надати оцінку? Як ті люди, які надали наказ, які його виконали, які спланували таку операцію, залучили купу людей, весь цей час спокійно дивляться новини, що там хтось воює на фронті, хтось гине, хтось стріляє? Ці люди з Офісу президента, які ними керують, спокійно посміхаються і кажуть: окей, війна це неважливо, ви зараз війною не займайтесь. Ви нам компромат на журналістів знайдіть, нам треба дискредитувати журналістів, щоб журналістів в Україні не поважали, і коли вони будуть писати щось про владу, щоб їм ніхто не довіряв. І всі ці люди в погонах, з купою орденів, званнями, вони такі поважно кивають і кажуть: ну да, звичайно, це дуже важливо –під час війни з Путіним дискредитувати журналістів в Україні, і Верховний головнокомандувач, у якого нема часу на багато питань – там оборонні спорудиу побудувати, відвідати, подивитися чи будуються десь взагалі в Україні оборонні лінії стратегічні. Чому у нас так погано із виробництвом снарядів і мін? Чому воно не працює або працює в мізерних обсягах і нема на фронті боєприпасів? Чому більшість дронів на фронті – це волонтерські дрони? 90% досі.

На все це у Володимира Олександровича Зеленського нема часу. Він керує Службою безпеки України, дає накази. А у Служби безпеки України, як ми бачимо, багато часу не на війну, не на захист України від ворогів, зрадників, а на те, щоб боротись із власними громадянами, порушувати права і свободи громадян. І нормально себе почувати, отримувати звання, нагороди. Бо дійсно, мабуть так, в Російській Федерації за таке відзначать.

Ці люди — Ігор Кравченко, Євген Коноваленко, Тарас Садовник, жінка Юлія, Роман Семенченко — у них все добре. Росія, якщо прийде в Київ, вони не будуть тут воювати. Вони спокійно перейдуть в ФСБ. У таких людей нема ні совісті, ні моралі, ні честі. Вони продадуть країну. Вони її вже продали. Я готовий, якщо вони знають мої контакти, я їм можу це в очі сказати. Це абсолютно ганебні люди, які отримують брудні гроші за свою фактичну зраду України. Це негідники, ми будемо про них нагадувати, щоб їхні родичі, близькі, їхні діти, завжди знали, що поки йшла страшна війна і  військовослужбовці СБУ воюють на фронті з військовослужбовцями Збройних сил, Нацгвардії, з добровольцями,  ризикують собою, — ці покидьки в мундирах насправді в Києві зраджують українську свободу. Вони порушують права людини. Вони продадуться будь-кому, хто їм запропонує посади, звання, і будуть робити все, що завгодно. Це такі типові методи ФСБ. От з цього починалась диктатура Путіна в Росії. З цього починалась диктатура Януковича. От з такого нехтування правами -нахабного, беззаперечного. А чому так? Тому що їх призначили. Романа Семенченка, який працював при Януковичі, президент Зеленський в порушення закону про люстрацію призначив на посаду начальника департаменту національної державності. Він люстрований. Він за законом не має права обіймати ці посади. А Зеленський його призначив. Корисний кадр. У Романа Семенченка, як писали журналісти, яких дуже не любить Роман Семенченко, як ми бачимо, і деякі керівники СБУ не люблять, ми бачимо, що у Романа Семенченка, згідно з журналістськими розслідуваннями, у нього квартира в Києві, його родини – майже 500 кв. м.  Кадровий працівник Служби безпеки України проживає в столиці в квартирі в 500 кв.м. І ще багато іншого майна у його родини. Все мабуть, чесно зароблене. Ми з вами розуміємо, що ці люди – це… людина з таким майном на такій посаді – це просто реально злочинець, це зрадник України, який ще за одну квартиру продасть все. Якраз такі люди і є основною загрозою національній державності.

Моє обурення більше пов’язане не тільки з тим, що показали журналісти, а з тим як на це реагує держава. Президент Зеленський – я дивився його звернення вчора, сьогодні – а він нічого не коментує. Це підпорядкована президенту структура. Своїми указами Володимир Зеленський призначив і Романа Семенченка, начальника департаменту захисту національної державності, і генерала Андрющенка, заступника голови СБУ, який є куратором департаменту захисту національної державності. І абсолютно можете не сумніватися, який цю операцію санкціонував, передивлявся усю цю ганьбу, підписував, візував, залучав департамент оперативно-технічних засобів СБУ під всю цю ганебну історію.

Аналіз заяви СБУ

Єдиний, хто зробив заяву, це пресслужба СБУ і зробив голова СБУ Василь Малюк. Що ж вони заявили?  Служба безпеки України заявила: протидія організованій наркозлочинності – це такий коментар до розслідування Бігуса – є одним з напрямів діяльності Служби безпеки України. За наявною у СБУ оперативною інформацією, серед клієнтів дилерів, через яких наркотичні речовини постачалися іншим громадянам, виявилися також, на жаль, окремі співробітники Бігус.інфо. Зокрема, одна з операторів, яка фігурувала у кримінальному провадженні щодо незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Водночас Службою безпеки України відкрито кримінальне провадження згідно зі ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації). Проводяться відповідні процесуальні дії.

Це я тут не кажу про емоції, бо  СБУ любить написати багато таких пафосних фраз, як ми зараз побачимо. Йдеться про злочин, а люди розповідають якісь речі, що їм подобаються засоби масової інформації. Після того, як вони фактично провели операцію проти засобів масової інформації. Організовану на вищому рівні.

Заява Служби безпеки України — це повна брехня. Перше. Протидія організованій наркозлочинності і тут боротьба з ділерами. Мабуть, Служба безпеки України і її пресслужба погано вивчили законодавство. Тобто вони не тільки не вміють організовувати спостереження і паляться, не тільки порушують закон, викладаючи дані матеріалів НСРД, так вони і брешуть просто, не знають закон. Функції  боротьби з наркозлочинністю не є функцією Служби безпеки України. Це повністю функція Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції України. Служба безпеки України займається виключно одним аспектом – боротьбою з контрабандою наркотиків через територію України.  Яка там дівчинка-оператор вживала наркотичну речовину. Служба безпеки України до цього не має найменшого взагалі стосунку. Цим займається Нацполіція, а не 30 оцих здорових лосів, які пістолети носять.

30 офіцерів СБУ, згідно з повідомленням, приїхали поставити відео СБУ  в сауну. То в сауні, мабуть, наркотики вживають, з точки зору керівництва СБУ? В сауну вони поставили відеокамери і в кожен номер до кожного співробітника, щоб відслідкувати за однією дівчинкою-оператором. Це просто ганьба.

Стосовно того, що тут наркотичні речовини. Так, до чого до наркотичної речовини департамент захисту національної державності? В Службі безпеки України боротьбою з контрабандою наркотиків займається головне управління К Служби безпеки. А до чого тут відділ М Служби безпеки України, який займається контролем засобів масової інформації? Очевидно, керівництво СБУ мабуть не встигло ще перечитати повідомлення пресслужби і не в курсі взагалі, що вони тут заявляють по темі. Не ганьбіться на всю країну. Відділ М, який контролює медіа, не займається наркотиками. Хто там вживає наркотики? Ви у себе проведіть розслідування спочатку, бо після таких заяв, якщо чесно, виникає до вас питання, набагато більше, ніж до журналістів.

Ще одну заяву зробив сам голова Служби безпеки Василь Малюк. Хочу підкреслити – всі інші мовчать.  Президент України сидить, нічого не знає. Він ні до чого, як завжди. Заява офіційна. Цитую заяву голови СБУ Василя Малюка. «Викликають справжнє обурення дії окремих співробітників Департаменту захисту національної державності». Одразу хочу сказати. Це не окремі співробітники, це весь департамент на це працював. Це вже не зовсім щиро, м’яко кажучи.  Це санкціована операція. Вони не окремі.  Вони знали в обличчя всіх людей. Знали, що це журналісти. Знали, що їхні підстави для встановлення відеокамер, — це повний фейк.

Далі цитую. «На жаль, проведення заходів із протидії організованій наркозлочинності» – ну я вибачаюсь, це брехня. Яка організована наркозлоченість може бути? ДЗНД, відділ М, і організована наркозлочинність – це абсолютно не в тему. Це не ті люди цим займаються, Василю Васильовичу у вас. «призвело не лише до отримання інформації про причетність однієї з операторок редакції до поширення наркотичних речовин, а також мало місце публічне поширення відеоматеріалів. Наголошую – такі дії є неприпустимими і вже спричинили низку кадрових рішень. Серед іншого, я направив подання на звільнення керівника ДЗНД СБУ, а Президент України ще 31 січня підписав відповідний указ. Моя позиція однозначна – не можуть вчинки окремих співробітників перекреслювати всі ті позитивні результати, які має СБУ під час війни, і кидати тінь на кожного представника Служби: і тих, хто бореться з ворогом всередині країни, і тих побратимів з СБУ, які віддають на полі бою свої життя заради України. За будь-які незаконні дії має бути покарання».

Так, ну це дуже хороші слова. Правильні. Частково правильні. Хочу відмітити, що, на жаль, в заяві є неправдиві речі. Перше. Ні з якою організованою наркозлочинністю СБУ тут не боролась. Наркозлочинністю займається інший підрозділ СБУ.

Друге. Якщо це боротьба з наркозлочинністю, то хто тоді в СБУ, чомусь тут нічого не сказав генерал Малюк,  змонтував відео з аудіозаписами розмов співробітників Бігус.інфо і виклав це в інтернет. Це і є оце: «мало місце публічне поширення відеоматеріалів». Тут знов-таки дуже прикро, що керівник СБУ не зовсім точно дає оцінку тому, що сталося. Це не публічне поширення. Це незаконне поширення матеріалів негласних слідчо-розшукових дій. Цьому треба дати оцінку – хто це зробив. Оскільки, за законами України, поширення матеріалів НСРД можливо виключно з санкції слідчого. А якщо санкція слідчого є, то тоді кримінальне провадження має бути відкрите і допитаний оцей слідчий, навіщо він це зробив, на яких підставах. Нічого про це не сказав генерал-лейтенант Малюк.

Немає ніяких доказів взагалі, в чому правопорушення цієї операторки. Їй не висунуті ніякі звинувачення. Навіщо ж ви тоді викладаєте це відео? Хто взяв на себе відповідальність? Хто це зробив? Чому нема про це в заяві? Це ж зробили ваші підлеглі. Це ваші матеріали, пане генерале. Чому ж ви це не оголосили? Такі дії є є неприпустимими і вже спричинили низку кадрових рішень. Звільнений керівник ДЗНД СБУ Роман Семенченко. Але цього недостатньо. Скоєний злочин. Роман Семенченко має бути затриманий. Бо він може втекти. Це людина, яка країну продасть за ще одну квартиру в Москві, без всяких сумнівів.  Його діям не дана оцінка. А який слідчий слідчого управління Служби безпеки України санкціонував поширення відео? Тому що про слідчих тут нічого нема. А він звільнений чи йому орден дали? А якщо слідчий це не робив і немає санкції,  то тоді хто розголосив? Хтось зі співробітників. А це кримінальний злочин, за який кримінальна відповідальність. Тобто тут не звільнення. Тут саджати треба.

Нічого не сказано чогось в заяві, а що ж ці люди, які свідомі діяли, чому вони це робили? Які до них санкції? Чи дали вони показання слідству? Чи вони пояснили? Всього цього тут нема. А це все злочинці, які свідомо діяли. Як ми бачимо, ніхто не каже, що це було в рамках якоїсь кримінальної справи. Нічого не сказано, а хто ж насправді санкціонував цю операцію? Сам Роман Семенченко залучити такий натовп людей на три дні, отримати гроші, не може. А я підкреслюю, що тут образливо ще для держави. Поки тут вся країна збирає гроші, в тому числі для фінансування озброєння військовослужбовців СБУ, інші військовослужбовці СБУ спокійно собі в готелі в Києві отримують  від держави гроші, витрачають їх на такий бруд. Великі гроші. Ви собі уявіть: цілий готельний комплекс вони орендували, більшу частину номерів. Вони проводили час там в ресторані. Вони отримали машини службові. Цікаво, да? Яке важливе завдання? Мабуть, боротьба з Путіним – таке ж саме фінансування і забезпечення на них виділили. Тобто все це санкціоновано зверху. І це має обов’язково Андрущенко, заступник голови СБУ, стовідсотково, як мінімум, його віза. Я дуже побоююсь, чи нема там візи самого Василя Малюка. Я хотів би почути від нього, насправді цю заяву, що ж там насправді сталося.

Тут немає деяких інших речей. Тут написано, що президент України 31 січня підписав відповідний указ про звільнення Романа Семенченка. За моїми даними, це не єдиний указ, який підписаний президентом України щодо Романа Семенченка. 

Виконавців нагородили?  

29 січня 4 співробітників департаменту національної державності указом президента України Володимира Зеленського за поданням керівництва СБУ були нагороджені орденами Данила Галицького. Це були Роман Семенченко, начальник департаменту, керівник операції проти Бігус.інфо Ігор Кравченко, той самий, про якого так показано і сказано у розслідуванні Бігус.інфо, а також Михайло Марченко і Ігор Левковський.

Про що це говорить, якщо це дійсно інформація підтвердиться? Мені дуже хотілося б отримати офіційне підтвердження або спростування. Це говорить проте, що ніякого там засудження дій Семенченка нема. Що зараз Романа Семенченка зроблять таким громовідводом, на якого захочуть повісити цю справу – кримінальну справу насправді незаконного стеження за громадянами України, перешкоджання журналістській діяльності і дискредитація журналістів. Щоб сказати, що знаєте, ми типу, розібрались – ось у нас відповідальний. А це не так. Не міг сам Роман Семенченко провести таку операцію. Не міг сам Роман Семенченко безкарно розголосити дані негласних слідчо-розшукових дій. Є люди, у яких було це відео, було це аудіо. Ці люди точно встановлені. Вони всі мають проходити по документах. І ці люди мають зараз сидіти в слідчому ізоляторі і давати показання, а не там когось треба звільнити.

 Тому насправді зробили таку схему. Відпустили Семенченка жити далі в його 500-метрову квартиру і на його земельні ділянки. Страшно покарали. Зараз від пересидить з зарплатою, до речі, від платників податків, десь там в запасі СБУ, і потім президент його на якусь посаду поставить. Це ж своя людина. Добре працював, з точки зору Офіса президента. Насправді є великі питання взагалі, чи збираються взагалі цю справу розслідувати. Тому що після того, як це сталося, як це відео виклали в інтернет, відео з журналістами, чомусь ніяких заяв СБУ не було, хоча СБУ знала, хто це робить. Навпаки заявили, що вони порушують справу, розслідують. А насправді просто намагались заховати будь-які сліди цього злочини. Тобто брехали під час війни людям. Не сказали одразу журналістам: вибачте, це ми, так сталось, Роман Семенченко це він… вибачте. Ні, вони намагалися приховати. Рівень професіоналізму ми бачимо. Ці люди, яких викрили, оцей Ігор Кравченко, оцей Євген Коноваленко – це просто нульові якісь блатні мажори, яких тримають на посадах, які взагалі нічого не розуміють в оперативній роботи. У них нема ні честі, ні совісті, ні моральних якихось принципів. Вони абсолютно нічого не знать, як проводити спеціальні операції. Ці люди просто потрібні, їх туди сталять, щоб виконувати брудну роботу проти будь-кого. Сказали фас, та вони проти будь-кого, навіть проти родичів поставлять відео і зіллють в інтернет, якщо їм скажуть. Я хочу, щоби близькі оцих так званих військовослужбовців, офіцерів СБУ Ігоря Кравченка, Романа Семенченка, Євгена Коноваленка, Тараса Садовника, просто розуміли, що під час війни оці люди – просто ухилянти, які  зраджують країну. Це просто сором.

Хто надав наказ?  

Такий злочин проти свободи, проти журналістів… Знаєте, чому це відбувається? Тому що в Україні насправді закон і свобода слова – це просто порожні слова для влади. 23 роки, 24 роки вже скоро, тому, співробітники МВС вбили журналіста Георгія Гонгадзе. Це сталось за наказом президента України Кучми. Є аудіозаписи. Є, підтверджено, що вбив журналіста безпосередньо генерал-майор МВС Пукач. Він вбив безпосередньо. Цей злочин стався. Він досі не розслідуваний. Кучма на свободі. Всюди ходить, йому всі тиснуть руки. Є деякі принципові люди, які цього не роблять, на щастя. Але дуже багато тиснуть руку. І Володимир Зеленський тисне руку, відвідує заходи за участі Кучми. Кучма – і Петро Порошенко з ним заручкався теж. Кучма має статус. Ну да, вбили – журналіст все-таки. Бувають ексцеси такі. Головне, щоб у жодному разі не засуджувати такого президента. Кучма навіть під суд не ходить. Йому нічого не треба. Він під судом навіть свідчення не давав. Ну вбив, то вбив. Кравченко, он виконавець, застрелився. Пукач сидить в тюрмі. А замовника не чіпають, щоб прецедент не створювати. Отак само думає і президент Зеленський.

Всі, хто подивились розслідування, ми з вами розуміємо – наказ Малюку прийшов саме від Зеленського. Ніхто інший не зміг би це робити. Ну, не може там ні Олег Татаров, який насправді є куратором Служби безпеки в Офісі президента, ні голова Офісу президента Андрій Єрмак так нагнути керівництво СБУ, щоб сказати їм: так, всі сили кидайте, пофіг та війна з Росією, значить ваш департамент захисту національної державності, у вас основне завдання – замочити журналістів. От почнете з Бігуса, вони про нас дуже багато поганого пишуть. Хто це може зробити? Та це тільки одна людина в державі може зробити. Про Малюка Бігус нічого не знімав, які у нього взагалі підстави цим займатись. А от про Зеленського і про Слуг народу у них постійна робота. Звичайно, ми розуміємо, звідки іде замовлення і розгон.

Як тільки виникла оця провокація, викладена, змонтована з відео і аудіо СБУ в інтернет, одразу кілька Слуг народу,  – Жан Беленюк, Слуга народу, Микола Тищенко, здається ще якісь, вони одразу почали писати: дивіться, прикольно, бачите, журналісти що собі дозволяють? Ай-яй-яй. Тобто все це розхитувала, розгойдувала влада. Це була така гра проти журналістів – дискредитація будь-якої критики в медіа. І хочу вам сказати, що крім Зеленського ніхто це зробити не міг. Можете не сумніватися, що так і було. Я думаю, що всі ми розуміємо формальну логіку. І я думав, а що б робили в демократичних країнах, до яких Україна хоче інтегруватись, що зробили б? В Сполучених Штатах миттєво була б вже слідча комісія Конгресу, вона б уже працювала. Кожен з цих людей, які на відео – Ігор Кравченко, Роман Семенченко, Євген Коноваленко, Тарас Садовник – вони б уже були на допиті у конгресменів, сенаторів. Вони б давали показання сенатській комісії. Було б публічне розслідування, яке б транслювалося в прямому ефірі. Президент Сполучених Штатів негайно вийшов би з заявою, якби це зробило Федеральне бюро розслідувань США. Коментували б це всі засоби масової інформації. І всі журналісти вимагали, щоб підтримати колег і захистити закон, свободу слова в країні, вимагали б коментарів і влада була б змушена їх давати. Федеральне бюро розслідувань звичайно не розслідувало б проти себе кримінальну справу. Це робив би  інший правоохоронний орган. Таке розслідування отримало б незалежного прокурора, якого  призначив би Конгрес і цей незалежний прокурор вивів би все на чисту воду під щільним наглядом.

Як ви думаєте, що буде у нас? У парламент викликали голову СБУ Малюка. Що він може сказати? Він вже зробив заяву. Не викликали ні оцих усіх учасників операції. Ніхто не вимагає показань від Зеленського. Зеленський мовчить. Подумаєш, під час війни військовослужбовці зайняті не війною з ворогом, з проривом росіян в Авдіївці, а в Києві, в готелях за дівчатами полюють. А чому б ні? Зеленському подобається. Значить, правильно виконували завдання. Дамо їм усім ордени Данила Галицького чи які там ще у нього є побрякушки? Парламент мовчить. Де слідча комісія? Взагалі роль парламенту існує в країні? Чи влада – це такий заколот Слуг народу проти людей? Ви представники народу чи ви просто тут сидите, така банда, як у Росії, вона просто все робить, щоб утримати владу, крісла за будь-яку ціну і буде топити, давити тут кого завгодно?

Кучма теж,  коли почалось стеження за Георгієм Гонгадзе, його ж вбили не одразу. Я багато спілкувався з Георгієм, він ходив навіть з відкритим листом до Генерального прокурора того часу Потебенька, де говорив: за мною стежать. За ним стежили, до речі, співробітники, як МВС, так і СБУ. Георгій стеження СБУ за собою помітив, ідентифікував машину, того, хто за ним слідкував, ходив і два місяці всім скаржився, що за ним стежать: зробіть щось, мені погрожують. Ніхто не реагував. З такого стеження, всі злочини влади, безкарність і виникають. Тому що абсолютна влада розбещує абсолютно. Отак, як вона розбещила Володимира Зеленського. І це безумовно передусім відповідальність Володимира Зеленського. По-друге — призначеного ним голови СБУ Василя Малюка. І вони повинні за це відповідати. Мені особисто дуже прикро за Василя Малюка. Я відверто поважав цього керівника Служби безпеки України. Поважаю зараз і буду поважати за його вчинки конкретні, за те, що він дійсно зумів заарештувати російських агентів в керівництві СБУ, це його відповідальність, його рішення — боротьба з цим угрупованням Баканова, я впевнений, що це російський агент, з російським агентом Олегом Кулінічем, російським агентом Наумовим у керівництві СБУ й іншими негідниками-злочинцями. Тому моя позиція тут ніколи не буде змінена.

Є різні вчинки у людини під час життя. Василь Малюк вчинив гідно в цьому плані. Також під час війни, я знаю, дуже  великий обсяг робіт, яку дійсно робив і робить Малюк. Це викликає повагу. Але, на жаль, таке життя, що відповідає людина не просто всією своєю кар’єрою, а є відповідальність за конкретні вчинки. Так от, що зробила зараз Служба безпеки України, — це злочин. За цей злочин хтось має відповідати. Якщо за цей злочин не хоче відповідати Василь Малюк, він має визначити усіх цих негідників, залучити до відповідальності. Вони мають дати показання слідству. Роман Семенченко, Ігор Кравченко, Євген Коноваленко, Тарас Садовник – цим людям  не місце в СБУ. Вони мають сидіти під слідством, давати свідчення, отримати терміни. Хтось із них злив цю інформацію, відео НСРД – за це кримінальна відповідальність. Тому я хотів, щоби Василь Малюк визначився, на чиїй стороні він у війні. Якщо він на стороні тих, хто хоче придушити свободу в Україні – до цього у мене не було підстав таке підозрювати. Він буде мовчати. Я сподіваюсь, що він розуміє, що є честь офіцера і він має говорити.

У мене є бажання все ж таки, щоб голова СБУ розумів, що ці заяви, які він зробив, на жаль, вони багато містять неправдивої інформації. Це дезінформація.  Я сподіваюсь, що він знайде в собі сили чесно звертатися до суспільства, як керівник, генерал, від слів якого дуже багато залежить в Україні, від стабільності держави, яка веде людей у бій і дає наказ ризикувати собою. Зараз фактично ми бачимо, є дві касти в СБУ, одна – воїни, які воюють. А інша – такі мажори, гуляки в ресторанах, яким вішають ордени за те, що вони просто вкрутили в стінку камеру, підглядають за дівчатами і пишуть рапорт. Уявіть собі, під час війни. В цей момент хапають на вулицях людей і після кількох тижнів кидають їх на передову у піхоту. Так хто у нас загроза національній державності через такі дії? Я сподіваюсь, що Василь Малюк все ж таки… я пропоную дати інтерв’ю на всі ці теми і це буде цивілізований культурний вихід з цієї ситуації. Пояснити всі дії СБУ, що було, журналістам. Не заява, а чесно, відверто поговорити. Ми поставимо питання – перше, друге, третє. Буде, думаю, всім цікаво. 

Це далеко не останній раз, коли ми до цієї теми звертаємось, бо замах на свободу слова – це початок диктатури, початок порушення прав людини. Ми з цим миритись не будемо. У нас не Росія. У нас сталася дивна ситуація, що у нас… ми воюємо проти того, що Путін хоче захопити, знищити українську свободу і замість того на нашу українську свободу посягає Володимир Зеленський.

Зеленський, крім фотографійна фронті і крім того, що він їздить за кордон, я не бачу його залучення як Верховного головнокомандувача, він не відповідає за війну, за ті проблеми, які породжує війна. Яке він право має взагалі себе так поводити, давати незаконні вказівки?  Сам Зеленський по суті знищує державу такими рішеннями і має за це відповідати. Це  удар в спину української державності, який виконаний співробітниками департаменту захисту національної державності. Тепер питання взагалі, чи нам потрібен такий департамент, якщо він таке витворяє?

Відповіді на запитання.

Чи можна звинувачувати тих офіцерів СБУ, хто виконував наказ вищих керівників держави? Чи могли вони відмовитись?

Всі можуть відмовитися. Ці співробітники могли сказати, вибачте. Вони ж знали, що вони роблять, вони ж знали, що мета операції – журналісти, вивчили їхні особисті дані, обличчя. Ви ж розумієте. Вони могли сказати: ми не будемо виконувати такі брудні речі, приведіть нас, наприклад в Донецьку область, ми хочемо там захищати Україну, а не виконувати брудні політичні замовлення. Вихід завжди є. Але якщо, як у Романа Семенченка, квартира 500 кв.м. і треба її обслуговувати, ходити в ресторани, вести шикарний образ життя під час війни, то, звичайно, краще виконати будь-яке замовлення.

Чи не помічаєте ви за собою стеження?

Насправді, ні. За часів Януковича за мною відкрито стежили. Зараз не помічаю, спілкуюсь з багатьма керівниками СБУ, до речі, спілкувався з Василем Малюком і на мене завжди це справляло приємне враження. Я собі не уявляв, що люди, які, мені здається, займаються війною, будуть робити за спиною такі речі.

Як суспільству реагувати, щоб не зашкодити фронту?

Тут потрібен максимально широкий розголос. Бо якщо не буде розголосу… Зеленський реагує на що? На кількість переглядів, на лайки. Він не реагує на здоровий глузд. Якщо відео Дениса Бігуса побачили якомога більше людей – я вас всіх закликаю пересилати, розповсюджувати, щоб люди знали, в якій країні ми живемо, яка влада, з якими нульовими околоплінтусними моральними принципами нами керує. Це просто безсоромні люди. І оці виконавці злочину – це люди, які за гроші будуть слугувати кому завгодно. Вони на Путіна будуть працювати і на ФСБ, і ще квартири там отримають. І на фронт не підуть.  Воювати замість оцих офіцерів ДЗНД СБУ мають якісь… на вулиці людей схопили, то вони мають воювати. А оці вгодовані мажори будуть сидіти тут в кріслах і вони нікуди далі якогось підвалу в Києві не підуть.

Як реагують на цю ситуацію так звані колеги Бігуса в телемарафоні

 Зеленський монополізував телевізор. Там всі канали олігархів отримують офіційне фінансування з грошей платників податків, з бюджету, щоб хвалити владу і казати, що влада все робить правильно. В Росії це вже працює. У нас це під час війни. Так ось, що цікаво. У телемарафоні цієї історії нема. Телемарафон, журналісти, які там працюють, таких незручних питань владі не ставлять – все добре. У них все добре. Немає незручних питань, нічого. Тому з цього починається диктатура і узурпація влади. Отакими методами. А потім влада, яка таке створює, такий безлад, може зробити що завгодно. Можна пояснити будь-які домовленості з ворогом, будь-яку зраду, будь-яку корупцію.

Банкова знов розганяє арешт Порошенка по державній зраді. 

Знаєте, це просто смішно взагалі. 5 років тому, у квітні 2019 року Володимир Зеленський сказав в очі Петру Порошенку: я ваш вирок. І там 22 питання Порошенку поставив, за що там Порошенко має відповідати. Минуло 5 років. Як були балачки на стадіоні, такі залишились. Ніяких справ. Та і на допит, не пам’ятаю, вже скільки років не викликають. Нічого нема. Тому хай оце розповідають. Повірте, це такий же піар, фейк. Якщо є справи – у вас 5 років, то посадіть або викличте на допит. То робіть це. Навіщо ви оголошуєте це? 5 років обіцянок, балачок і нічого нема. Скажу чесно, мене це абсолютно не цікавить. 

Наталя Соколенко, журналістка про марафон. Сьогодні в блоці Суспільно Бігус був центральною темою.

Перепрошую, дійсно сьогодні Суспільне телебачення….  довело свою користь під час війни, яке насправді мало б отримувати додаткове фінансування замість оцих марафонів на олігархічних каналах. Я дуже вдячний колегам, які отримують державне фінансування, але завдяки тому, що там забезпечена незалежна реакційна політика, вони про це говорять конструктивно. І хочу сказати, що насправді ідея створення Суспільного телебачення в тому і була, що держава фінансує об’єктивний, незалежний, компетентний огляд подій в країні, який має бути стрижнем інформаційного поля. На жаль, замість того, щоб користуватися Суспільним телебаченням, фінансувати Суспільне телебачення і підтримувати його, влада вирішила фінансувати олігархічні телеканали, щоб всі вони співали в унісон: о великий вождь Зеленський.

Сподіваюсь, що Василь Малюк подивиться цей ефір, послухає і  ухвалить якусь адекватну реакцію на ці події. Бо, знаєте, до того мені здавалось, що Малюк увійшов в історію України, як людина, яка ліквідувала російську агентуру під керівництвом голови СБУ Баканова, викинула із влади і це на початку війни мало стратегічно важливе значення для України. Бо Баканов, Кулініч, Наумов – це люди, які напряму, як ми знаємо за матеріалами кримінальної справи, передавали дані в Москву. Малюк для мене – це людина, яка організувала підрив Кримського мосту, інші операції, ми про них знаємо. І більшість працівників СБУ, військовослужбовці, яких я бачу, вони відчувають не просто на словах підтримку, а дійсно Василь Малюк організував їм значною мірою забезпечення, озброєння підрозділів СБУ. І вони працюють на совість на фронті. Багато підрозділів СБУ, особливо оператори дронів мають авторитет у військ. Але ще раз підкреслюю, героїчна біографія, великі досягнення, не дають можливість людині, за всієї поваги, прикривати кримінальний злочин і робити вигляд, що вибачайте, ми ж тут воюємо, то нам можна порушувати права людини, нехтувати свободою слова, дискредитувати журналістів. Так не можна. Це розрив свідомості.

Звернення до голови СБУ

Ми за що воюємо, Василю Васильовичу? За те, що по дзвінку з Офісу можна було стежити за ким завгодно і потім викладати в інтернет відео, як там люди що собі роблять у себе в спальні? Це за це війна? У вас за це люди, ваші підлеглі ризикують життям? Щоб якісь у вас мажори, блатні в Києві отакі злочини робили безкарно? Щоб Роман Семенченко отримав орден Данила Галицького, проживаючи в 500-метровій квартирі? Люстрований Роман Семенченко. Мені здається, все ж таки, що вона іде за свободу країни, за демократію. У мене таке переконання, і у тих людей, хто на фронті іде в бій кожного дня, тих, хто підтримує фронт. У громадянського суспільства України. Я б дуже хотів, Василю Васильовичу, щоб ви публічно визначили, на чиєму ви боці — тих, хто порушує закон, чи тих, хто в Україні закон і свободу захищають. Тому з повагою сподіваюсь. 

Звернення до виконавців з ДЗНД

Серед іншого, я направив подання на звільнення керівника ДЗНД СБУ, а Президент України ще 31 січня підписав відповідний указ. Якщо Роман Семенченко, Ігор Кравченко, Євген Коноваленко, Тарас Садовник, Михайло Марченко, Ігор Левковський хочуть відновити своє ім’я, чи ім’я, яке в них є, які хочуть відмитися від того ганебного скандалу,  як і інші працівники ДЗНД, я вам пропоную дуже чесний, дуже чіткий прозорий шлях. Василь Малюк вас відряджає зараз в Авдіївку в оперативне підпорядкування одного з піхотних батальйонів 110 механізованої бригади. Таких здорових  свіжих бійців там зараз, на жаль, вже і не знайдеш в піхоті. Ви берете в руки автомат, я – з повагою до вашого вчинку – беру теж. Ми виходимо на передову, я знімаю, як ви разом з простими людьми, у яких немає вашої підготовки, фізики, ваших знань — проведемо час на одній з позицій на нулі, там, де росіяни наступають. Я зніму чудовий репортаж, що ви насправді патріоти громадяни України. Але якщо ви і далі будете відсиджуватися там в тилу, під спідницями, під покровительством оцих злочинців, які дають вам накази, то про те, що ви негідники, я буду повторювати дуже довго. І всі будуть знати – і ваші родичі, і ваші друзі – всі будуть знати. Тому зараз подумайте про своє майбутнє і свою репутацію в країні. Якщо справді Україна для вас Батьківщина, а не просто тимчасове перед переходом в Російську Федерацію місце служби. Є великий шанс одразу себе виправдати, відбілити, показати, що ви принципові люди. Авдіївка чекає на вас, офіцери СБУ. Доводьте, що ви захищаєте національну державність на фронті, там, де вона насправді захищається. Тому дуже прошу Василя Малюка весь відділ М на чолі з Романом Семенченком делегувати в Авдіївку. Тільки не в бункер. А там, до комбатів. Їх там виведуть на позицію. І вони зможуть захищати національну державність по-справжньому. Без усяких сумнівів, щоб ні у кого не залишилось. 

 Юрій Бутусов, censor.net

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *