Форум-театр “ВПО для ВПО” показав виставу “Без сорочки” про переселенців (Відео)

Форум-театр “ВПО для ВПО” за підтримки “Полтавського батальйону небайдужих” презентував мешканцям Полтави виставу “Без сорочки” в якій жінки-переселенки з пострадалих від війни Луганської, Донецької, Харьковської і Запоріжської областей розповіли свої життєві історії.

Фото/ Волонтерка “Полтавського батальйону небайдужих” Інна Якобенко

Волонтерка “Полтавського батальйону небайдужих” Інна Якобенко презентуючи виставу форум- театру розповіла: “Спочатку я назвала цей проект “Вистава на виріст”, тому що я гадала вільна форма дозволить за бажанням долучатися новим учасникам. Але, якраз в період створення текстів, моя колишня колега прекрасна україньска поетеса Наталка Фурса, дуже рекомендую, хто її ще не знає, захотіла подарувати мені книжку. Надіслала і коли я відкрила пакет на пошті, я прочитала назву книжки “Без сорочки”. І я зрозуміла, що я попрошу в неї дозволу назвати цей проект так: “Без сорочки”. Тому що в дарчому надписі були такі слова: “Інна я бажаю тобі, щоб тобі в цьому світу було тепло навіть без матеріальної сорочки- від тепла людських сердець. Наша задача, моя гіпер-задача в цьому проекті познайомить між собою дівчат. Вони не живуть в одному МКП (місьці компактного проживання- ред.), вони живуть в різних містах Полтави, але вже між собою зможуть спілкуватись, поділиться ціми емоціями з вами, можливо найти відгук в ваших серцях”.

Фото/ митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір ( Бубню́к Валенти́н)

“Коли ми говоримо про ВПО, ця абривіатура, ми вже знаємо і розуміємо, що це таке. Але незавжди можемо це пережити, незавжди можемо співчувати до кінця тим людям, які пережили весь цей жах, коли в одну секунду ти можешь залишитись без нічого. В своєму житті все, що ти робив, там багато років дбав, воно може зникнути в одну мить, через рішення якихось недоліків, які вважають себе наполеонами і гадають, що людські життя, людські долі, це як шахові фігури. Але людина це не шахова фігура, людина це – вінець Божого творіння. Людина створена за образом Божим. Образ божий в нас є в усіх, навіть в недолюдків, це наш розум, це творчисть, це доброта яка є в усіх людей, навіть потьмарених якимось пристрастями. Але завдання, яке ставить перед нами Бог стати подібним до Бога. А христіянство внесло в людську цивілізацію один унікальний концепт, науковою мовою, Одне поняття, якого не було, не існувало до появи Ісуса Христа. Христіянство сказало, що Бог який створив цей сесвіт- є Любовь. Грецькою мовою це Агапе- любовь жертовна, яка служить ближньому, яка віддає себе заради ближнього. Вот такою любовю повинна наповнитися людина, щоб уподібнитися Богові… Напевне містецтво це та форма, в якім ми можемо вилити сою біль, свої периживання. Так народжувалися українські пісні, так народжувалися великі шедеври поетичні, так народжувалися великі містецькі твори, які є скарбом людської цивілізації… Я дякую за цей проект, я гадаю, що він дуже прекрасний, чудовий і я гадаю, що його треба ширити по Україні”,- сказав митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір ( Бубню́к Валенти́н), за сприяння якого по словам Інни Якобенко був створенний цей проект.

Далі жінки-переселенки розповіли кожна свою історію життя. Дивіться відео (повні їх історії планується показати далі в наших публікаціях – слідкуйте за анонсами).

Відео ютуб-каналу ZARAZ.INFO/ Форум-театр “ВПО для ВПО” “Полтавського батальйону небайдужих” показав виставу “Без сорочки”

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» у рамках проєкту міжнародної організації «Internews Network»

***

DONATE. Підтримайте незалежну журналістську діяльність редакції ZARAZ.INFO

Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473, Рахунок: UA383047950000026002053729142 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

***

Адреса для листування: [email protected]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *