Шахрайські аукціони від Трубіцина. Як слуга-хабарник привласнив собі майже 15 млн допомоги для ЗСУ
Головний підозрюваний у справі про отримання більше 1 млн грн хабаря депутат Київської міської ради від «Слуги народу» Владислав Трубіцин шахрайським шляхом привласнив майже 15 млн гривень, зібраних ним же самим нібито для допомоги ЗСУ.
Шахрайська схема, за допомогою якої Трубіцин зібрав з довірливих громадян чималу суму грошей, які так і не потрапили ЗСУ, а залишилися в кишенях політика, розкрита в розслідуванні журналіста Ярослава Бондаренка.
Як з’ясував журналіст, з серпня минулого року «щур з депутатським мандатом» Владислав Трубіцин встиг провести чотири нібито благодійні аукціони. На кожному аукціоні, як заявляв сам Трубіцин, було зібрано від 3 до 4 млн гривень. Таким чином загальна зібрана сума склала майже 15 млн грн.
На аукціони виставлявся антикваріат низької якості, який не користувався особливим попитом поціновувачів такого товару та роками не продавався. Ті, хто цей антикваріат передавав Трубіцину для аукціонів, отримували частково компенсацію за рахунок грошей, зібраних на цьому ж аукціоні. Підтвердження справжності антикваріату і того, що цей товар раніше не було вкрадено, ніхто не вимагав. Нікому просто в голову такого прийти не могло, адже Трубіцин завжди наголошував, що усі зібрані на аукціонах кошти підуть на допомогу ЗСУ.
Покупцями на цих аукціонах були люди з великими фінансовими можливостями, яким Трубіцин впарював ліві лоти за завищеними цінами. Часто домовленість про участь в аукціоні та купівлю того чи іншого лоту відбувалася заздалегідь. У якості відплати за купівлю непотрібного і дорогого антикваріату учасникам аукціонів обіцяли заступництво в Офісі Президента.
По суті це був організований Трубіциним лохотрон, на який повелося багато підприємців, які щиро хотіли допомогти Збройним силам України. Серед них, зокрема, був Василь Хмельницький.
Більше того, близько третини учасників таких аукціонів були підставними, які брали участь в торгах виключно для підвищення вартості лотів. Особливо тих лотів, за якими була попередня домовленість з VIP-учасниками.
Крім того, підставні учасники аукціонів мали завдання скуповувати лоти, які нікого не цікавили для створення правильної картинки в мас-медіа. Потім ці ж самі лоти продавалися ще раз на інших таких аукціонах. В такий спосіб Трубіцин замилював очі громадськості, а насправді все що він робив було фікцією та шахрайством. Реальні ж продажі здійснювалися за готівку, яка так і не надійшла на рахунки заявлених в якості співорганізаторів аукціонів благодійних фондів і не використовувалися для допомоги ЗСУ. Ці кошти просто були поділені між усіма учасниками цієї шахрайської схеми.
Вочевидь вирішивши, що війна усе спише, а в крайньому випадку впливові друзі з ОП допоможуть відмазатися, Трубіцин організував аукціони не для підтримки ЗСУ, а для фінансової підтримки самого себе.
Ось так Трубіцин зухвало знущається і з власних співгромадян, і з патріотичних почуттів людей, і з бійців ЗСУ, які зараз ризикують життям на фронті, і з правоохоронних органів. Адже Трубіцин не просто депутат, прямо зараз він є головним підозрюваним у гучній справі щодо корупції у Київраді.
В лютому 2022 року Трубіцин разом ще з п’ятьма спільниками був затриманий при спробі отримання хабаря в 1 мільйон 260 тисяч гривень. Детективи НАБУ провели по цій справі дуже велику роботу. Є відеофіксація злочину, години записів розмов фігурантів справи, на яких вони обговорюють деталі отримання ними «відкатів». Зібрані НАБУ докази більш ніж переконливо доводять факт хабарництва та зловживання повноваженнями.
За версією слідства, Трубіцин вимагав та отримав хабар від підприємця за розміщення у Києві щонайменше семи точок сезонної торгівлі. За винагороду Трубіцин обіцяв підприємцю, що забезпечить тому перемогу на тендері, де розігрувалися торгові точки та не буде перешкоджати його бізнесовій діяльності.
За це підприємець мав сплачувати Трубіцину за кожну з точок додаткові кошти, окрім офіційного платежу за оренду. Ціна на одну точку складала від 20 тис. гривень у місяць, в залежності від місця торгівлі. Таким чином за рік учасники схеми мали отримати за 7 точок торгівлі 1,39 млн гривень. При передачі частини цих коштів, а саме 1,26 млн усіх і затримали.
У схемі Трубіциним були задіяні також його помічники, в.о. директора та заступники директорів Комунальних підприємств «Київський міський магазин» та «Київська спадщина». Останні мали забезпечити клієнтам Трубіцина виграш в тендері.
Суд ухвалив рішення заарештувати Трубіцина, але той швидко вийшов на волю, адже витяг з кишені майже 15 млн грн застави. З моменту затримання депутата на отриманні хабара минув уже рік, але політик досі не поніс ніякого покарання за цей злочин. Він не позбавлений мандату та не відсторонений від посади голови постійної комісії Київради з питань промисловості підприємницької діяльності та міського благоустрою. Більше того, своїми шахрайськими аукціонами він відверто знущається з усієї правоохоронної системи. За інформацією ЗМІ, Трубіцин пов’язаний із скандальним заступником голови ОП Олегом Татаровим, який курує в Офісі Президента усі правоохоронні органи і водночас сам є фігурантом антикорупційоного розслідування НАБУ. Мабуть тому депутат-хабарник і відчуває повну безкарність.
Власне, Трубіцину не вперше обманювати людей і судочинство. Як повідомив журналіст Юрій Бутусов, ще в 2010 році Трубіцин був засуджений за шахрайство та підробку документів. Справа стосувалася подій 2004 року, коли Трубіцин підробив посвідчення інспектора «Харківобленерго» та влаштував «перевірки» на ринка міста Ізюм, що на Харківщині. Тоді його аферу швидко розкрили, а оскільки він не встиг своїми злочинними діями завдати якоїсь суттєвою шкоди то суд виявив поблажливість до молодої людини та звільнив його від покарання. Тим більше, що Трубіцин в суді визнав провину та розкаявся.
Потім Трубіцин також неодноразово потрапляв у кримінальні скандали. Його звинувачували у крадіжці старовинних книг та антикваріату, перепродажі викраденого. А у 2012 році Трубіцин навіть був оголошений у розшук правоохоронцями Вірменії за співучасть у викраденні 150 рідкісних книг з Національної бібліотеки Вірменії.
Як бачимо, завдяки безкарності та зухвальству Трубіцин пройшов досить довгий кримінальний шлях крадіжок, корупції та обману. І сьогодні, коли більшість оборудок Трубіцина стали відомі широкому загалу його місце на лаві підсудних а не у фракції президентської партії в Київраді.
Автор: Марина Рябченко