Голова  Луганської обладміністрації  перевірив хід робіт на Сватівському мості

Голова  Луганської обладміністрації  перевірив хід робіт на Сватівському мості

Триває капітальний ремонт мосту через річку Красна, у Сватовому. Строки прискорюють будівельників працювати швидше, не знижуючи якості проведення робіт. Наразі будівельники працюють з самого ранку до пізнього вечора, роботи ведуться щоденному режимі, без вихідних. Повідомили ZARAZ.INFO в прес-служби Службі автомобільних доріг у Луганській області.

У суботу, 17 серпня, голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький особисто перевірив хід відбудови мосту. Нарікань, щодо якості проведення робіт немає, проте очільник Луганщини вкотре підкреслив важливість цього об’єкту та наголосив на суттєвому прискоренні строків введення мосту в експлуатацію. 

Віталій Комарницький в цей день відвідував Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців «Слобожанський спас», який відбувався у Сватовому, отож не оминув можливості особисто перевірити хід відбудови мосту.

Прибувши на об’єкт о 07.30 ранку він побачив будівельників, які вже працювали на мосту та чекали на прибуття бетону.

«Про те, що до нас їде перший «міксер» з бетоном нам повідомив губернатор, який обігнав машину на під’їзді до Сватового. Але ми вже знали, що бетон до нас їде, про це була попередня домовленість», — розповідає виконроб підприємства «Газпромресурс» Іван Серафимов – «На цьому тижні ми зав’язали арматуру для монолітної плити першої опори, а також шосту та сьому опору, підготували два прольоти. Сьогодні їх заливаємо. На наступному тижні продовжуємо підготовку інших прольотів. Сьогодні ми працюємо у прискореному темпі, всі хочуть якомога скоріше закінчити капітальний ремонт мосту».

Фото прес-служби Служби автомобільних доріг у Луганській області

У цей день будівельники «зустріли» п’ять «міксерів» та «відпрацювали» 21 кубометр бетону. До речі, бетон везуть з Рубіжного і він повністю відповідає технологічним параметрам для такого типу об’єкту. З ранку у суботу був дощ, але це не завадило роботі будівельників. Забетоновану поверхню відшліфували та накрили плівкою. На мосту працюють десять робітників, початок робіт у сьомій ранку до пізнього вечора.

Сватівський міст розташований на автомобільній дорозі державного значення Н-26 «Чугуїв – Мілове» (км 136+662). Міст був збудований у 60-ті роки XX століття. За час експлуатації, споруда зазнала значних руйнувань. В останні роки рух по мосту зазнав обмежень, як по вантажу так і по швидкості транспортних засобів. Капітальний ремонт було розпочато восени 2018 року, офіційне заплановане закінчення робіт – до кінця 2019 року. Але враховуючи соціальну та економічну важливість цього об’єкту, замовником та підрядником, була досягнута домовленість про введення мосту в експлуатацію значно раніше запланованого строку.

Наразі Сватівський міст закритий для руху транспорту, відкрито тільки для пішоходів. Об’їзд для місцевого транспорту організовано по сусідньому низьководному мосту та вулицями міста, а великогабаритному транспорту доводиться об’їжджати, долаючи крюк у 40-60 кілометрів. Між тим, за словами місцевих жителів Сватового, великотоннажний транспорт не завжди об’їжджає по іншим дорогам. Це призводить до руйнування вулиць міста, які розраховані лише на місцевий, а не великогабаритний транзитний транспорт.

Проте, місцеві мешканці дуже радіють з того, що відбувається капітальний ремонт мосту, та хочуть, щоб його скоріше здали в експлуатацію, а транспорт не їздив об’їзною дорогою. Про це нам розповіли сватівчанки Людмила Григорівна Подоляка та Світлана Миколаївна Бондарева.

Відкласти капітальний ремонт ще на один строк було неможливо. «Якщо б не розпочали роботи на цьому мосту, то ймовірно, що він не пережив би зиму 2018/2019. Прошу всіх мешканців області з порозумінням поставитися до необхідності перекриття мосту та проведення відновлювальних робіт», — зазначає начальник Служби автомобільних доріг у Луганській області Юрій Бережной.

Роботи виконує підприємство «Газпромресурс». Хід капітального ремонту мосту знаходиться під постійним контролем замовника — Служби автомобільних доріг у Луганський області. Всі фінансові зобов’язання замовник виконує своєчасно і в повному обсязі.

За словами директора «Газпромресурсу» Юрія Павлика, міст виграє важливу роль в економічному житті Луганщини. І фактично, це не капітальний ремонту мосту, а будівництво нового мосту.

Юрій Павлик пояснює особливості ремонту мосту: «Ремонтні роботи ведуться з берегів до центру мосту. Заплановане закінчення робіт було до кінця 2019 року, спочатку замовник надав нам 10 місяців на відбудову мосту, з них три місяці – зима. Ми погодилися на те, щоб ввести новий мосту в експлуатацію раніше плану. Проте, виникли «несподіванки», довелося змінювати проектне рішення. Це сталося тому, що довелося повністю замінювати всі балки мосту. Існуючі балки виявилися непридатними для подальшого використання, виявилося це після їх демонтажу та повторної експертизи. Річ у тому, що старі прогоні будови були на балках ВТП-16. Такі «совєтські» балки були виготовлені за струно-бетоним проектом, отже, це призвело до корозії, тому що були порушення при гідроізоляції. Зіграло роль і те, що міст було збудовано ще у 1964 році. Коли ми зняли балки, виявилося, що вони могли зруйнуватися буквально під своєю вагою. Крім того, «забрало» час перенесення газової труби на іншу сторону мосту, проведення відповідної експертизи на демонтаж та встановлення газової труби. Таким чином, я вважаю, все наведене вище головними причинами відставання намічених строків».

Між тим, за словами Юрія Павлика, це буде дійсно новий, сучасний міст. Його довжина становитиме 101 метр, а ось ширину будівельники «додали», відтепер міст матиме ширину проїжджої частини – 8 метрів та плюс до цього по два тротуари (з обох метрів мосту), загальна ширина буде 10 метрів. Розрахунковий строк експлуатації нового мосту – не менше 100 років.

Щодо освітлення, яке буде зроблено в рамках додаткового проекту, то на мосту встановлять опори та сучасне світло-діодне освітлення.

Будівельники заклали для освітлення відповідні отвори та трубу для кабелів.

Підприємство «Газпромресурс» має відповідний досвід мостобудування в Донецькій, Одеський, Київський областях. На Луганщині співробітники «Газпромресурсу» проводили капітальний ремонт мосту у місті Кремінна (міст через річку Красна по вулиці Титова), шляхопровід на в’їзді у Сєвєродонецьк зі сторони Рубіжного.

У той же день, після заходів у Сватовому Віталій Комарницький особисто перевірив хід відбудови мосту. Разом з ним приїхали керівники міста та Сватівського району. Віталій Комарницький ретельно оглянув хід відбудови, поспілкувався із замовником та підрядником. Головний висновок – «Прискоритися!».

Читайте/смотрите: Первая пресс-конференция председателя Луганской ОГА Виталия Комарницкого (Видео)

Подробиці непростої розмови, розповідає начальник відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктор Циганський.

«Віталій Комарницький вникає у тонкощі будівництва, особисто перевіряє стан справ. Все це свідчить про те, що наша робота, робота підрядників знаходиться під ретельним контролем з боку обласної та місцевої влади.

У процесі розмови ще раз було підкреслено і засвідчено з боку підрядника, що Служба автомобільних доріг у Луганської області, виконує всі свої зобов’язання – немає затримки з оплати виконаних і прийнятих робіт. З нашого боку фінансування робіт проводиться своєчасно і у повному обсязі» — зазначив Віктор Циганський.

За словами Віктора Циганського, в останні кілька тижнів, будівельники значно пришвидшили темпи робіт. Але керівництво області наполягає на тому, що рух по Сватівському мосту має розпочатися 10 вересня 2019 року. Отже, для цього потрібно, щоб на об’єкті додатково збільшилася кількість робітників та техніки.

Фото прес-служби Служби автомобільних доріг у Луганській області

«Нарікань, щодо якості проведення робіт немає, тепер маємо суттєво прискорити строки введення мосту в експлуатацію. На цьому було наголошено на нараді, яка проводилася на Сватівському мості. Зараз йдеться підготовка арматурного каркасу на інших прольотах. Найближчими днями чекаємо на продовження бетонування підготовлених прольотів» — додав Віктор Циганський.

Віктор Циганський вкотре звернувся до жителів міста Сватове: «Я ще раз перепрошую всіх мешканців Сватового за тимчасові труднощі. Я знаю, що сватівчани з нетерпінням чекають відкриття мосту. Служба автомобільних доріг у Луганської області і надалі буде робити все належне для того щоб прискорити виконання робіт та ввести Сватівський міст в експлуатацію».

Служба автомобільних доріг у Луганській області рекомендує водіям заздалегідь планувати свій маршрут, враховуючи дану інформацію, та з розумінням поставитися до тимчасових незручностей під час проведення капітального ремонту Сватівського мосту.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *