Реформа тільки починається: в Троїцькій лікарні  закривають харчоблок, генікологічне та інфекційне відділення  і скорочують 59 медпрацівників

 

Реформа тільки починається: в Троїцькій лікарні  закривають харчоблок, генікологічне та інфекційне відділення  і скорочують 59 медичних працівників

 

В  Троїцькій об’єднаній теритиоріальній громаді, що на півночі Луганської області через два місяці закривають харчоблок, генікологічне та інфекційне відділення Троїцької ТМО, під скорочення підпадають 59 штатних одиниць.  Причиною такою оптимізації є брак коштів. За рахунок державних коштів забезпечується 55 % витрат на охорону здоров’я. Решту – 45 % реформою передбачалось, що повинні надавати органи місцевого самоврядування у вигляді субсидії та поточних трансфертів для підприємства, що не заборонено законодавством. Повідомляє ZARAZ.INFO.

На теперішній час КНП “Троїцьке ТМО” залишилося без фінансової підтримки з боку Троїцької та Привільської ОТГ … Розглядаючи бюджет Троїцької ОТГ ми дійшли висновку, що здоров’я мешканців громади їх не цікавить або байдуже … Реформа тільки починається і фінансування “вторинки” налагодиться з часом. Але нам потрібно вижити і втриматися зараз. І саме тут і потрібна допомога громад“,- стверджує головна лікарка Троїцької ТМО  Наталія Кайда.  

 

 

Відкритий лист  КНП «Троїцьке ТМО»

 

Головна лікарка  Наталія Кайда на сторінці в фейсбук  КНП “Троїцьке ТМО”   виклала інформацію стосовно матеріально-фінансової ситуації  в медичному закладі, який вона очолює у вигляді Відкритого листа КНП «Троїцьке ТМО»: 

 

“Ще в листопаді 2019 року у відповідь на лист КНП “Троїцьке ТМО” до Троїцької селищної ради ми отримали наступне. Та ось що ми маємо зараз:
Відкритий лист КНП «Троїцьке ТМО» щодо бюджету 2020 р.

При формуванні фінансового плану на 2020 рік витратна частина підприємства складає 28084195 грн.. у т.ч.
– заробітна плата – 19133364 грн.
– нарахування на заробітну плату – 4209340 грн.
– предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 194888 грн.
– паливо-мастильні матеріали -256743 грн.
– медикаменти та перев’язувальні матеріали – 894848 грн.
– продукти харчування – 400000 грн.
– оплата послуг (крім комунальних) – 325272 грн.
– видатки на відрядження – 8000 грн.
– навчання робітників з охорони праці та техніки безпеки -11663 грн.
– пільгові пенсії – 163888 грн
– комунальні послуги (вода та водовідведення, електроенергія, природний газ та побутовий мусор) – 2483489 грн.
– оплата податків – 2700 грн.
Планова сума доходу від надання медичних послуг населенню на 2020 рік очікується у розмірі 22222379 грн., у т. ч.
– оренда приміщень – 16300 грн.
– реалізація майна – 12500 грн.
– централізовані поставки медичних виробів та матеріалів -256338 грн.
– кошти на покриття вартості комунальних послуг та енергоносіїв – 2483489 грн у т.ч.
Троїцька ОТГ -2282212 грн.
районний бюджет – 201277 грн.
– кошти від надання первинної медичної допомоги- 3000000 грн.
– медична субвенція за 1 квартал – 3442500 грн.
– глобальний бюджет за 9 місяців (історичний бюджет) – 7344000 грн.
– за кожен пролікований випадок – 2983500 грн.
– медичні послуги для населення (профогляди) -531579 грн.
– фінансова підтримка місцевої влади – 2152173 грн.
Троїцька ОТГ – 1444345 грн. (заробітна плата)
районний бюджет – 707828 грн. (заробітна плата, медикаменти, продукти харчування та інше).
Таким чином , дефіцит фінансового плану на 2020 рік склав 5861816 грн у т.ч.
– заробітна платна – 4373648 грн.
– нарахування на заробітну плату – 962202 грн.
– медикаменти – 155966 грн.
– продукти харчування – 370000 грн.

За територіями відповідно до наявного населення: по Троїцькій ОТГ 3935470 грн. (78,9%), Привільській ОТГ – 1052452 грн. (3,4 %), районний бюджет – 873894 грн. (17,7 %).

На наші чисельні звернення до місцевої влади щодо надання фінансової підтримки нашому підприємству були надані наступні відповіді:
Районна рада підтвердила наміри протягом 2020 року надавати свою частку фінансової підтримки;
Троїцька ОТГ згідно листа № 2675 від 18.11.2019 р. відмовилася від фінансової підтримки посилаючись на те, що ключову роль в наданні медичних послуг вони залишають за КНП «Троїцький ЦПМСД»;
Привільська ОТГ не відповідає на письмові звернення порушуючи чинне законодавство.

Фото документу зі сторінки в фейсбук  КНП “Троїцьке ТМО”

 

КНП «Троїцьке ТМО» є некомерційним підприємством і має статус одержувача бюджетних коштів. Воно надає медичні послуги населенню гарантовані державою. За рахунок державних коштів забезпечується 55% витрат на охорону здоров’я. Решту – 45 % надає місцева влада у вигляді субсидії та поточних трансфертів для підприємства, що не заборонено законодавством. Охорона здоров’я історично є дотаційною галуззю. Якщо органи місцевої влади вважають за необхідне мати на своїй території медичний заклад вторинної ланки, яким є наше підприємство, то вони зобов’язані надавати фінансову підтримку. Фактично КНП «Троїцьке ТМО» є єдиним на території закладом, що надає цілодобову допомогу (на жаль, первинка досі не вирішила питання щодо організації надання медичної допомоги в неробочий час всупереч вимогам договору з НСЗУ).

На теперішній час КНП «Троїцьке ТМО» залишилося без фінансової підтримки з боку Троїцької та Привільської ОТГ, які є ключовими надавачами даної підтримки.

У лютому місяці планується скорочення штатної чисельності 59 штатних одиниць, ліквідація інфекційного та гінекологічного відділень. Відміняється цілодобове чергування лікарів на дому і в стаціонарі у зв’язку із неможливістю проводити оплату спеціалістів.

У звязку з тим, що кошти медичної державної субвенції та кошти НСЗУ за пролікований випадок не передбачають витрат на харчування хворих у стаціонарах, таке харчування буде припинено. За відсутністю коштів на медикаменти (ліки, наркотичні засоби, хімреактиви, дезинфікуючі засоби, ЕКГ-бумага, ФЛГ та рентген-плівка та інше) стає питання про неможливість надання якісної вторинної медичної допомоги починаючи з середини лютого 2020 року, коли вже будуть використанні залишки вказаних медикаментів, придбаних у 2019 році.

Щодо коштів які підприємство повинно отримати за пролікований випадок.

Щоб отримати ці кошти, підприємство повинно виконати певні умови щодо матеріально-технічної бази а саме – робочі місця лікарів повинні бути комп’ютеризовані, установленні медичні програми та підключені до електронної системи охорони здоров’я.

 

В даний час в нашому закладі не всі робочі місця лікарів обладнанні комп’ютерами. Згідно ст.7 ЗУ «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» від 14.11.2017 р. органи місцевого самоврядування повинні забезпечити сучасними комп’ютерними та телекомунікаційними технологіями та засобами для забезпечення функціонування електронної системи охорони здоров’я. Потрібно 90 тис. грн щоб закупити 20 пакетів програмного забезпечення, бази даних МІС «МедІнфоСервіс» – версія «Поліклініка та Стаціонар» , а також 160 тис. грн на комп’ютерне обладнання для робочих місць.

 

Місцева влада на наші звернення щодо до закупівлі необхідного обладнання, в своїх листах-відповідях неодноразово «натякає» що ми будемо фінансуватися з НСЗУ, але при цьому не враховує, що спочатку треба підключитися до ЕСОЗ, а потім отримувати кошти.

Розглядаючи бюджет Троїцької ОТГ ми дійшли висновку, що здоров’я мешканців громади їх не цікавить або байдуже. На утримання КНП «Троїцьке ТМО» яке є єдиним медичним закладом вторинної ланки на території Троїцького району передбачено 3% від загального обсягу видатків бюджету Троїцької ОТГ з яких 2,32% складає державна медична субвенція та обласна дотація на енергоносії, а 0,68% це кошти громади. В порівнянні з іншими видатками соціальної сфери (освіта 54,7%, державне управління 14,8 %, культура 8,7%, соціальний захист 5,6%, спорт 1,5%) це виглядає як відмова населенню района в отриманні спеціалізованої медичної допомоги. У зв’язку з тим, що бюджет Привільської ОТГ не був оприлюднений у засобах масової інформації району, підприємство не має змоги з ним ознайомитися.

Вважаємо що соціально-економічний розвиток території не можливий без доступу громадян до спеціалізованої медичної допомоги на території району”.

 

 

***

Фото Троїцьке.Сity (і в заголовку)/ автор Вікторія Кайдаш/  головна лікарка Троїцької ТМО  Наталія Кайда

 

Журналісти місцевого видання Троїцьке.Сity попросили прокоментувати головну лікарку Наталію Кайду про причини  скорочення працівників медзакладу та можливості вирішення питання надання медичних послуг “вторинкою”. 

— Для лікування жінок з генікологічними захворюваннями у хірургічному відділені буде виділено кілька ліжко-місць, також повністю закривається інфекційне відділення, — каже пані Наталія. — І якщо ще кілька років тому ми планували на базі інфекційного відділення відкрити паліативне (хоспісна допомога) то тепер я вже не можу так бути в цьому впевненою, бо коштів на це не має.

 

Також пані Наталія розповіла, що  про скорочення через два місяці отримали попередження працівники харчоблоку, тож вже з квітня пацієнти не зможуть харчуватися у лікарні гарячими обідами, сніданками та вечерями. Особливо незручно це буде для сільських пацієнтів. (Від редакції: обід у найближчому до лікарні кафе коштує більше 150 гривень).

— Пані Наталіє, а в чому причина браку коштів?

— Троїцьке ТМО є некомерційним підприємством і має статус одержувача бюджетних коштів. Воно надає медичні послуги населенню гарантовані державою. За рахунок державних коштів забезпечується 55 % витрат на охорону здоров’я. Решту – 45 % надає місцева влада у вигляді субсидії та поточних трансфертів для підприємства, що не заборонено законодавством. На теперішній час КНП “Троїцьке ТМО” залишилося без фінансової підтримки з боку Троїцької та Привільської ОТГ. По Тимонівській, Тарасівській і Покровській сільрадам боргів до цього часу не було, а що буде після їх об’єднаання з ОТГ покаже час. По Привільській ОТГ залишився несплаченим борг ще за 2019 рік за надання медичних послуг. А що привольняни запланували в цьому році ми не знаємо, бо Бюджет на 2020 рік не був оприлюднений у місцевій газеті, як то зробила Троїцька ОТГ. Було б добре почути коментар з приводу фінансування “вторинки” від керівництва Троїцької та Привільської ОТГ на сторінках газети “Сільська новина” та сайту Троїцьке.City.

— Добре. Ми направимо журналістські запити на адресу Троїцької та Привільської ОТГ і відповіді оприлюднимо. Але. Пані, Наталіє, чому троїчани дізналися про таке складне становище з “вторинкою” в районі лише зараз?

Ще восени 2019 року ми написали відкритого листа до голови Троїцької ОТГ, де зробили детальну викладку всієї ситуації. А саме, що у лютому місяці планується скорочення штатної чисельності 59 штатних одиниць, ліквідація інфекційного та гінекологічного відділень. Відміняється цілодобове чергування лікарів на дому і в стаціонарі у зв’язку із неможливістю проводити оплату спеціалістів. Кошти медичної державної субвенції та кошти НСЗУ за пролікований випадок не передбачають витрат на харчування хворих у стаціонарах, таке харчування буде припинено. За відсутністю коштів на медикаменти, а саме — ліки, наркотичні засоби, хімреактиви, дезинфікуючі засоби, ЕКГ-папір, ФЛГ та рентген-плівка та інше стає питання про неможливість надання якісної вторинної медичної допомоги починаючи з середини лютого 2020 року. З цього питання я виступила на цьому тижні на розширеній апаратній нараді в Троїцькій РДА.

 

— Пані Наталіє, виходить, що тепер вночі лікар, наприклад хірург чи стоматолог не будуть чергувати у лікарні, і в разі чого людині ніхто не зможе терміново надати кваліфіковану медичну допомогу?

— Навіть, якщо за ургентність лікарі і не будуть отримувати кошти та без медичної допомоги хворих не лишать напризволяще. Реформа тільки починається і фінансування “вторинки” налагодиться з часом. Але нам потрібно вижити і втриматися зараз. І саме тут і потрібна допомога громад. Але мені дуже прикро повідомити троїчанам, що закривається “Кабінет довіри”. Під великим питанням віднайти кошти на ставку лікаря-лаборанта на станції переливання крові.

— Чи розглядаєте ви можливість заробляти кошти самостійно і чи вистачить їх по вашим прогнозам на достойне утримання лікарні?

— Спілкувалася з колегами з Полтавщини, які вже рік у пілотному проекті. Для такої лікарні як наша — прогнози з питань “заробляти” не втішні. Заробляти кошти лікарні самостійно можливо у межах великого міста, а в маленьких містечках потрібна дотаційна підтримка, як від держави так і від місцевих громад.

— Що буде з тими медичними працівниками, які потрапили під скорочення чи є ще якась надія, що вони залишаться на роботі?

— Звичайно така надія є. Все буде залежати від того, як швидко зможе відреагувати на ситуацію Троїцька та Привільська громади. Щоб підтримати “вторинку” у перехідний період реформування. У нас є трохи часу — це ці два місяці. Потім вже буде пізно повертати втрачене — частина людей буде працевлаштована у “первинку”, а частина піде до Центру зайнятості.

 

***

 

В соцмережі громадяни  висловили свої коментарі стсосовно скорочення штату в медзакладі.

 

 

 

 

 

 

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *