Визначені шляхи реформування освітньої сфери Луганщини

 

Відбулося засідання колегії Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, де розглянули підсумки сфери у 2017 році та створення умов для реформування освіти в регіоні. Повідомляють у Луганській ОДА (loga.gov.ua).

У роботі колегії взяла участь заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик.

У вітальному слові вона відзначила консолідуючу роль працівників освіти у формуванні суспільно-національної свідомості та назвала пріоритети розвитку галузі в області на найближчі роки.

Особливе місце серед них відведено успішній реалізації на місцях Концепції «Нова українська школа», зокрема, забезпеченню науково-методичного та психологічного супроводу впровадження нових Державних стандартів освіти, проведенню експериментальної роботи в закладах освіти, здійсненню підвищенню кваліфікації педагогічних кадрів тощо.

Директором Департаменту Юрієм Стецюком проаналізовано діяльність стану освіти та науки в області в 2017 році, визначено дієві механізми у вирішенні питань, пов’язаних з оновленням матеріально-технічного стану закладів, здійсненням безперебійного та безпечного підвезення учнів сільської місцевості до опорних шкіл, поширення інклюзивної освіти та подолання загальних негативних соціально-економічних тенденцій, які позначаються на рівні затребуваності й працевлаштування на підприємствах регіону випускників закладів професійної та вищої освіти.

Крім того, присутніх поінформовано про підготовку Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка учителів початкових класів до роботи за новими стандартами, про необхідність створення сучасних умов для проведення виробничо-практичної діяльності учнів, приведення у відповідність переліку професій, за якими закладами здійснюється підготовка кваліфікованих робітників, до реальних потреб регіонального ринку праці тощо.

За результатами роботи колегії надані відповідні рекомендації відділам Департаменту і керівникам освітніх ланок усіх рівнів щодо їх реалізації в 2018 році.

До заходу долучилися заступники голів міст, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад з гуманітарних та соціальних питань, начальники територіальних управлінь та відділів освіти, керівники закладів освіти області, представники освітянської спільноти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *