Звітування з протидії корупції за 2017р. органів прокуратури Луганщини

Скоординовані зусилля усіх відомств у 2017 році сприяли досягненню позитивних результатів на вказаному напрямі роботи. Правоохоронними органами Луганщини активно використовувались можливості оперативно-розшукової діяльності та проводились негласні слідчі (розшукові) дії

Протягом 2017 року розпочато досудове розслідування у 171 кримінальному провадженні за фактами вчинення корупційних злочинів проти 117 за аналогічний період минулого року.

Серед виявлених злочинів у сфері корупції 35 пов’язані з привласненням, розтратою майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем посадовцями, 28 – з вимаганням та одержанням ними неправомірної вигоди, 10 – зловживання владою або службовим становищем державними службовцями та працівниками правоохоронних органів, 5 – зловживання повноваженнями службовими особами юридичних осіб приватного права.

Під час розслідування цих кримінальних проваджень 27 осіб відсторонено від виконання повноважень на посаді (у провадженнях слідчих прокуратури – 14 осіб, слідчих поліції – 11 та слідчих Служби безпеки – 2).

 

Найбільш корупційних злочинів викрито у бюджетній сфері (25), а також сфери освіти (15), земельних відносин (10), транспорту (4) тощо.

 

Протягом року прокурори направили до суду 104 обвинувальних акти цієї категорії проти 99 торік.

У провадженнях слідчих Національної поліції до суду направлено 78 обвинувальних актів проти 76 у минулому році. Слідчими прокуратури області до суду направлено 14 (проти 11) таких обвинувальних актів.

Крім того, у закінчених кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення встановлено збитків на суму 8,7 млн грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано 2,9 млн грн.  Накладено арешт на майно обвинувачених вартістю 6 млн грн, прокурорами заявлено позовів на 5,7 млн грн.

Стосовно 60 осіб судові рішення набрали законної сили. З них 7 осіб засуджено до позбавлення волі реально, 3 – до  обмеження волі, 2 – до громадських робіт, 1 – до арешту та 27 – до штрафу.

Органами прокуратури Луганщини забезпечено належне процесуальне керівництво та ефективне досудове розслідування у кримінальних провадженнях про корупційні кримінальні правопорушення.

 

 

 

АДМІНКОРУПЦІЯ

На напрямі протидії корупції адміністративно-правовими засобами органами Національної поліції в області складено та направлено до суду 193 протоколів про пов’язані з корупцією правопорушення (проти 123 торік), з них 100 погоджено прокуратурою області.

За участю прокурорів судами до адміністративної відповідальності притягнуто 124 особи (проти 89 торік), з яких 22 депутатів місцевих рад, 23 посадові особи органів місцевого самоврядування, 61 посадова особа юридичних осіб публічного права, по 1 посадовцю Державної фіскальної служби та Державної прикордонної служби, 2 посадові особи органів та підрозділів цивільного захисту, 8 державних службовців.

До винних осіб судом застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 340 тис грн.

Найбільш розповсюдженими є порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів, за які притягнуто 100 осіб, 21 — за порушення вимог фінансового контролю, ще 3 особи притягнуто до відповідальності за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

При здійсненні діяльності на цьому напрямі органами прокуратури області ініційовано проведення перевірок та складання протоколів стосовно керівника Держгеокадастру у Луганській області, двох керівників структурних підрозділів Луганської митниці ДФС, посадових осіб Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, працівників фіскальної служби, поліцейських та суддів.

Крім того, органами прокуратури внесено 127 подань (проти 101) у сфері запобігання та протидії корупції. За результатами їх розгляду притягнуто до дисциплінарної відповідальності 27 службових осіб (проти 13 торік), 3 звільнено із займаних посад.

Системна робота правоохоронців на цьому напрямі продовжується та перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *