Європейський союз закликав офіційний Київ скасувати е-декларування для громадських активістів, наголошуючи, що воно створює невиправданий тиск на неурядові організації.
Про це ідеться у коментарі Представництва ЄС в Україні на запит «Європейської правди«.
У Представництві наголошують, що участь громадянського суспільства в боротьбі з корупцією має першорядне значення для прогресу, досягнутого Україною, а громадянське суспільство має відігравати роль сторожового пса без надмірних перешкод і втручання.
«ЄС неодноразово закликав українську владу скасувати поправки, що розширюють зобов’язання щодо декларування активів на громадянське суспільство, зокрема, зовсім нещодавно у першій доповіді у рамках запобіжного механізму щодо безвізового режиму в грудні 2017 року», — ідеться у заяві Представництва.
У ЄС підкреслюють, що основною метою системи декларування активів є усунення потенційних невиправданих розбіжностей у добробуті державних посадових осіб, натомість декларування активів членів громадянського суспільства «не служить цій меті, а скоріше накладає невиправданий тягар і тиск неурядові організації».
ЄС і Україна згодні з тим, що пропоновані правила прозорості фінансової звітності для НУО повинні бути узгоджені з Радою Європи та іншими міжнародними стандартами, що виражено в спільній заяві Ради Асоціації Україна-ЄС від 8 грудня 2017 року, зазначають у Представництві ЄС.
«Це питання, як і раніше, є пріоритетною сферою взаємодії ЄС з українською владою на всіх рівнях», — наголосили у Представництві Євросоюзу.