Продовження виплат ВПО сім’ям з дітьми: пояснення юриста

Правозахисники продовжують аналізувати звернення переселенців і на реальних прикладах пояснили, за яких умов сімʼї з дітьми можуть претендувати на продовження виплат.

Про це йдеться на Facebook-сторінці «Юридичний порадник для ВПО«.

Ситуація 1

Сім’я складається з батька, матері та 2-ох дітей до 14 років. Проживають в Харкові. Обидвоє батьків не працюють. Діти навчаться онлайн.

Якщо сім’я проживає на території бойових дій та у складі сім’ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча особа працездатного віку, яка здійснює догляд за дитиною до 14 років, або в сім’ї виховується 3 і більше дітей віком до 18 років, можна продовжити виплати.

АЛЕ! Якщо в такій сім’ї є кілька непрацюючих працездатних осіб, тоді протягом місяця з дня призначення допомоги на наступний період інші непрацюючі працездатні особи (крім одного отримувача допомоги) зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, або розпочати діяльність відповідно до Закону України «Про зайнятість населення».

Сім’я може отримати продовження виплат, але один з батьків протягом першого місяця повинен або працевлаштуватися, або зареєструватися як безробітний, або відкрити ФОП тощо.

Ситуація 2

Сім’я складається з батька, матері та 3-ох дітей. Проживають в Чернівцях. Батько працює. Мати не працює, оскільки доглядає за дітьми, які навчаються онлайн.

Якщо сім’я проживає на території, для якої визначена дата завершення бойових дій, чи території, що не включена до переліку територій, АЛЕ у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти цієї громади відсутні місця або навчання проводиться онлайн (повністю або частково) та у складі сім’ї або серед отримувачів допомоги є непрацююча особа працездатного віку, яка здійснює догляд за дитиною до 14 років або в сім’ї виховується 3 і більше дітей віком до 18 років, можна продовжити виплати.

Сім’я може отримати продовження виплат, якщо буде підтвердження, що в закладах освіти м. Чернівці немає місць для навчання чи навчання повністю/частково проводиться онлайн.

«Розповсюджена помилка: сімʼї вважають, що якщо вони перемістилися у безпечний регіон, проте діти продовжують навчатися онлайн за місцем “прописки”, то це поважна причина, аби один з батьків не працював і доглядав за дитиною. Це не так. Законодавство говорить однозначно: за місцем фактичного проживання сімʼї ВПО у закладах освіти немає місць чи запроваджено онлайн або змішане навчання. Зверніть увагу! Такі вимоги діють лише у випадках, коли хтось з батьків не зайнятий. Якщо ж батьки ФОПи, працюють за трудовим договором чи стоять на обліку у центрі зайнятості, то форма і місце навчання дитини значення не має», — зазначають юристи.

Ситуація 3

Сім’я складається з батька, матері та дитини з інвалідністю. Батько працює. Мати доглядає за дитиною.

Якщо у складі сім’ї є особа, яка доглядає за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, що підтверджується документально, можна продовжити виплати.

Сім’я може отримати продовження виплат за заявою одного з членів сім’ї. Дитині з інвалідністю допомога буде продовжена автоматично.

Ситуація 4

Сім’я складається з батька, матері та двох малолітніх дітей. Мати працює, батько — підприємець.

Якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які працюють, провадять підприємницьку діяльність / незалежну професійну діяльність, у складі сім’ї є діти віком до 14 років, можна продовжити виплати.

Юристи зазначають, що при вирішенні питання про продовження виплат враховується дохід, відповідність майновим критеріям, період переміщення тощо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *