Освіта міста Лисичанська: в дзеркалі бюджетних програм
Частина друга: Загальна середня освіта
Частина перша тут
Починаючи з 2018 р. місцеві бюджети Луганської області перейшли на використання програмно- цільового методу. Очікується, що це дозволить не тільки проконтролювати – скільки грошей витратили місцеві бюджети, але й оцінити отриманий результат внаслідок використання таких коштів.
Загальна середня освіта
В м. Лисичанську функціонує 21 середня школа, в яких навчається 8301 дитиниа та працює 1298 фахівців. На утримання загальноосвітніх навчальних закладів з місцевого бюджету планується витратити в 2018 р. 133,7 млн. грн.
В середньому на 1 дитину в загальноосвітніх навчальних закладах м. Лисичанська витрачається 16 тис. грн. на рік.. Наприклад, у мм. Миколаєві та Рубіжне витрачається майже на 2,1 тис. грн. менше, але .в м. Дніпрі на 1 учня витрачається на 14% бюджетних коштів. (Дивіться інфографіку нижче).
Розрахункова вартість одного діто- дня в загальноосвітніх навчальних закладах м. Лисичанська – 185 грн. . Це найвищий показник серед пілотних регіонів та, наприклад, в 2 рази більше ніж в м. Миколаєві. (Дивіться інфографіку нижче).
В розрахунку на 1 педагогічного працівіника середні витрати на місяць складають 11,8 тис. грн. Це один із найменших показників серед 4-х областей України, де проводилась порівняльна оцінка. Наприклад, в м. Сєверодонецьку такий показник більше на 25%.
В паспорті бюджетної програми м. Лисичанська вказана кількість днів відвідування загальноосвітніх навчальних закладів – 87. Це найменший показник серед 4-х областей України, де проводилась порівняльна оцінка. Наприклад, він менше від м. Рубіжне в 1,8 рази Якщо врахувати наведений вище показник, то виходить що в м. Лисичанську учні не відвідували середні школи 48% навчального часу, тобто кожна дитина «пропустила» 80 навчальних днів.
Інформація про вартість харчування для учнів загальноосвітніх закладів м. Лисичанська в паспорті бюджетної програми відсутня. Наприклад, в м. Херсоні на день витрачається на учня 1- 4 класів – 11,14 грн, на пільгові категорії учнів – 12,44 грн .
За розрахунковими даними (в т .ч. відповідно до цін на аукціонах «ПРОЗОРО») вартість «споживчого продовольчого кошику», визначеного Урядом України в розрахунку на дитину, в вересні 2018 р. складала щонайменше 70 грн. .
Інформація про інклюзивне навчання в паспорті бюджетної програми м. Лисичанська відсутня. Наприклад, в м. Рубіжному на рік на 1 учня витрачають 2769 грн, що складає 17% вартості навчання учня загальноосвітньої школи.
Середня кількістьдітей в 1-му класі – 21,8. Це один із найменших показників серед 4-х регіонів України, де проводилась порівняльна оцінка. Наприклад, аналогічний показник в м. Дніпрі вище на 30% В статистичній звітності в Україні подається інформація про кількість класів де навчається більше 27 дітей . (Дивіться інфографіку нижче).
В паспорті бюджетної програми відсутні показники, за якими можно було б провести оцінку якості освіти в середніх школах. Наприклад, в м. Херсоні 5% випускників закінчили середню школу з золотою або срібною медаллю, 80% вступили до вищих навчальних закладів.
.
Експерти проекту (дивиться нижче), який реалізується в 4-х областях півдня та сходу України за підтримки Посольства Великої Британії підготували цей огляд стосовно бюджетного фінансування освіти в м. Лисичанську. Експертна група: – ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» (дослідження по Миколаївській області, узагальнення результатів коаліційного дослідження) – Херсонська ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» (дослідження по Херсонській області) – Дніпровська ГО «Інститут громадської експертизи» (дослідження по Дніпропетровській області) – Кризовий медіа- центр «Сіверський донець» (дослідження по Луганській області). Інформаційний партнер- сайт ZARAZ.INFO.
Далі буде: позашкільна освіта і адміністративно-управлінські послуги в галузі освіти міста Лисичанська
.
Поддержите редакцию!
Расскажите о нас друзьям
Подпишитесь на ZARAZ.INFO
в вашем «Facebook» и «Youtube»
.
.