Звіт Прокуратури Луганській області про боротьбу  з організованою злочинностю  в 2017 році

Протидія організованій злочинності у Луганській області за підсумками роботи в 2017 році

Організована злочинність становить значну небезпеку для суспільства, особливо коли воно знаходиться у стані реформування, розбудови державно-правової системи, а також активного військового протистояння, яке відбувається на території Донецької та Луганської областей. Саме така сприятлива для організованої злочинності ситуація містить у собі загрозу її проникнення майже у всі сфери життєдіяльності суспільства, правоохоронні та судові органи, органи влади й управління.

Прокуратурою Луганщини у 2017 році вживались активні заходи щодо спрямування діяльності усіх правоохоронних органів області на виявлення організованих злочинних груп, як найбільш небезпечних форм злочинності.

Правоохоронними органами регіону досягнуто суттєвих результатів у порівняні з минулими роками. Якщо взяти до уваги той факт, що у 2015 році до суду направлено лише 2 обвинувальні акти стосовно учасників злочинних угруповань, то вже у 2016 році – 3. Протягом 2017 року кількість збільшилась втричі – 9 обвинувальних актів про кримінальні правопорушення, вчинені членами організованих злочинних груп направлено до суду.

 

 

З числа знешкоджених злочинних угруповань 2 групи з корупційними зв’язками вчиняли злочини у бюджетній та вугільній сферах, 3 групи займались виготовленням та збутом наркотичних засобів та психотропних речовин, 1 група займалась викраденням людей для трудової експлуатації, 1 група займалась незаконним виготовленням та збутом алкогольних напоїв, 1 – вчинила викрадення державного майна в особливо великих розмірах, ще 1 група з міжрегіональними зв’язками вчиняла шахрайства шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

 

 

Слідчими та прокурорами у вказаних провадженнях вживались заходи щодо забезпечення відшкодування збитків, заподіяних учасниками злочинних угруповань. Так, під час слідства виявлено та накладено арешт на майно підозрюваних на загальну суму 7 млн 394 тис грн.

Завдяки належному підтриманню державного обвинувачення працівниками прокуратури Луганської області судами у 2017 році ухвалені обвинувальні вироки у 3 кримінальних провадженнях стосовно 6 учасників злочинних груп, у тому числі у 1 кримінальній справі, що направлена до суду у 2011 році (відповідно до КПК України в ред. 1960 року). Кваліфікуючу ознаку «вчинення злочину у складі ОЗГ» судом підтверджено в усіх справах.

Стан протидії організованим формам злочинності перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури Луганської області.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

 

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *